Moje konto
  • Technisat TechniYagi T2 Technisat TechniYagi T2
  • Technisat TechniYagi T2 Technisat TechniYagi T2
  • Technisat TechniYagi T2 Technisat TechniYagi T2

Technisat TechniYagi T2

3 oferty z 3 sklepów

Producent TechnisatMiejsce montażu na zewnątrzPrzeznaczenie telewizja WIĘCEJ INFORMACJI ↓

ELECTRO.pl

★★★★★
66168 opinii

TECHNISAT TECHNIYAGI T2 + Odbiór w 650 punktach Stacji z paczką! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

TECHNISAT TECHNIYAGI T2 + Odbiór w 650 punktach Stacji z paczką! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

TECHNISAT TECHNIYAGI T2 + Odbiór w 650 punktach Stacji z paczką! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści! Techniyagi T2 ze wzmacniaczem to zewnętrzna, aluminiowa antena DVB-T. Obsługuje zakres UHF, kanały od 21 do 69 oraz częstotliwość od 470 do 862 MHz. Maksymalne wzmocnienie wynosi 38 dB.

Dostępny od ręki  ✓

Awa24.pl

★★★★★
2342 opinie

Antena TechniSat TechniYagi T2 kierunkowa zewnętrzna // Wysyłka w 24h - Gwarancja dostępności / 19 lat najwyższej jakości

Antena TechniSat TechniYagi T2 kierunkowa zewnętrzna // Wysyłka w 24h - Gwarancja dostępności / 19 lat najwyższej jakości

… gwarantują tej zewnętrznej antenie niezawodną pracę przez wiele lat - nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Antena umożliwia odbiór bezpłatnych programów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Bardzo łatwy montaż i podłączenie anteny nie sprawią Ci żadnych trudności. Producent udziela aż 3-letniej gwarancji na antenę. Wymiary anteny to: dł. 110 x wys. 45 x szer. 52 cm. Zasięg …

Dostępny od ręki  ✓

Media Expert

★★★★☆
344 opinie

Antena TECHNISAT TECHNIYAGI T2

Antena TECHNISAT TECHNIYAGI T2

Techniyagi T2 ze wzmacniaczem to zewnętrzna, aluminiowa antena DVB-T. Obsługuje zakres UHF, kanały od 21 do 69 oraz częstotliwość od 470 do 862 MHz. Maksymalne wzmocnienie wynosi 38 dB.

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentTechnisat
Miejsce montażuna zewnątrz
Przeznaczenietelewizja

Nowy standard przesyłu obrazu i dźwięku DVB-T może co niektórym przysporzyć problemów i wydatków. Aby wydać jak najmniej, warto zdecydować się na urządzenie, które przedłuży żywotność naszego telewizora i pozwoli odbierać nowe programy cyfrowe. Z pomocą przychodzi antena DVB-T, jak na przykład Technisat TechniYagi T2 .

Wprowadzenie

Potrzeba wdrożenia sygnału cyfrowego, powoduje, że wiele anten musi zostać wymienionych. Dlatego obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się tanie, łatwe w montażu anteny naziemnej telewizji cyfrowej. Kwestia odpowiedniej instalacji antenowej jest szalenie istotna. Generalnie nie różni się ona niczym od klasycznych instalacji antenowych odbioru analogowego - poza oczywiście dostosowaniem do DVB-T.

Porady i specyfikacje

Musimy pamiętać, że wraz z odległością naszego domu od nadajnika, nasza antena musi spełniać wyższe wymagania. Miejmy na uwadze, że w naziemnej telewizji cyfrowej odbicia sygnału od przeszkód terenowych sumują się i polepszają odbiór. Gdy wybieramy antenę, skupmy się na warunkach w jakich będzie ona miała pracować. Zastanówmy się ile i jakich przeszkód mamy mniej więcej na drodze sygnału. Generalną zasadą jest by wybierać raczej anteny kierunkowe, w miarę możliwości bez wzmacniaczy. Gdy będziemy wybierać miejsce pod naszą antenę, pamiętajmy o wysokości, na której ją umocujemy. Czym wyżej ona się znajdzie, tym lepsza będzie jej praca. Starajmy się kierować ją w strony niezastawione innymi przeszkodami. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, warto popróbować "pozbierać" sygnały odbite od innych budynków. Wybierając dla siebie antenę, skupmy się na technicznych aspektach, a mniej na cenie i opisach marketingowych. Różnice w cenie bywają widoczne, jednak to nie koszt zakupu powinien być dla nas istotny. Nie warto oszczędzać na takim urządzeniu. Urządzenia możemy wybierać z dwóch głównych typów, pokojowych małych anten i dużych, siatkowych, montowanych na dachach itd.

Typy anten

Zastosowanie anten pokojowych jest ograniczone do miejsc o dużej sile sygnału. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sygnał uchodzi za bardzo dobry i bezproblemowy. Anteny te cechują się bardzo często zastosowaniem wzmacniaczy antenowych o sile. Często też zdarza się, że pomimo dobrego wyglądu i parametrów na papierze, mogą być niewystarczające, by pracować na zadowalającym poziomie. Zakłócenia w takim sygnale możemy obserwować jako chwilowe przerwy w odbiorze, zmrożenia obrazu lub charakterystyczne kwadraty na ekranie. Odbierany sygnał, może często być podatny na zniekształcenia, poprzez chodzenie po domu, włączanie urządzeń elektrycznych i tym podobnych. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz pomieszczeń. Cechuje je właśnie możliwość instalacji poza mieszkaniem, jednakże cierpią na te same bolączki, co normalne anteny pokojowe. Podobnie jak w przypadku wersji pokojowych, i panelowe sprawdzą się blisko nadajników sygnału. Drugim typem anten jest ta nazywana anteną siatkową. Taka antena będzie mocniejsza i lepiej zbierająca sygnał, chociaż także lepiej radzi sobie ze zbieraniem sygnałów odbitych i wysłanych z bliskiego nadajnika. Takie urządzenia często posiadają wbudowany symetryzator i wzmacniacz. Są także wersje bez tego pierwszego komponentu. W kwestii jakości odbioru, wiele zależy od sygnału i jakości wykonania samej anteny. Przy wyborze anteny tego typu, powinniśmy wystrzegać się anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Najczęściej nie spełniają one swojej roli. Duże wzmacnianie sygnału często może wręcz spowodować pogorszenie obrazu w przypadku, gdy odbierany sygnał był wcześniej zadowalający.

Podsumowanie

Dobrze jest mieć świadomość, że w niektórych przypadkach może być nam potrzebna ocynkowaną rurę stalową mającą od 1 do 2 metrów długości, którą będziemy musieli zamontować. Na rynku jest wiele różnorodnych anten, które w zależności od naszych możliwości mieszkaniowych, będą spisywały się lepiej lub gorzej. Przykładowy model Technisat TechniYagi T2, to urządzenie, które przy odpowiednich warunkach, montażu i kalibracji, jest w stanie dobrze i długo nam służyć.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.