Manu

HP DeskJet Ink Advantage 1515

Cechy produktu

 • Producent HP 
 • Wysokość 25 cm
 • Szerokość 42.52 cm
 • Praca w sieci nie 
 • Maksymalny format nośnika A4 
 • Druk dwustronny brak 
 • Prędkość kopiowania czerń 4 str./min
 • Prędkość kopiowania kolor 3 str./min
 • Pobór mocy 10 W
 • Rozdzielczość kopiowania 600 x 300 dpi
 • Prędkość druku czerń 7 str./min
 • Prędkość druku kolor 16 str./min
 • Cykl pracy 1000 str./min

Opis

Jesteś właścicielem, bądź prowadzisz własne biuro? A może pracujesz tylko w domu? Nieważne, czy pracujesz w biurze czy w domu. Jeśli tworzysz dokumenty różnego rodzaju, potrzebna będzie Ci drukarka i skaner. A najlepiej by oba te urządzenia były zamknięte w jednym - wielofunkcyjnym. Tym urządzeniem może być na przykład HP 1515.

Jedno czy wiele urządzeń?

Sprzęty biurowe służące do skanu i druku, to podstawowe narzędzia, które muszą być obecne w każdym biurze. Mimo rozwoju technologii i wielu możliwości załatwiania dokumentacji przez internet, papier nadal pozostaje niezastąpiony. Z tego powodu też w każdym biurze, czy nawet domu powinno znaleźć się uniwersalne urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala przenieść na papier dowolny dokument zapisany w formie elektronicznej. Stworzono je aby nie zagracać pomieszczenia, a także by miało wszystkie potrzebne w biurze funkcjonalności.

Drukowanie

Obecne urządzenia bazujące na atramencie korzystają z dwóch sposobów współpracy głowicy drukującej z kartridżem. Pierwszym, za pomocą kartridża z wbudowaną głowicą. A drugim jest sam kartridż, bez głowicy, kompatybilny z głowicą zamontowaną w drukarce. Kartridże bezgłowicowe są ekonomiczniejsze, a także pozwalają na uzupełnianie poszczególnych oddzielnych kolorów. Dzięki temu drukarka obsługująca taki kartridż jest tańsza w eksploatacji. Mamy też możliwość oszczędzenia na tuszach, poprzez wymianę tylko brakującego koloru. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, iż głowica, może być lepszej jakości. A my nie musimy wymieniać jej razem z tuszami. Wadą kartridży bezgłowicowych jest fakt zasychania tuszu przy długim okresie nieużywania drukarki. Powoduje on zapchanie głowicy. Skutkuje to potrzebą rozebrania i przeczyszczenia dysz, a czasem nawet naprawy całego urządzenia. W przypadku jakiejś usterki, koszt nowej głowicy będzie niestety wyższy niż kartridża. Istotną właściwością każdej drukarki jest jej rozdzielczość. Jest ona wyrażana w dpi. To maksymalna możliwa ilość punktów na każdy cal kwadratowy, którą nanosi drukarka. Na przykład rozdzielczość 300×300 dpi oznacza, że na każdym calu kwadratowym, urządzenie może zmieścić po 300 punktów w każdej płaszczyźnie. W teorii, jeśli mamy im większą rozdzielczość, tym lepszy powinien być efekt wydruku. W praktyce jednak nie jest tak dobrze, ponieważ nie można oceniać jakości wydruku, tylko na wskazaniu tego jednego parametru. Niestety producenci takich urządzeń często (choć nie zawsze) podają przy tym parametry, które jest w stanie osiągać drukarka. Jest to też nie do końca prawda, ponieważ działa to przy programowym polepszaniu obrazu. Dla nas, użytkowników nie jest to jednak miarodajne. W przypadku domowego drukowania, przyjmuje się zalecaną rozdzielczość 300 dpi dla zwykłych dokumentów i prostej grafiki. Jest też opcja z 600 dpi. dla wyższej jakości wydruku. Dla przykładu, drukarka HP 1515 oferuje prędkość druku w czerni 7 stron na minutę. Natomiast w kwestii drukowania kolorowego to 16 stron w ciągu minuty pracy. Drukarka 1515, może zadrukować papier o maksymalnym formacie A4.

Skanowanie

Istotnych jest kilka parametrów skanera. Do najistotniejszych należą: dzienna wydajność skanowania, rozdzielczość (w dpi.) i kolor skanowania, prędkość, opcje duplex/simplex, funkcja ADF oraz Flatbet. Wydajność dziennego skanowania wyróżnia trzy grupy urządzeń oraz określa maksymalne, dopuszczone obciążenie danego urządzenia. Aby poznać dokładną specyfikację danego modelu, warto zajrzeć na stronę producenta lub poszukać informacji na stronie sklepu oferującego konkretne urządzenie. Ogólnie jednak szacuje się, że skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych, mogą skanować do 3000 stron dziennie. Ważną cechą jest też maksymalna rozdzielczość skanowania i kolor skanu. Te dwa parametry są istotne dla jakości cyfrowych zdjęć uzyskiwanych w ten sposób. Skanować można w kolorze lub w odcieniach szarości. Prędkość pracy podawana przez producentów jest zawsze wyznaczana jako osiągi przy rozdzielczości 200 dpi w czerni i bieli. Rozdzielczość skanowania to 600 x 300 dpi. Urządzenie pozwala na 4 stron na minutę, w przypadku kopii w czerni. W przypadku koloru uzyskamy 3 stron na minutę.

Eksploatacja

Jeśli priorytetem dla Ciebie ma być oszczędność, to warto pomyśleć o stosowaniu alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Stosowanie takich zamienników wiąże się z ryzykiem pogorszenia jakości wydruków, czasami może doprowadzić tez do uszkodzenia drukarki. Trzeba jednak powiedzieć, że pogorszenie jakości druku zdarza się rzadko. A jeśli już się zdarzy to nieznacznie. Decydując się na stosowanie zamienników, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż przy zakupie odpadają nam najnowsze modele urządzeń. Zamienniki pojawiają się dopiero po pewnymczasie od premiery danego urządzenia na rynku. Dlatego początkowo nie będziemy mieli zamienników do niektórych modeli urządzeń wielofunkcyjnych. I tego można uniknąć, jeśli wybierzemy jedną z drukarek, w których głowica jest oddzielnie niż kartridż. W takim przypadku możemy poszukać takiego modelu urządzenia, w którym kartridże są kompatybilne z jednym z poprzednich modeli. Lub możemy pokusić się o zestaw do uzupełnienia tuszu. Większość domowych drukarek atramentowych, używa standardowych kartek A4 o wymiarach 21,6 x 27,9 cm. Urządzenia mogą też drukować na kopertach oraz posiadają zasobniki na około 100 kartek. Teoretycznie druk na formatach A3 i mniejszych, drukowanie dwustronne czy inne dodatkowe, również są możliwe, jednak ich jakość może nie być zadowalająca. Urządzenie pobiera 10 W. Urządzenie cechuje się wysokością rzędu 25.2 cm i 42.52 cm szrokości.

Podsumowanie

Kupując urządzenie wielofunkcyjne, zwróćmy uwagę na zawartość zestawu. Często te tanie urządzenia, nie mają w zestawie pojemników z tuszami. Wówczas musimy na własną rękę dokupić dane kartridże. Często, także w zestawach znaleźć możemy kartridże startowe, które są dużo mniejsze (najczęściej 3-5 ml), a to nie pozwala na pełną dłuższą pracę urządzenia. Warto mieć to na względzie. Przykładowe urządzenie, HP 1515, stanowi dobry wybór do niewielkiego biura czy domu. Jeśli jednak wolisz coś innego, przejrzyj nasze oferty i znajdź coś co Cię zainteresuje. Wybór dobrego urządzenia, pozwoli Ci eksploatować je bez większych obciążeń dla Twojej kieszeni.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie