Menu

Teleskop MEADE LightBridge Mini 130 mm DARMOWY TRANSPORT

Cechy produktu

  • Producent MEADE 

Opis

Teleskop Meade LightBridge Mini 130 mm
Teleskop Newtona. Średnica: 130 mm. Ogniskowa: 650 mm

Konfiguracja teleskopu LightBridge Mini 130 jest istotnie szybka – dzięki czemu można niemal natychmiast rozpocząć obserwacje gwiazd. Niezależnie od tego, czy prowadzisz obserwacje w przydomowym ogródku albo na wyjeździe, teleskop Dobsona LightBridge Mini 130 jest perfekcyjnym rozwiązaniem proponującym proste i prędkie rozpoczęcie obserwacji za pomocą zdejmowanej tuby optycznej.

Teleskop LightBridge Mini 130 to znaczna apertura paraboliczna 130 mm z długą ogniskową 650 mm (f/5). Montaż obrotowy 360° oraz prosta kompozycja „point-and-look", zagwarantuje łatwą nawigację po niebie. Dzięki 130 mm przyrządom zbierającym światło otrzymasz najkorzystniejszy widok do obserwacji Księżyca, planet i obiektów głębokiego nieba takich jak mgławice czy galaktyki. Doświadcz różnorodności za pomocą konstrukcji w stylu Vixen i uzyskaj istotne obrazy za pomocą parabolicznego lusterka LightBridge Mini.

Dzięki wysmakowanemu i kompaktowemu wymiarowi urządzenie jest funkcjonalne i równocześnie interesujące. Stylowa konstrukcja stolika pozwala teleskopowi LightBridge Mini na eksponowanie go jako elementu dekoracyjnego, a zarazem gotowego do zastosowania w każdej chwili.

Model LightBridge Mini 130 składa się z pojedynczego konstrukcji Dobsona ze zdejmowaną tubą optyczną, dwóch okularów dla niedużych (26 mm) i obszernych (9 mm) zwiększeń, szukacza Red Dot pomagającego w ustawieniu teleskopu i płyty DVD AutoStar Suite Astonomy Planetarium zawierającej opis ponad 10 000 obiektów nieba.

Obserwacje gwiazd podczas spędzania czasu na zewnątrz są teraz łatwiejsze, ponieważ teleskop LightBridge Mini to nie tylko narzędzie astronomiczne, lecz także temat do ciekawych rozmów. Dzięki stylowemu i kompaktowemu wymiarowi urządzenie jest użyteczne i jednocześnie niebanalne. Stylowa budowa stolika pozwala teleskopowi LightBridge Mini na eksponowanie go jako elementu dekoracyjnego, a zarazem gotowego w każdej chwili do rozpoczęcia gwiezdnych obserwacji.

To rewelacyjny szukacz dla każdego. Ten teleskop stanowi perfekcyjne narzędzie dla astronomów o zróżnicowanym stopniu nowoczesnia. Początkujący astronomowie mogą dzięki niebu docenić piękno nieba bez zbędnego wysiłku.

atrybuty:
Paraboloidalny reflektor Newtona o obszernej aperturze wynoszącej 130 mm (5,1"), zezwalający na uzyskanie świetnego widoku planet, gromad gwiazd, mgławic i galaktyk
Lekki i kompaktowy model, posiadający zdejmowany tubus optyczny o wielkości 650 mm (f/5)
załączone do zestawu okulary o wielkościach 26 mm (x25) oraz 9 mm (x72) do niedużych i obfitych rozszerzeń
Montaż obrotowy 360°, a także prosta budowa „point-and-look", zapewniająca łatwą obsługę

informacje technologiczne:
kompozycja optyczna: teleskop zwierciadlany
wariant: systemu Newtona
Apertura, mm: 130
kształt soczewki (zwierciadła): paraboliczna
Ogniskowa, mm: 650
Maksymalne zwiększenie, x: 260
ilość przysłony: f/5
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 0,89
Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 12,6
Regulacja ostrości: przez poruszanie okularem
Okulary: 9 mm MA (72x), 26 mm MA(25x), 1,25"
Średnica okularu: 1,25
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: Dobsona
dopełniające właściwości: stopka: fason Vixen
Fecskefarkú illesztés: tak
Poziom progresywnia: początkujący, dzieci
Obserwowane obiekty: planetarne
Masa, kg: 6,1
wymiary, mm: 371x353x765

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.