Moje konto
  • Magnezin 0,5g x 60 tabl. Magnezin 0,5g x 60 tabl.

Magnezin 0,5g x 60 tabl.

1 oferta z 1 sklepu

Producent GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

wapteka.pl

★★★★★
4312 opinie

Magnezin 60 tabletek

Magnezin 60 tabletek

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentGEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
Postaćtabletki


Skład:

1 tabletka zawiera: Magnesii carbonas basicum - 200 mgDziałanie:

MAGNEZIN wyrównuje niedobory magnezu w organizmie powstałe w wyniku długotrwałego stosowania diety pokarmowej o niskiej zawartości tego mikroelementu, natomiast bogatej w nasycone kwasy tłuszczowe 1ub spowodowane jego nadmierną utratą w przebiegu różnych chorób.Jony magnezowe pełnią podstawową rolę w regulacji szybkości reakcji enzymatycznych związanych z przemianą węglowodanową, białkową i tłuszczową, są niezbędne w procesie skurczu mięśni oraz wykazują działanie na ośrodkowy układ nerwowy.Wskazania:

MAGNEZIN może być stosowany w celach leczniczych i profilaktycznie. W celach leczniczych stosuje się jako lek uzupełniający terapię w chorobach serca (zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia z towarzyszącą arytmią komorową), skurczach mięśni i drętwieniu kończyn.Profilaktycznie lek stosuje się w stanach zmęczenia, rozdrażnienia, w zaburzeniach snu, w bólach mięśni a także w czasie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych, doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji odchudzających oraz przy dużych wysiłkach fizycznych.Przeciwwskazania:

Ciężka niewydolność nerek i znaczne niedociśnienie tętnicze. Preparatu nie należy stosować podczas biegunki.Dawkowanie:

Profilaktycznie, dorośli 1 tabletkę 3 razy na dobę, zależnie od zapotrzebowania organizmu na jony magnezowe.Działania niepożądane:

Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, miękkie stolce).Interakcje:

Związki magnezu stosowane doustnie zmniejszają wchłanianie tetracyklin, preparatów żelaza i związków fluoru (fluorochinolony) oraz leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny. Fosforany, duże dawki wapnia i nadmiar lipidów mogą zmniejszać wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Leki moczopędne np. furosemid nasilają wydzielanie magnezu z moczem powodując jego niedobory w organizmie. Aminoglikozydy, środki zwiotczające oraz kolistyna stosowane jednocześnie z preparatami magnezowymi mogą być przyczyną porażenia mięśniowego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.