Moje konto  ▾

Magnezin 0,5g x 60 tabl.

Producent GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

5 ofert z 5 sklepów internetowych

lekosfera.pl

brak opinii

Magnezin 500 mg, tabletki, 60 szt

Magnezin 500 mg, tabletki, 60 szt

Magnezin jest lekiem zawierającym magnez. Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do funkcjonowania organizmu. Do jego niedoboru może prowadzić wiele przyczyn. Niedobór magnezu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Dostępność sprawdź w sklepie →

11,65

Przejdź do sklepu ▸ lekosfera.pl

wapteka.pl

★★★★★
3868 opinii

Magnezin 60 tabletek

Magnezin 60 tabletek

Dostępność sprawdź w sklepie →

9,81

Przejdź do sklepu ▸ wapteka.pl

Apteka Internetowa Gemini

★★★★★
25160 opinii

Magnezin 500mg 60 tabetek

Magnezin 500mg 60 tabetek

… jako lek uzupełniający terapię w chorobach serca, skurczach mięśni i drętwieniu kończyn, stanach zmęczenia, zaburzeniach anu, bólach mięśni, przy dużych wysiłkach fizycznych. Skład: 1 tabl. zawiera: Magnesii carbonas basicum - 500mg. Działanie: stymuluje odporność org., warunkuje prawidłowe stężenie potasu w komórce, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, wpływa na pobudliwość …

✓  Dostępny od ręki

9,79

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa Gemini

Apteka Słonik

★★★★★
17228 opinii

MAGNEZIN 500mg tabletki - magnez 130mg jonów 60tabl

MAGNEZIN 500mg tabletki - magnez 130mg jonów 60tabl

Tabletki 60 szt

✓  Dostępny od ręki

11,55

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Słonik

APTEKAWAW.PL

285 opinii

Magnezin tabl.500mg x 60

Magnezin tabl.500mg x 60

Magnezin może być stosowany w celach leczniczych i profilaktycznie. W celach leczniczych stosuje się jako lek uzupełniający terapię w chorobach serca (zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia z towarzyszącą arytmią komorową)

✓  Dostępny od ręki

11,85

Przejdź do sklepu ▸ APTEKAWAW.PL

Informacje o produkcie

ProducentGEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
Postaćtabletki


Skład:

1 tabletka zawiera: Magnesii carbonas basicum - 200 mgDziałanie:

MAGNEZIN wyrównuje niedobory magnezu w organizmie powstałe w wyniku długotrwałego stosowania diety pokarmowej o niskiej zawartości tego mikroelementu, natomiast bogatej w nasycone kwasy tłuszczowe 1ub spowodowane jego nadmierną utratą w przebiegu różnych chorób.Jony magnezowe pełnią podstawową rolę w regulacji szybkości reakcji enzymatycznych związanych z przemianą węglowodanową, białkową i tłuszczową, są niezbędne w procesie skurczu mięśni oraz wykazują działanie na ośrodkowy układ nerwowy.Wskazania:

MAGNEZIN może być stosowany w celach leczniczych i profilaktycznie.

W celach leczniczych stosuje się jako lek uzupełniający terapię w chorobach serca (zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia z towarzyszącą arytmią komorową), skurczach mięśni i drętwieniu kończyn.Profilaktycznie lek stosuje się w stanach zmęczenia, rozdrażnienia, w zaburzeniach snu, w bólach mięśni a także w czasie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych, doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji odchudzających oraz przy dużych wysiłkach fizycznych.Przeciwwskazania:

Ciężka niewydolność nerek i znaczne niedociśnienie tętnicze.

Preparatu nie należy stosować podczas biegunki.Dawkowanie:

Profilaktycznie, dorośli 1 tabletkę 3 razy na dobę, zależnie od zapotrzebowania organizmu na jony magnezowe.Działania niepożądane:

Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, miękkie stolce).Interakcje:

Związki magnezu stosowane doustnie zmniejszają wchłanianie tetracyklin, preparatów żelaza i związków fluoru (fluorochinolony) oraz leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny.

Fosforany, duże dawki wapnia i nadmiar lipidów mogą zmniejszać wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Leki moczopędne np. furosemid nasilają wydzielanie magnezu z moczem powodując jego niedobory w organizmie.

Aminoglikozydy, środki zwiotczające oraz kolistyna stosowane jednocześnie z preparatami magnezowymi mogą być przyczyną porażenia mięśniowego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.