Menu

Teleskop SKY-WATCHER (Synta) BK1141EQ1

Cechy produktu

  • Producent SKY-WATCHER 

Opis

Teleskop BK1141EQ1 jest nadzwyczajnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i niejednokrotnie wybierany jako pierwszy teleskop dla początkującego miłośnika astronomii. Ze względu na długą ogniskową, przy zachowaniu niepokaźnej wielkości tuby optycznej.

W oś optyczną teleskop pozostał zaimplementowany specjalny układ, wydłużający ogniskową teleskopu do 1000 mm. Średnica zwierciadła teleskopu 114mm jest wystarczająca,dostrzec z jego pomocą niemało szczegółów na powierzchniach planet i Księżyca, a także przy niezwykle prawidłowych warunkach pogodowych ponad sto obiektów mgławicowych z katalogu Messiera i jeszcze trochę z NGC.

Wielkość zwierciadła związana jest na dodatek z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie pozwala na rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej aniżeli 1,2". Montaż paralaktyczny EQ1 na statywie aluminiowym LT2, umożliwia ustawienie teleskopu wg.

atlasu czy mapy nieba oraz płynną mikroregulację w osi rektascensji i deklinacji. Montaż należy trafnie ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki czemu montażem będziemy mogli obsługiwać w prosty sposób.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.