Moje konto
  • Electrolux EFT60466 Electrolux EFT60466
  • Electrolux EFT60466 Electrolux EFT60466

Electrolux EFT60466

1 oferta z 1 sklepu

Producent Electrolux Szerokość 60 cm Poziom hałasu 49 dB WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentElectrolux
Szerokość60 cm
Poziom hałasu49 dB

Gotowanie sprawia Ci wiele radości? Masz problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Okap kuchenny Electrolux EFT60466 pozwala zachować pomieszczenia w naszym domu, bez niechcianych zapachów towarzyszących gotowaniu.

Wprowadzenie

Przed kupnem okapu do zabudowy, musimy najpierw określić gdzie go zamontujemy. Wiele z urządzeń posiada różne kształty, które możemy dopasować do istniejącej zabudowy kuchennej. O efektywności działania okapu decyduje także miejsce i przygotowanie instalacji wentylacyjnej do montażu tego urządzenia. Warto o tym pomyśleć już podczas wyboru konkretnego modelu okapu.

Specyfikacja

Poziom hałasu emitowany przez nasz okap, to kwestia nie tylko suchej specyfikacji danego sprzętu, ale przede wszystkim kwestia naszego komfortu. Jest on ważny, zarówno gdy mamy kuchnię zamkniętą, jak i otwartą, będącą aneksem. Za przyjemny poziom hałasu można uznać ten do około 50 dB, na średnim biegu pracy okapu, przy wydajności ponad 400m3/h. Na głośność pracy mają wpływ drożność wentylacji, stan filtrów czy poprawność montażu okapu. Okap EFT60466 emituje dźwięki na poziomie 49 dB. Okap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powietrze powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są to po prostu: wyciąg oraz filtrowanie powietrza.

Tryb wyciągu

Tryb wyciągu, jak sama nazwa wskazuje, polega na wsysaniu przez okap zapachów i pary do systemu wentylacji. Należy mieć na uwadze, że im dłuższą drogę do wywiewu musi pokonać powietrze, tym niższa będzie skuteczność tej operacji. Zaleca się więc podłączenie jak najkrótsze, bez zbędnych załamań i przeszkód z którymi musi poradzić sobie płynące powietrze. Oprócz długości kanału znaczenie ma również jego średnica. Standardowo wylot w okapie wynosi 15 cm i kanałami o takiej wielkości należy podłączyć okap do wentylacji. Kanały o średnicy mniejszej niż 150 mm obniżają efektywność okapu i wpływają na poziom hałasu przepływającego powietrza.

Filtry

W wielu mieszkaniach dostęp do kanału wentylacyjnego może być utrudniony. Jeśli więc nie możesz podłączyć okapu do wentylacji, warto zainwestować w filtr węglowy, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętać musimy o wymianie filtru takiego pochłaniacza co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak intensywnie go eksploatujemy. Każdy okap posiada także inny rodzaj filtra, mianowicie filtr aluminiowy. Jest to pierwszy element filtrujący powietrze wciągane do okapu. Zbudowany jest on z kratownic, na których osadzają się cząsteczki tłuszczu. Istotne jest regularne mycie tych filtrów. Zaleca się by czynić to co około 20 godzin pracy okapu. Zanieczyszczone filtry znacząco wpływają na spadek wydajności oraz wzrost głośności okapu. Najczęściej okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia i same sygnalizują kiedy należy wyczyścić filtry. Można je myć ręcznie lub w zmywarce.

Design i podsumowanie

Okapy są także źródłem światła, doświetlającym płytę grzewczą. Coraz częściej zamiast tradycyjnej żarówki spotykamy się z oświetleniem halogenowym lub diodowym. Są często bardzo efektowne, jednak w tym wszystkim musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości. Gdy szukasz okapu, zastanów się nad Electrolux EFT60466. To proste, stylowe urządzenie, dzięki któremu "zmienisz klimat" w swojej kuchni, a także być może, nabierzesz nowej ochoty do gotowania we własnym domu. Okap kuchenny to w tej chwili często nieodzowne urządzenie, które filtruje powietrze, wyłapuje lotny brud i dzięki temu chroni pozostałe meble i pomieszczenia przed niekorzystnymi czynnikami.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też