Menu

Givenchy Dahlia Divin Woman 75ml EdP

Cechy produktu

  • Producent Givenchy 
  • Pojemność 75 ml

Opis

Hubert de Givenchy, pochodzący z arystokratycznej rodziny francuskiej, po wcześniejszych doświadczeniach w świecie mody zdecydował się w roku 1952 na utworzenie własnej producenta. Młody i utalentowany de Givenchy nie poprzestał jednak na tym i kilka lat później wraz ze swoim bratem zajął się jeszcze z sukcesem kreowaniem kobiecych perfum.

Pierwszą kreacją w świecie czarodziejskich aromatów były perfumy L'Interdit, które powstały, już wkrótce po tym, jak poznał wschodzącą gwiazdę filmową Audrey Hepburn. Natchniony jej osobistym urokiem, w którym widział ideał kobiety, nie tylko stworzył specjalnie dla niej kostiumy filmowe, ale także te pierwsze pachnidła.

Hepburn wzięła wówczas udział w ich promocji: jej niewielka twarz z standardową króciutką grzywką pojawiła się na plakatach reklamowych, zwracając na siebie uwagę wyzywająco patrzącymi, nieco smutnymi, ciemnymi oczami.

Hepburn pozostała do swej śmierci muzą de Givenchy. Firma Parfumes Givenchy S.A. Rozwinęła się natomiast w następnych latach proponując z czasem ponadto perfumy męskie, na czele z Monsieur de Givenchy oraz kosmetyki wraz z poszukiwanymi akcesoriami do makijażu.

Obok owej słynnej pierwszej kreacji nic nie trwoniącymi na popularności klasykami domu de Givenchy stały się dodatkowo Givenchy III, Le De, a także Eau de Givenchy. Większość stylizacji z tego domu urzeka kwiatowymi kombinacjami z dodatkiem słodyczy wanilii i obowiązkowej nutki arystokratycznej.

Do ostatnich atrakcyjnych nowinek należy para perfum dla niej i dla niego: Play for Her i Play for Him w progresywnych, do złudzenia przypominających iPoda flakonach spod ręki artysty Serge Mansau. W nawiązaniu do pierwszego sukcesu powstała w ostatnich latach ponadto seria wody toaletowej Very Irrésistible Givenchy, reklamowanej poprzez Amande Seyfried.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.