Menu

Teleskop CELESTRON Astrofi 127 SC DARMOWY TRANSPORT

Cechy produktu

  • Producent CELESTRON 

Opis

Mimo długiej ogniskowej, tuba optyczba ma bardzo krótką konstrukcję, co powoduje, iż system ten jest kompaktowym teleskopem, który, dzięki niskiej wadze, akcentuje się nad wyraz dobrą mobilnością. Padające światło najpierw pada na asferyczną płytę korekcyjną Schmidta,a następnie kierowane jest na sferyczne zwierciadło główne.

Zwierciadło to odbija światło w kierunku zwierciadła wtórnego, skąd ponownie wraca w kierunku zwierciadła głównego. Wiązka światła przechodzi poprzez otwór centralny zwierciadła głównego. W ten sposób światło trafia do usytuowanego w dolnym końcu tubusu wyciągu okularowego.

dzięki temu system jest zamknięty i nie jest narażony na wpływ turbulencji powietrza w tubie optycznej, które mogłyby pogorszyć jakość obrazu. Co oczywiste, jest to na dodatek trafna ochrona przed kurzem.

Płyta Schmidta ma wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe, które gwarantują jasne obrazy o niskim stopniu odblasków wewnętrznych. Optyka ta zagwarantuje wyjątkowo korzystne odwzorowanie, kontrast i ostrość, co pozwala cieszyć się nadzwyczajnymi obrazami w trakcie obserwacji planetarno-księżycowych.

System Schmidta-Cassegraina to wszechstronny sprzęt do obserwacji i fotografii przy ogromnym wyborze akcesoriów opcjonalnych. Dzięki wyciągowi okularowemu umiejscowionemu w dolnej części tubusu, umożliwiona jest prosta orientacja na nocnym niebie.

Schmidt-Cassegrain jest optymalny do użycia także w przypadku sporadycznych obserwacji ziemskich (także na krótszych odległościach, do obserwacji ptaków). Tuby optyczne Celestron SC mają światłosiłę f/10, dlatego możliwe jest wykorzystanie ich do celów astrofotografii.

Dzięki systemowi ogniskowania przez zwierciadło główne gwarantowany jest bardzo obszerny zakres punktu ostrzenia (tzw. Back focus), co daje możliwość zastosowania niemalże dowolnych akscesoriów. W mechanizmie regulacji ostrości zwierciadła głównego zaimplementowano dwa łożyska kulkowe z napięciem wstępnym, aby zminimalizować przesunięcie lustra, tzw.

"shift" (charakterystyczny problem występujący przy zastosowaniu zwykłych tulei łożyskowych). Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, takich jak frezowane w technologii CNC komponenty z aluminium, staliwo i stal nierdzewna, gwaranuje wysoką stabilność przy zachowaniu niskiej wagi, dlatego nie trzeba korzystać z nad wyraz ciężkich montaży, jak w sytuacji innych konstrukcji optycznych....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.