Menu

Ekonomia zrównoważonego rozwoju (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375065510 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Holger Rogall 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 578 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Praca Holgera Rogalla, przekazywana polskiemu czytelnikowi, jest systematycznym i wielostronnym wprowadzeniem do ekonomii stabilnego rozwoju. Dostarcza wiedzę konieczną do zrozumienia podstaw ekonomicznych, politycznych, prawnych i technicznych nowej szkoły.
Ekonomia jednostajnego rozwoju dąży do określenia takich warunków gospodarowania, które zapewniałyby dostatecznie wysokie standardy organiczne, ekonomiczne i społeczno-kulturowe wszystkim ludziom żyjącym obecnie i wszystkim przyszłym pokoleniom w granicach tolerancji natury, urzeczywistniając zasadę sprawiedliwości w środku- i międzypokoleniowej.
Wychodząc od toczącej się współcześnie dyskusji nad zrównoważonym rozwojem, autor odnosi się do ekonomii klasycznej i wskazuje jej konieczne reformy. Na szczególną uwagę zasługuje analiza przyczyn nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych, a także możliwych strategii zaradczych. Praca mieści charakterystykę wybranych obszarów strategicznych zrównoważonego rozwoju sporządzoną na przykładzie jednostajnej polityki gospodarczej i energetycznej, polityki mobilności i kształtowania towarów. Autor sugeruje w niej dobre dla przyszłości rozwiązania.
Przemyślana forma dydaktyczna i przystępny język czynią książkę z łatwością zrozumiałą też dla studentów i osób niebędących specjalistami w dziedzinie ekonomii.

Podtytuł: Teoria i praktyka
Tytuł oryginału: Nachhaltige Ökonomie. Ökonomische Theorie und Praxis einer Nachhaltigen Entwicklung
ISBN: 9788375065510
Kod paskowy: 9788375065510
Autorzy: Rogall Holger
Tłumaczenie: Gilewicz Joanna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2010
Kod wydawcy: 23401
Miejscowość: Poznań
liczba stron: 580
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.93
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.