Manu

Graphite 59G020

Cechy produktu

  • Producent Graphite 
  • Napięcie zasilania 230 V
  • Moc 180 W

Opis

Chcesz wzbogacić swój skład narzędzi? Zastanów się nad zakupem nowej wyrzynarki do drewna i nie tylko. Zobacz, czy Graphite 59G020 to narzędzie, które Ci się spodoba!

Specyfika wyrzynarek

Wyrzynarka to proste narzędzie do wycinania z płaskich powierzchni najróżniejszych kształtów i wzorów. Odpowiedni model poradzi sobie zarówno z drewnem jak i plastikiem, czy nawet metalem. Wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji. Jeśli obawiamy się o pył i ścinki obecne podczas pracy, możemy wyposażyć się w wyrzynarkę ze specjalnym adapterem do odkurzacza, lub w worki na ścinki. Specjalne zasobniki często też posiadają filtry, dzięki czemu praca jest czysta i przyjemna. Dobra wyrzynarka będzie posiadała regulację pracy brzeszczotu. Przydatnym gadżetem jest też laserowy wskaźnik cięcia, który znacząco poprawia komfort pracy. Dzięki temu oszczędzamy czas i nerwy na ewentualnych poprawkach. Jeśli tniemy duże arkusze, warto zainwestować w specjalne prowadnice, które także podniosą efektywność cięcia.

Porady

Nie kupujmy sprzętu oczami. Zwracajmy uwagę na parametry narzędzia, dzięki czemu unikniemy zbędnych rozczarowań podczas pracy. Parametrem wyjściowym jest maksymalna głębokość cięcia, dzięki której możemy ciąć materiały o różnych grubościach. Najczęściej jest opisana względem jednego materiału, a więc na przykład drewna. Im większa, tym narzędzie działa sprawniej. Ważną cechą jest też liczba skoków na minutę. Dzięki niej możemy stwierdzić jak szybkie będzie nasze urządzenie. Najczęstsze wartości dla wyrzynarek wynoszą od 500 do 3000 skoków na minutę pracy. Tak więc im wartość ta wyższa - tym lepiej. Dobra wyrzynarka zadziała doskonale tylko z dobrej jakości brzeszczotami, a te różnią się między sobą zarówno materiałem w którym mogą wycinać, jak i sposobem osadzenia w wyrzynarce. Zasadniczo wyróżniamy trzy typy mocowań: U, T lub 2T. Przed wyborem wyrzynarki, warto mieć świadomość jakie gniazdo brzeszczotów będzie miało nasze narzędzie.

Użytkowanie

Warto zakupić brzeszczoty dobrej jakości. Są one pewniejsze i najpewniej wytrzymają dłuższy czas niż tanie odpowiedniki. Do różnych typów materiałów mamy różne kształty i wielkości brzeszczotów. I tak do miękkich materiałów, używa się brzeszczotów o małych ząbkach, ułożonych bardzo gęsto obok siebie. Twardsze materiały takie jak niektóre rodzaje drewna czy metal, mogą zostać pocięte za pomocą brzeszczotów o dużych, szerszych zębach. Do naszego narzędzia warto dokupić także metalową przykładnicę do cięć równej linii prostej. Przydatnym dodatkiem jest też cyrkiel ułatwiający wycinanie okręgów. Jeśli już jesteśmy w temacie brzeszczotów i akcesoriów, warto także pomyśleć o specjalnym preparacie w formie smaru, którym możemy zabezpieczyć nasze ostrza przed przegrzewaniem się. Istnieją także specjalne przystawki i podkładki, dzięki którym możemy naszą wyrzynarkę umiejscowić na sztorc na blacie stołu. Dzięki temu uzyskamy urządzenie podobne do piły stacjonarnej.

Podsumowanie

Wyrzynarka to narzędzie, które powinno znaleźć się u każdego majsterkowicza czy budowlańca. Pozwala ona na szybką i dokładną pracę, a także daje możliwości wycinania różnorodnych wzorów i kształtów, zarówno w drewnie jak i metalu czy tworzywie sztucznym. Przykładowa, zaprezentowana przez nas wyrzynarka Graphite 59G020, to urządzenie niedrogie i o dobrych parametrach. Jeśli więc podoba Ci się ta propozycja, to poszukaj tego modelu w najlepszej cenie w naszej porównywarce. Jeśli wolisz inny sprzęt, sprawdź pozostałe urządzenia w tej kategorii.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie