Menu

Kartoteka 64. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Opis

Czwarta, po "Kobiecie w klatce", "Zabójcach bażantów" i "Wybawieniu", ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza skandynawskich kryminałów Jussi Adler-Olsena - ulubieńca New York Times'a, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson i Jo Nesbo. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy zagadkowego ośrodka, w którym na przeprowadzano testy na przetrzymywanych kobietach.

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Morck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy zagadkowego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment pokaźnie pokaźniejszej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego typu. Takich, których geneza sięga pół wieku wstecz i które prawdopodobnie nadal posiadają miejsce. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty, przemoc i gęstniejący mrok składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najszczególniej zawikłaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.