Manu

MAGNEFAR B6 100 tabletek

Cechy produktu

  • Producent BIOFARM 
  • Postać tabletki 

Opis

Preparat Magnefar B6 zalecany jest głównie w profilaktyce niedoboru oraz niedoborze magnezu i witaminy B6.Skład:1tabletka zawiera substancje czynne: 500 mg czterowodnegowodoro-asparaginianu magnezu (34 mg jonów magnezu), 5 mg chlorowodorkupirydoksyny (witamina B6), oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu oraz hydroksypropylometylocelulozę.Działanie:Substancją czynną preparatu MAGNEFAR B6 są wodoroasparaginian magnezu oraz witamina B6(pirydoksyna).

Magnez reguluje przepływ jonów w komórce, zapobiegawapnieniu naczyń krwionośnych, zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową,działa uspokajająco oraz wpływa na rozwój i mineralizację układukostnego. Niedobór magnezu może objawiać się zmęczeniem fizycznym ipsychicznym, wzmożoną drażliwością, podatnością na stres, napięciemmięśniowym, zaburzeniem rytmu serca oraz nadciśnieniem tętniczym.Zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka wynosi około 5 mg/kgmasy ciała/dobę.

W stanach większych niedoborów, a także w okresieintensywnego wysiłku fizycznego, szybkiego wzrostu u dzieci, u kobietciężarnych i karmiących zapotrzebowanie wzrasta do 7-10 mg/kg masyciała/dobę.Witamina B6 jest niezbędna w przemianach aminokwasów, bierze udział w metabolizmie węglowodanów i lipidów oraz powstawaniu hemoglobiny, zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego.

Niedobór pirydoksyny prowadzi do łojotokowego zapalenia skóry w okolicach oczu, nosa i ust, niedokrwistości niedobarwliwej oraz drgawek, zwłaszcza u dzieci. Magnez wraz z witaminą B6 biorą udział w enzymatycznej syntezie białek i ich transporcie w organizmie człowieka.

Witamina B6zmniejsza wydalanie magnezu z organizmu a zwiększa jego stężenie w osoczu i erytrocytach, co pozwala na jego efektywniejsze działanie i wykorzystanie przez organizm. Magnez i witamina B6 są pomocne w profilaktyce kamicy nerkowej szczawianowo-wapniowej.Wskazania:Preparat MAGNEFAR B6 zalecany jest głównie w profilaktyce niedoboru oraz niedoborze magnezu i witaminy B6.Przeciwwskazania:Preparatu MAGNEFAR B6 nie należy stosować przy hipermagnezemii, hiperwitaminozie B6, ostrej niewydolności nerek, znacznym niedociśnieniu tętniczym, blokuprzedsionkowo-komorowym, miastenii gravis oraz w nadwrażliwości na składniki leku (szczególnie pirydoksynę - witamina B6).

Dawkowanie:Preparat przyjmuje się doustnie, po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Przy niedoborze magnezu i witaminy B6:dorośli zwykle 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. W profilaktyce: doroślii dzieci powyżej 15 roku życia zwykle 1do 2 tabletek jeden raz na dobę.

100 tabl.-tabl.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie