Manu

Technisat TechniYagi 4HD

Cechy produktu

  • Producent Technisat 
  • Miejsce montażu na zewnątrz 
  • Przeznaczenie telewizja 

Opis

Wraz z rozwojem telewizyjnej sieci naziemnej, nowy standard DVB-T, może wymagać pewnych zmian w naszych telewizorach. Jeśli nie posiadasz takowego w swoim telewizorze, potrzebujesz albo nowego odbiornika, albo urządzenia, które standard DVB-T obsłuży. Na przykład Technisat TechniYagi 4HD.

Wprowadzenie

Potrzeba wdrożenia sygnału cyfrowego, powoduje, że wiele anten musi zostać wymienionych. Dlatego obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się tanie, łatwe w montażu anteny naziemnej telewizji cyfrowej. Kwestia odpowiedniej instalacji antenowej jest szalenie istotna. Generalnie nie różni się ona niczym od klasycznych instalacji antenowych odbioru analogowego - poza oczywiście dostosowaniem do DVB-T.

Porady i specyfikacje

Musimy pamiętać, że wraz z odległością naszego domu od nadajnika, nasza antena musi spełniać wyższe wymagania. Pamiętać należy, że w naziemnej telewizji cyfrowej odbicia sygnału od przeszkód terenowych sumują się i polepszają odbiór. Gdy wybieramy antenę, skupmy się na warunkach w jakich będzie ona miała pracować. Zastanówmy się ile i jakich przeszkód mamy mniej więcej na drodze sygnału. Istotną zasadą jest by wybierać raczej anteny kierunkowe, najlepiej bez wzmacniaczy. Gdy będziemy wybierać miejsce pod naszą antenę, pamiętajmy o wysokości, na której ją umocujemy. Czym wyżej znajdzie się antena, tym lepszy będzie odbiór. Starajmy się kierować ją w strony niezastawione innymi przeszkodami. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, warto popróbować "pozbierać" sygnały odbite od innych budynków. Wybierając dla siebie antenę, skupmy się na technicznych aspektach, a mniej na cenie i opisach marketingowych. Różnice w cenie bywają widoczne, jednak to nie koszt zakupu powinien być dla nas istotny. Nie warto oszczędzać na takim urządzeniu. Urządzenia możemy wybierać z dwóch głównych typów, pokojowych małych anten i dużych, siatkowych, montowanych na dachach itd.

Typy anten

Działanie anten pokojowych jest ograniczone do miejsc o dużej sile sygnału. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sygnał uchodzi za bardzo dobry i bezproblemowy. Anteny te cechują się często zaimplementowaniem wzmacniaczy antenowych o sile. Powoduje to, że pomimo ciekawego wzornictwa, antena taka może okazać się za słaba. Odbierany przez takie antny sygnał, może (choć oczywiście nie musi) być podatny na lokalne zakłócenia objawiające się chwilowymi przerwami w odbiorze, zmrożeniami obrazu lub charakterystycznymi kwadratami na ekranie. Anteny pokojowe można także rozróżnić na anteny panelowe przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Najczęściej cechuje je podobna budowa elektryczna oraz te same problemy z odbiorem, dlatego ich stosowanie, jest tak samo ograniczone do niewielkiego obszaru w pobliżu nadajnika. Drugim typem anten jest ta nazywana anteną siatkową. Taka antena będzie mocniejsza i lepiej zbierająca sygnał, chociaż także lepiej radzi sobie ze zbieraniem sygnałów odbitych i wysłanych z bliskiego nadajnika. Anteny tego typu często są wyposażone w symetryzator i wzmacniacz lub sam tylko wzmacniacz . W kwestii skuteczności anteny siatkowej, ważna jest jakość wykonania i użyte do budowy komponenty. Przy wyborze anteny tego typu, należy wystrzegać się anten ze zbyt mocnymi wzmacniaczami. Przy słabym sygnale i tak najczęściej nie będziemy mogli z niej korzystać.

Podsumowanie

Dobranie parametrów zbyt mocnych w stosunku do rzeczywistych możliwości nie ma większego sensu. Skupmy się na jakości. Tak więc lepsza jakość elektryczna i mechaniczna danej anteny, to lepsza jakość . Jeśli nie jesteśmy pewni na co się zdecydować, najlepiej zapytać sprzedawcę o poradę lub sprawdzić dany model anteny w internecie. Wybór anten jest ogromny. Przykładowy model Technisat TechniYagi 4HD, to urządzenie, które przy odpowiednich warunkach, montażu i kalibracji, jest w stanie dobrze i długo nam służyć. Jeśli więc szukasz dobrej i niedrogiej anteny, sprawdź ten model.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie