Moje konto
  • LG DM2520 LG DM2520
  • LG DM2520 LG DM2520
  • LG DM2520 LG DM2520
  • LG DM2520 LG DM2520

LG DM2520

0 ofert z 0 sklepów

Producent LG Moc głośników RMS 60 W Rodzaje odtwarzanych płyt DVD Ilość głośników 2 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentLG
Moc głośników RMS60 W
Rodzaje odtwarzanych płytDVD
Ilość głośników2

Nie jesteś w stanie dobrze funkcjonować w ciągu dnia bez dawki swojej ulubionej muzyki? Jeśli Twój sprzęt audio nie daje Ci już takich wrażeń, pomyśl o zakupie nowego, domowego systemu hifi. Nadaj nowego sensu słuchania swojej ulubionej muzyki razem z niewielką wieżą LG DM2520.

Wprowadzenie

Nowoczesne systemy hifi, mogą być stosunkowo niewielkie i niedrogie. Rozwój technologii, pozwala zamknąć świetne komponenty w małych, stylowych obudowach. Dzięki temu mamy ciekawy sprzęt, który w dodatku przyjemnie brzmi. Mini i mikro hifi składa się z wieży i dwóch wolnostojących głośników kolumnowych. Urządzenie centralne, jest odpowiedzialne za odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Często możemy znaleźć urządzenia z dyskami twardymi, i szeregiem portów pozwalających na podpięcie kolejnych źródeł dźwięku.

Specyfikacja i porady

Wybór wież hifi jest bardzo duży. Można znaleźć modele różnych marek, w wielu kształtach i kolorystyce. To ważne aspekty, ale ważniejsze jednak są możliwości danego sprzętu. Skupmy się na parametrach. Moc RMS jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy, jak silny dźwięk będzie wydawać urządzenie. Zwracajmy uwagę na wartość RMS. Określa ona moc, z jaką stale może być emitowany czysty, niezniekształcony dźwięk. Podaje się ją w watach (W), zawsze osobno dla obu głośników. Dany głośnik może mieć moc RMS od 3 W do 30 W. Im więcej tym lepiej. Interfejsy - to podstawa. Dobry zestaw hifi posiada co najmniej kilka możliwości podłączenia źródeł dźwięku. Wybierajmy urządzenie, które będzie posiadało kilka portów, a więc USB, także w wersjach mini i micro USB. Jest to najpopularniejszy z interfejsów, który pozwala uruchamiać pliki z przenośnych urządzeń USB, głównie przenośnych pamięci, ale i wszystkich bazujących na transferze przez wtyk USB. Wejście i wyjście HDMI pozwala połączyć ze sobą dwa urządzenia obsługujące ten interfejs i przesłać między nimi cyfrowy sygnał audio w bardzo wysokiej jakości. W ten sposób do naszego urządzenia podłączymy odtwarzacze DVD, Blu-ray, komputer bądź tablet. Port pamięci SD, pozwala w prosty sposób podłączyć do urządzenia zewnętrzną pamięć w postaci karty SD. System Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń zewnętrznych na przykład smartfonów czy tabletów. Coraz częściej możemy znaleźć wieże z dyskiem twardym. Im większa pojemność dysku, tym więcej utworów możemy wgrać do pamięci wieży. Pojemność wybierzmy z myślą o ilości plików jakie chcemy przechowywać w pamięci. Największa pojemność dostępna w domowym hifi to 160 GB. Dedykowana stacja dokująca, to coraz popularniejszy patent, pozwalający bezpośrednio podłączyć do wieży urządzenia marki Apple. Przed zakupem sprawdźmy jakie formaty może obsłużyć nasz przyszły zakup. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Możliwości odtwarzania z płyty plików MP3 i WMA to dla użytkownika wielka wygoda. Dzięki temu możemy na jednym dysku zmieścić więcej plików muzycznych. Na jakość dźwięku wydobywającego, wpływ ma moc i rodzaj głośników. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje głośników. Najczęściej montowane są membrany szerokopasmowe. Drugi typ, to głośniki dwudrożne, które oferują wyższą jakość i pełniejszą głębie dźwięku. Można je znaleźć w droższych modelach wież.

Dodatkowe funkcje

Funkcjami, które w dużej mierze zwiększą funkcjonalność wieży, są zegar, włącznik czasowy (budzik) i wyłącznik czasowy (sleep timer). Pozwolą one na włączenie i wyłączenie radia lub płyty CD o określonej godzinie. W wielu modelach występuje możliwość odczytu znaczników ID3 Tag. Na wyświetlaczu urządzenia, w trakcie odtwarzania płyty CD z muzyką zapisaną w formie MP3 lub WMA, ukaże się informacja o wykonawcy, tytule płyty, tytule utworu, a nawet tekst piosenki lub graficzne logo. Dobry sprzęt oferuje często funkcję korektora graficznego, który poza ustawieniami predefiniowanymi, ustalonymi pod konkretny rodzaj muzyki, pozwala także samodzielnie ustawiać wartość niskich i wysokich tonów. Equalizer często wspiera także system dźwięku przestrzennego jak na przykład Dolby Surround czy Incredible Surround. Niektóre zestawy posiadają także dodatkowy głośnik basowy, a także wejścia TV.

Podsumowanie

Ceny takich urządzeń kształtują się w granicach od kilkuset do nawet 2000 zł. Pamiętajmy, że tańsze wieże nie posiadają dodatkowych funkcji i często także charakteryzują się gorszymi parametrami. Dlatego warto wybrać model droższy. Decydując się na zakup wieży LG DM2520, wybierasz urządzenie przyjemne dla oka i ucha, o wielu możliwościach i dobrym stosunku jakości do ceny. Jest to urządzenie, które sprawdzi się rewelacyjnie w domu czy pracy i zapewni rozrywkę najwyższej jakości. Sprawdź więc ceny w naszej porównywarce i wybierz najlepszą dla Ciebie ofertę.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Produkt spełnił moje oczekiwania, niezbyt trudna w obsłudze, choć instrukcja mogłaby być trochę dokładniejsza. Jak narazie jestem zadowolona. ★★★★☆
Marta
2013-04-06
Całkiem fajny sprzęcik za małą kasę. Przyzwoite wykonanie. Dźwięk OK. ★★★★☆
mabit
2013-07-15
pierwsza klasa sprzęt świetny do naszej sypialni idealny polecam ★★★★★
maciej
2013-09-02
bardzo dobry sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze, wygląda i brzmi rewelacyjnie ale przyzwoite gniazdo antenowe zamiast druta, to mogli mu zamontować ★★★★★
jan
2013-09-09
Ładny design, czyste dźwięki muzyki, głośna, łatwa w obsłudze, dobry sprzęt za dobre pieniążki. ★★★★★
asiek
2013-07-22

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też