Moje konto
  • Philips MC147 Philips MC147
  • Philips MC147 Philips MC147
  • Philips MC147 Philips MC147
  • Philips MC147 Philips MC147
  • Philips MC147 Philips MC147
  • Philips MC147 Philips MC147

Philips MC147

0 ofert z 0 sklepów

Producent Philips Moc głośników RMS 2 W Rodzaje odtwarzanych płyt CD Ilość głośników 2 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Philips

Popularne produkty z kategorii Mini i mikro wieże innych firm

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPhilips
Moc głośników RMS2 W
Rodzaje odtwarzanych płytCD
Ilość głośników2

Nie jesteś w stanie dobrze funkcjonować w ciągu dnia bez dawki swojej ulubionej muzyki? Pomyśl o nadaniu jej nowego wymiaru, decydując się na nowy zestaw hifi, którego podstawą bedzie mini lub mikro wieża. Nadaj nowego sensu słuchania swojej ulubionej muzyki razem z niewielką wieżą Philips MC147.

Wprowadzenie

Nie musimy posiadać olbrzymiego i bardzo drogiego zestawu hifi, by cieszyć się dobrym dźwiękiem. {Nowoczesne wieże zajmują niewiele miejsca, a potrafią dobrze grać. Są to uniwersalne zestawy muzyczne, w skład których wchodzi wieża oraz dwie kolumny. Wieża wyposażona jest w komponenty, pozwalające odtwarzać dźwięk. Posiada więc radio, wzmacniacz, odtwarzacz płyt CD bądź DVD, często mieści też dysk twardy oraz porty, które umożliwiają podłączenie dodatkowych nośników muzyki.

Specyfikacja i porady

Wybór wież hifi jest bardzo duży. Można wybierać spośród modeli różnych marek, w wielu kształtach i kolorystyce. To jednak nie wygląd powinien mieć decydujące znaczenie o tym co wybierzemy. Postawmy na dobre parametry. Moc RMS jest istotna, ponieważ to od niej zależy, jak silny dźwięk będzie wydawać urządzenie. Zwracajmy uwagę na wartość RMS. Określa ona moc, z jaką stale może być emitowany czysty, niezniekształcony dźwięk. Podaje się ją w watach (W), zawsze osobno dla obu głośników. Dany głośnik może mieć moc RMS od 3 W do 30 W. Im więcej tym lepiej. W przypadku modelu MC147, moc głośników RMS wynosi 2 W. Porty - to podstawa. Dobry zestaw hifi posiada co najmniej kilka możliwości podłączenia źródeł dźwięku. Wybierajmy urządzenie, które będzie posiadało kilka portów, a więc USB, także w wariantach mini i micro USB. Jest to najpopularniejszy z interfejsów, który pozwala odtwarzać pliki z przenośnych urządzeń USB, głównie przenośnych pamięci, ale i wszystkich bazujących na transferze przez wtyk USB. Wejście i wyjście HDMI pozwala połączyć ze sobą dwa urządzenia obsługujące ten interfejs i przesłać między nimi cyfrowy sygnał audio w bardzo wysokiej jakości. W ten sposób do naszego urządzenia podłączymy odtwarzacze DVD, Blu-ray, komputer bądź tablet. Port pamięci SD, pozwala w prosty sposób podłączyć do urządzenia zewnętrzną pamięć w postaci karty SD. System Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń zewnętrznych na przykład smartfonów czy tabletów. Coraz częściej możemy znaleźć wieże z dyskiem twardym. Im większa pojemność dysku, tym więcej utworów możemy wgrać do pamięci wieży. Pojemność wybierzmy z myślą o ilości plików jakie chcemy przechowywać w pamięci. Największa pojemność dostępna w domowym hifi to 160 GB. Dedykowana stacja dokująca, to coraz popularniejszy patent, pozwalający bezpośrednio podłączyć do wieży urządzenia marki Apple. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić, na formaty obsługiwanych plików audio. Im więcej może odczytać dany model, tym bardziej będzie uniwersalny i funkcjonalny. Format podstawowy, jakie odtwarzają wszystkie sprzęty hifi to format Audio CD, który oferuje świetną jakość, ale niestety kosztem ilości plików muzycznych na płycie. Standardem są już także czytniki CD i DVD, z obsługą formatów MP3, WMA. Na jakość dźwięku wydobywającego, wpływ ma moc i rodzaj głośników. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje głośników. Najczęściej montowane są membrany szerokopasmowe. Drugi typ, to głośniki dwudrożne, które oferują wyższą jakość i pełniejszą głębie dźwięku. Można je znaleźć w droższych modelach wież.

Dodatkowe funkcje

Dodatkowymi funkcjami obecnymi w modelach nowych wież są między innymi: włącznik i wyłącznik czasowy, zegar, funkcja zapętlania od początku płyty lub wybranych utworów, programowanie odtwarzacza CD. Funkcją dodatkową wież może być także korektor graficzny, który dostosowuje ustawienia barwy dźwięku do ściśle indywidualnych upodobań użytkownika. Korektory mogą posiadać płynną regulację ustawień tonów niskich i wysokich, tryb dźwięku przestrzennego (np. Dolby Surround, Incredible Surround) oraz korektory gotowe, a więc wbudowane, gotowe ustawienia dźwięku. Na wyposażeniu wieży może być zmieniarka płyt (od 3 do 5 płyt), dodatkowy głośnik basowy, wejście mikrofonowe czy dodatkowe wejścia TV.

Podsumowanie

Dobra wieża to sprzęt, za który warto zapłacić większe pieniędze. Markowy sprzęt jest w stanie zapewnić nam wrażenia porównywalne z tymi, które mamy podczas odsłuchu muzyki z dużego, stacjonarnego zestawu hifi. Wieża Philips MC147 to dobry przykład funkcjonalności i jakości zamkniętych w stylowej prostej obudowie. Jeśli więc szukasz takiego urządzenia do swojego domu, czy do pracy zastanów się nad wyborem MC147. Sprawdź jego ceny w naszej porównywarce i wybierz najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Sama mikrowieża sprawuje się dobrze, bez problemów. Jedyny mankament to zawodny pilot, przyciski raz zadziałają, a innym razem zupełnie nie chcą kontaktować. Z tego powodu nie jestem w pełni zadowolony z zakupu. ★★☆☆☆
Jacek
2013-02-15
Bardzo dobry, obsługa intuicyjna, nie wymagająca wglądu do instrukcji użytkowania. ★★★★☆
Ania
2013-04-19

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też