Moje konto
  • Modeco MN-91-015 Modeco MN-91-015

Modeco MN-91-015

0 ofert z 0 sklepów

Producent Modeco WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Wiertarko-wkrętarki innych firm

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentModeco

Majsterkujesz? Zależy Ci na jakości sprzętu, którym się posługujesz? Zwróć uwagę na wiertarko-wkrętarkę Modeco MN-91-015, urządzenie, które doskonale nada się do Twoich potrzeb.

Wprowadzenie

Wiertarko-wkrętarka, to urządzenie, które dzięki swoim gabarytom i braku ciągnącego się kabla zasilającego, jest narzędziem szybkim i przydatnym. Powinno znaleźć miejsce w każdym gospodarstwie domowym i szafce z narzędziami. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe stosuje się wszędzie tam, gdzie ważnym elementem prac jest nieskrępowana pełnia ruchów podczas wykańczania wnętrza, przy majsterkowaniu, a także przy okazjonalnych, typowo domowych sytuacjach. Urządzenia te doskonale sprawdzają się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub, a także wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne), tworzywa sztuczne lub cienkim metalu. Część dostępnych na rynku modeli posiada funkcję wiercenia udarowego, dzięki czemu możemy wykonać otwory w betonie.

Specyfikacja techniczna i porady

Dla narzędzi elektrycznych, tych, które za zadanie mają coś wkręcić, wykręcić czy wywiercić najważniejszy jest moment obrotowy, a także wielkość baterii. Ten pierwszy parametr przekłada się bezpośrednio na efektywność pracy z urządzeniem. Moment obrotowy to, w uproszczeniu, siła wyrażona w ilości obrotów. Im większy moment obrotowy - tym mocniejsze i przyjemniejsze w pracy urządzenie. W przypadku wiertarek, czy wieratrko-wkrętarek, przydatne są również biegi, a więc regulacja prędkości i ilości obrotów urządzenia. Dzięki różnym biegom możemy dopasować pracę do materiału w którym przyjdzie nam pracować. Ilość biegów w tym urządzeniu jest wystarczająca do typowych zajęć domowych. Urządzenie to posiada także regulację obrotów w obu kierunkach. Przez wzgląd na napięcie możemy podzielić dostępne na rynku urządzenia na trzy typy. Urządzenia o napięciu akumulatora do 10V ze względu na swą niska moc wykorzystywane są głównie jako wkrętarki, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach i o małych średnicach. Urządzenia o napięciu akumulatora od 10V do 15V oprócz wkręcania, umożliwiają także wiercenie w twardszych materiałach. Moc tych urządzeń umożliwia stosowanie biegów, których ustawienie jest zależne od średnicy wierconego otworu. Ostatnim typem są wiertarko-wkrętarki o napięciu akumulatora 18V i większej, które są na tyle silne, że w większości wyposażone są w mechanizm udarowy służący do wiercenia otworów w cegłach, pustakach, betonie. Ważnym czynnikiem przy wyborze jest pojemność akumulatora, który ma wpływ na długość działania urządzenia. Teoretycznie przy pojemności baterii 2 Ah jedno ładowanie wystarcza na wkręcenie około 300 typowych śrub kartonowo-gipsowych. Niektóre z droższych modeli baterii są wyposażone w czujniki monitorujące poziom naładowania akumulatora.

Akcesoria

Aby w pełni korzystać z możliwości narzędzia, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, którymi są bity i wiertła. Te pierwsze to końcówki wkrętów, które służą do wkręcania najróżniejszych śrub i wkrętów. Bity są jedno lub dwustronne. Możemy też kupić wersje namagnesowane, które skutecznie przytrzymają śrubkę na wkręcie. Wiertła natomiast służą, jak nazwa wskazuje, do wiercenia otworów. Każda wiertarko-wkrętarka posiada informacje jakiej średnicy wkręty można w niej zainstalować. Dodatkowo do kompletu, możemy nabyć specjalną ładowarkę, która umożliwia szybsze ładowanie akumulatorów. Jeśli często korzystamy z wiertarko-wkrętarki, możemy pokusić się o zakup drugiego akumulatora, który w razie potrzeby będzie czekał w pogotowiu. Uchroni to przed niepotrzebnymi przerwami podczas wykonywanej przez nas czynności.

Podsumowanie

Od wszelkich narzędzi wymaga się, aby były solidne i służyły przez długi czas. Wiertarko-wkrętarka Modeco MN-91-015 to sprzęt, które zapewni komfort pracy i dobry stosunek jakości do ceny. Warto rozważyć zakup tego elektronarzędzia. Dzięki niemu zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów podczas domowego majsterkowania czy remontów. Zastanów się, czy takiej wiertarko-wkrętarki potrzebujesz.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też