Menu

Teleskop refrakcyjny MEADE Polaris 80 mm EQ

Cechy produktu

  • Producent MEADE 

Opis

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 80 mm EQ
Refraktor achromatyczny. Średnica: 80 mm. Ogniskowa: 900 mm

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 80mm EQ to nadzwyczajny podarunek la początkującego astronoma. Dzięki temu refraktorowi możesz prowadzić obserwacje powierzchni Księżyca i obiektów Układu Słonecznego. Mała masa urządzenia upraszcza jego transport.

Teleskop gromadzi trzy okulary i jedną soczewkę Barlowa – choćby najprostsza konfiguracja teleskopu pozwala uzyskać znaczny zakres rozszerzeń. Szukacz Red Dot jest używany do prędkiej lokalizacji szukanego obiektu astronomicznego.

Tubus mocuje się na montażu paralaktycznym. Taki montaż zapewnia szybką i łatwą nawigację. System regulacji mikroruchów zagwarantuje płynne ruchy urządzenia bez zbędnych szarpnięć. Solidny stalowy statyw gwarantuje odpowiednią stabilizację instrumentu.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

właściwości:
Do teleskopu załączone jest wszystko to, co konieczne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
Ten teleskop refrakcyjny o wymiarze 80 mm (3,2") gwarantuje jasny obraz, dzięki temu nieprzeciętnie pasuje do podziwiania równocześnie obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.
Teleskop ma montaż paralaktyczny z prętem do regulacji mikroruchów, umożliwiający śledzenie ruchu ciał niebieskich po niebie.
W komplecie znajdują się 3 okulary gwarantujące niewiele znaczące, przeciętne i znaczne przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty naziemne).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).
W komplecie znajduje się także szukacz optyczny, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.

informacje technologiczne:
konstrukcja optyczna: refraktor
wariant: achromatyczny
warstwa układu optycznego: pełną warstwą
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 80
Ogniskowa, mm: 900
ilość przysłony: f/11,3
Okulary: 26 mm, 9 mm, 6,3 mm MA, 1,25"
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Statyw: wstępnie złożone, pełnowymiarowe nogi tubusu ze stali rdzoodpornej
Tacka na akcesoria: tak
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: paralaktyczny niemiecki
Pokrętła mikroruchów: dwuosiowe
uzupełniające właściwości: kątowa złączka diagonalna 90° 1,25°
Poziom progresywnia: początkujący
Obserwowane obiekty: planetarne, naziemne
Masa, kg: 8,14
wymiary, mm: 900 x 870 x 1375

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.