Manu

HP DeskJet Ink Advantage 3525

Cechy produktu

 • Producent HP 
 • Wysokość 14 cm
 • Szerokość 44 cm
 • Praca w sieci tak 
 • Maksymalny format nośnika A4 
 • Druk dwustronny ręczny 
 • Prędkość kopiowania czerń 6 str./min
 • Prędkość kopiowania kolor 5 str./min
 • Pobór mocy 13 W
 • Prędkość druku czerń 23 str./min
 • Prędkość druku kolor 22 str./min
 • Cykl pracy 1000 str./min

Opis

Prowadzisz własne biuro? A może pracujesz w domu i to właśnie on jest Twoim biurem? Jeśli prowadzisz własną firmę, obracasz dużymi ilościami dokumentów, to potrzebujesz dobrego wielofunkcyjnego urządzenia biurowego. Przykładem takiego sprzętu może być HP 3525.

Jedno czy wiele urządzeń?

Urządzenia biurowe do drukowania i skanowania, to podstawowe sprzętu, które muszą znaleźć się w każdym biurze. Mimo nowoczesnej technologii i wielu możliwości załatwiania formalności przez internet, nośnik papierowy nadal pozostaje niezastąpiony. Dlatego też w każdym biurze, czy nawet domu powinno znaleźć się urządzenie wielofunkcyjne, które ułatwia pracę i pozwala przenieść na papier dowolny dokument zapisany w formie elektronicznej. Aby nie zapełniać pomieszczenia, stworzono urządzenie wielofunkcyjne, które posiada wszystkie potrzebne w biurze funkcjonalności.

Drukowanie

Nowoczesne urządzenia, bazujące na atramencie, wykorzystują dwa typy współpracy głowicy drukującej z kartridżem: ten z wbudowaną głowicą oraz kartridż, będący jedynie pojemnikiem dla oddzielnej głowicy drukującej. Kartridże bez głowicy są tańsze, a także dają możliwość tworzenia odrębnych sektorów dla oddzielnych kolorów. Co czyni dane urządzenie tańsze w eksploatacji, dzięki możliwości zaoszczędzenia poprzez wymianę jedynie brakującego koloru. Plusem takiego rozwiązania jest też to, że głowica drukująca, może być lepsza jakościowo i bardziej technologicznie zaawansowana. Nie trzeba jej wymieniać razem z tuszami. Wadą kartridży bezgłowicowych jest to, że przy długim okresie nieużywania drukarki, tusz zasycha, powodując zapchanie głowicy. Skutkuje to koniecznością rozebrania i przeczyszczenia dysz, a czasem nawet oddania całej drukarki do naprawy. Drukarka w ramach konserwacji korzysta z pewnych ilości tuszu. Jeśli nasze urządzenie się uszkodzi w takiej sytuacji, koszt nowej głowicy będzie wyższy niż koszt kartridża. Ważnym parametrem każdej drukarki jest jej rozdzielczość (dpi). Jest to maksymalna ilość punktów na każdy cal kwadratowy, którą jest w stanie nanieść drukarka. Na przykład rozdzielczość 600×600 dpi oznacza, że na cal kwadratowy drukarka może zmieścić po 600 kropek zarówno w pionie jak i poziomie. Teoretycznie im większą mamy rozdzielczość drukarki, tym wyrazistsze są wydruki. W praktyce okazuje się jednak, że nie można oceniać jakości wydruku, tylko na wskaźnikach rozdzielczości. Często producenci drukarek podają przy tym parametrze bardzo wysokie wskaźniki, które w teorii jest w stanie osiągać drukarka, ale tylko za sprawą programów poprawiających jakość obrazu. Nie wiąże się to niestety z większą ilością tworzonych przez drukarkę punktów. Dla tekstów, dokumentów i prostej grafiki przyjmuje się zalecaną rozdzielczość 300 dpi. Jeśli natomiast chcemy wyższą jakość, możemy pokusić się o 600 dpi. Dla przykładu, drukarka HP 3525 oferuje prędkość druku w czerni 23 stron na minutę. Natomiast w kwestii drukowania kolorowego to 22 stron w ciągu minuty pracy. Jej maksymalny format nośnika to A4.

Skanowanie

Istnieje szereg parametrów skanera. Do najistotniejszych należą: dzienna wydajność skanowania, rozdzielczość (w dpi.) i kolor skanowania, prędkość, opcje duplex/simplex, funkcja ADF oraz Flatbet. Wydajność dziennego skanowania wyróżnia trzy typy skanerów oraz wyznacza maksymalne, dopuszczalne obciążenie danego urządzenia. Aby poznać dokładną specyfikację danego modelu, warto zajrzeć na stronę producenta lub poszukać informacji na stronie sklepu oferującego konkretne urządzenie. Ogólnie jednak szacuje się, że skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych, mogą skanować do 3000 stron dziennie. Ważną cechą jest też maksymalna rozdzielczość skanowania oraz kolor skanu. Te dwa czynniki są istotne dla jakości cyfrowych obrazów uzyskiwanych w ten sposób. Skanować można w kolorze lub w czerni i bieli. Prędkość pracy podawana przez producentów jest zawsze wyznaczana jako osiągi przy rozdzielczości 200 dpi w czerni i bieli. Natomiast prędkość kopiowania w czerni to 6 stron na minutę. W przypadku koloru uzyskamy 5 stron na minutę.

Eksploatacja

Jeśli wybierając urządzenie priorytetem ma być tania eksploatacja, to większość kupujących jeszcze przed wyborem konkretnego modelu decyduje się na stosowanie zamienników tuszów. Używanie ich, wiąże się z ryzykiem pogorszenia jakości wydruków, czasami może doprowadzić do uszkodzenia całego urządzenia. W rzeczywistości pogorszenie jakości druku zdarza się sporadycznie. A jeśli już się przytrafi to tylko nieznacznie. Decydując się na zakup urządzenia z zamiarem stosowania do niej zamienników, musimy się liczyć z tym, że wyłączamy z niego zakup najnowszych modeli. Zamienniki są dostępne w sprzedaży dopiero jakiś czas po pojawieniu się na rynku danej drukarki. Z tego powodu nie znajdziemy zamienników do najnowszych modeli. Częściowo i temu można zapobiec. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie, w której głowica jest oddzielona od kartridża, możemy szukać tuszów alternatywnych, do starszych modeli, kompatybilnych z naszym lub wybrać zestawy do uzupełnienia kolorów. Większość domowych drukarek atramentowych, używa standardowych kartek A4 o wymiarach 21,6 x 27,9 cm. Urządzenia mogą też drukować na kopertach oraz posiadają zasobniki na około 100 kartek. Teoretycznie druk na formatach A3 i mniejszych, drukowanie dwustronne czy inne dodatkowe, również są możliwe, jednak ich jakość może nie być zadowalająca. Urządzenie pobiera 13 W. Urządzenie ma 14.4 cm wysokości i 44 cm szerokości.

Podsumowanie

Przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego, oprócz kosztów eksploatacji, należy dokładnie zapoznać się z zawartością zestawu. Często, zwłaszcza te bardzo tanie urządzenia, nie posiadają w zestawie tuszów drukujących. Wówczas do kosztu zakupu musimy doliczyć koszt tuszów. Równie często spotkamy się z kartridżami startowymi, które są dużo mniejszej pojemności i nie starczą na długo. Warto o tym pamiętać. Propozycja jaką jest HP 3525, to przykład prostego urządzenia za rozsądne pieniądze, które znajdzie miejsce w wielu biurach i mieszkaniach prywatnych.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie