Manu

Dewalt D21441 Darmowy transport od 99 zł | Ponad 200 sklepów stacjonarnych | Okazje dnia!

Cechy produktu

  • Producent DeWalt 
  • Rodzaj udarowa 
  • Zasilanie sieciowe 
  • Moc 770 W
  • Napięcie zasilania 230 V
  • Maksymalny moment obrotowy 20 Nm
  • Ilość biegów

Opis

Lubisz pomajsterkować w swoim domu czy garażu? Cenisz sobie wygodę i jakość Twoich narzędzi? Sprawdź wiertarkę DeWalt D21441, urządzenie, które spełni Twoje wymagania.

Wprowadzenie

Narzędzie mocne i w krótkim czasie przygotowane do pracy? To brzmi nieźle, zwłaszcza gdy chcemy przykręcić coś drobnego lub wywiercić małą dziurkę. Wiertarki zasilane z baterii stosowane są wszędzie tam gdzie istotnym elementem prac jest nieskrępowana swoboda ruchów podczas wykańczania wnętrza, przy majsterkowaniu, a także przy okazjonalnych typowo domowych sytuacjach. Wiertarki bateryjne idealnie sprawdzą się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub. Sprawdzą się przy wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne), plastik lub w cienkim metalu. Niektóre modele oferują możliwość wiercenia w betonie, a to dzięki opcji udaru.

Specyfikacja i porady

Wiertarki bezprzewodowe zapewniają dużą mobilność. Przydają się do modelarstwa, wiercenia w drewnie, pustakach czy stosunkowo cienkim metalu. Problemem może być wiercenie w betonie czy cegle. Elektrowiertarki akumulatorowe z udarem mechanicznym bądź pneumatycznym, są drogie i dość szybko się wyładowują. Za cenę takiego jednego urządzenia, można kupić kilka wiertarek z udarem zasilanych z sieci. Zwróćmy uwagę na moment obrotowy oraz wielkość baterii rozpatrywanej przez nas do zakupu wiertarki. Duży moment obrotowy - to duża moc i siła wiercenia. To także większa łatwość i przyjemność z pracy. W urządzeniu DeWalt D21441, ów moment został określony jako 20 Nm. W przypadku wiertarek, przydatne są również biegi, a więc regulacja prędkości i ilości obrotów urządzenia. Dzięki takiej formie regulacji, możemy dopasować obroty urządzenia do konkretnego zadania. DeWalt D21441, dysponuje mocą 770 W. Wiertarka oferuje 2 biegów. Przez wzgląd na napięcie możemy podzielić dostępne na rynku urządzenia na trzy typy. Urządzenia o napięciu akumulatora około 10V, ze względu na swą niska moc, wykorzystywane są głównie jako wiertarki do użytku domowego, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach i o małych średnicach. Urządzenia o napięciu akumulatora powyżej 15V, umożliwiają wiercenie w twardszych materiałach. Moc tych urządzeń umożliwia stosowanie biegów, których ustawienie jest zależne od średnicy wierconego otworu. Są na tyle silne, że w większości wyposażone są w mechanizm udarowy służący do wiercenia otworów w cegłach, pustakach, betonie. Model D21441 dysponuje napięciem 230 V

Akumulatory i akcesoria

Ważnym parametrem jest pojemność baterii, który ma wpływ na czas działania urządzenia. Szacuje się, że przy pojemności baterii 2 Ah jedno ładowanie wystarczy na wkręcenie około 300 typowych wkrętów do montażu płyt gipsowo-kartonowych lub 300 otworów w miękkim materiale. Niektóre z najnowszych modeli akumulatorów są wyposażone w czujniki monitorujące poziom naładowania akumulatora. Czas ładowania akumulatora wiertarki DeWalt D21441 h. Aby w pełni korzystać z możliwości urządzenia, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, którymi są wiertła. Wiertła natomiast służą, jak nazwa wskazuje, do wiercenia otworów. Każda wiertarka posiada informacje jakiej średnicy wiertła można w niej zainstalować. Dodatkowo do kompletu, możemy nabyć specjalną ładowarkę, która umożliwia szybsze ładowanie akumulatorów. Jeśli często korzystamy z wiertarki, możemy pokusić się o zakup drugiego akumulatora, który w razie potrzeby będzie czekał w pogotowiu. Uchroni to przed niepotrzebnymi przestojami podczas wykonywanej przez nas czynności.

Podsumowanie

Podstawą dobrego narzędzia jest solidność wykonania i gwarancja, że nie zawiedzie, kiedy będzie w użyciu. Opisywana w tym tekście wiertarka DeWalt D21441 zapewnia odpowiedni komfort pracy, a także bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Warto rozważyć zakup tego elektronarzędzia. Dzięki niemu zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów podczas domowego majsterkowania czy remontów. Zastanów się czy takiej wiertarki potrzebujesz.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie