Manu

WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY AL-KO SILVER COMFORT 38 VLE COMBI 1300W Z KOSZEM

Cechy produktu

 • Producent AL-KO 

Opis

WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY DO TRAWY AL-KO Comfort 38 VLE CombiCare 2w1

Wertykulator AL-KO Comfort 38 VLE CombiCare to narzędzie 2 w 1, które łączy w sobie funkcję wertykulacji z 3-stopniowymi nożami stalowymi i napowietrzania stalowymi zębami sprężystymi. Zmiana trybu pracy odbywa się poprzez beznarzędziową zmianę wałka wertykulującego na napowietrzający i na odwrót. Dla bezpieczeństwa wskaźnik umieszczony na obudowie informuje czy wałki są prawidłowo zabezpieczone. Ponadto rękojeść z regulowaną wysokością pracy pozwala na komfortową obsługę urządzenia. Konserwacja wertykulatora nie sprawia żadnych problemów - gładka powierzchnia wnętrza umożliwia proste czyszczenie mechanizmu. Idealne rozwiązanie do pielęgnacji ogrodowych powierzchni trawnikowych

Aby mieć piękny trawnik nie wystarczy tylko regularne kosić. Aby polepszyć dostęp powietrza, wody oraz składników mineralnych do korzeni trawy używa się wertykolatorów. Urządzenia te wyposażone są w noże przecinające korzenie trawy powodując ich lepsze ukorzenianie. Noże skutecznie usuwają również mech i porosty.


Charakterystyka produktu:
 • Wertykulowanie lub napowietrzanie: W zestawie wałek wertykulujący z 3-stopniowymi nożami stalowymi i wałek napowietrzający z wydajnymi stalowymi sprężynami.
 • Wymiana wałka, szybko i łatwo: Za pomocą tylko jednej śruby radełkowanej bardzo prosto, bez użycia narzędzi, zmienia się wałek wertykulujący na wałek napowietrzający lub odwrotnie.
 • Najważniejsze bezpieczeństwo: Wskaźnik bezpieczeństwa sygnalizuje, czy wałek roboczy jest zamontowany prawidłowo i czy jest zabezpieczony - warunek bezpiecznej pracy.
 • Optymalna wysokość robocza: Łatwa regulacja wysokości pracy wałków jednym ruchem ręki sprawia, że praca z urządzeniem jest łatwa i nie powoduje zmęczenia.
 • Napowietrzanie: Sprężyny wałka napowietrzającego prawidłowo napowietrzają trawnik ? wiosną oraz jesienią. W ten sposób trawnik zostaje optymalnie zaopatrzony w składniki odżywcze, światło, powietrze i wodę, dla uzyskania soczystej zieleni.
 • Wertykulacja: Noże wałka wertykulującego usuwają leżącą głęboko sfilcowaną darń oraz resztki roślin i mchu. Powierzchnia trawnika wymaga wertykulowania każdej wiosny. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby nie wertykulować zbyt głęboko.

Dane techniczne:
 • Moc: 1300 W
 • Napięcie: 230 V/50 Hz
 • Szerokość robocza: 38 cm
 • Zalecana powierzchnia: 750 m2
 • Pojemność kosza: 55 l
 • Masa: 15 kg


Wertykulacja - zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni. Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu.

Areacja ? napowietrzanie gleby za pomocą maszyn spulchniających. Na trawnikach intensywnie eksploatowanych aeracja jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykonuje się ją maszynami do napowietrzania, zwanymi aeratorami, o wielorakich rozwiązaniach konstrukcyjnych. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie