Menu

Givenchy Ange ou Demon Le Secret Woman 50ml EdP

Cechy produktu

  • Producent Givenchy 
  • Pojemność 50 ml

Opis

Hubert de Givenchy, pochodzący z arystokratycznej rodziny francuskiej, po wcześniejszych doświadczeniach w świecie mody zdecydował się w roku 1952 na utworzenie własnej marki. Młody i utalentowany de Givenchy nie poprzestał jednak na tym i kilka lat później wraz ze swoim bratem zajął się na dodatek z sukcesem kreowaniem żeńskich perfum.

Pierwszą kreacją w świecie czarodziejskich aromatów były perfumy L'Interdit, które powstały, już wkrótce po tym, jak poznał wschodzącą gwiazdę filmową Audrey Hepburn. Zainspirowany jej osobistym urokiem, w którym widział ideał kobiety, nie tylko stworzył specjalnie dla niej kostiumy filmowe, lecz także te pierwsze perfumy.

Hepburn wzięła wówczas udział w ich promocji: jej mała twarz z specyficzną króciutką grzywką pojawiła się na plakatach reklamowych, zwracając na siebie uwagę wyzywająco patrzącymi, nieco smutnymi, ciemnymi oczami.

Hepburn pozostała do swojej śmierci muzą de Givenchy. Producent Parfumes Givenchy S.A. Rozwinęła się natomiast w następnych latach proponując z czasem jeszcze perfumy męskie, na czele z Monsieur de Givenchy i kosmetyki wraz z poszukiwanymi akcesoriami do makijażu.

Obok owej znanej pierwszej stylizacji nic nie marnującymi na popularności klasykami domu de Givenchy stały się jeszcze Givenchy III, Le De, a także Eau de Givenchy. Większość kreacji z tego domu urzeka kwiatowymi kompozycjami z dodatkiem słodyczy wanilii oraz obowiązkowej nutki arystokratycznej.

Do ostatnich interesujących nowinek należy para perfum dla niej i dla niego: Play for Her, a także Play for Him w progresywnych, do złudzenia przypominających iPoda flakonach spod ręki artysty Serge Mansau. W nawiązaniu do pierwszego sukcesu powstała w ostatnich latach również kolekcja wody toaletowej Very Irrésistible Givenchy, reklamowanej poprzez Amande Seyfried.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.