Moje konto  ▾

Dremel Moto Saw MS20-1/5

Producent Dremel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

2 oferty z 2 sklepów internetowych

narzedzia-online.pl

★★★★★
152 opinie

MOTO SAW MS20-1/5 WYRZYNARKA PRECYZYJANA DREMEL

MOTO SAW MS20-1/5 WYRZYNARKA PRECYZYJANA DREMEL

… cięć w różnych materiałach. Dzięki szerokiemu asortymentowi brzeszczotów wyrzynarka brzeszczotowa Dremel® Moto-Saw sprawdza się w różnych materiałach. Składa się ona z dwóch kompatybilnych elementów: elementu wyrzynającego i stacjonarnego stołu. Element wyrzynający może być stosowany samodzielnie do obróbki większych przedmiotów. Dremel® Moto-Saw - wyrzynarka brzeszczotowa …

✓  Dostępny od ręki

411

Przejdź do sklepu ▸ narzedzia-online.pl

Conrad.pl

★★★★☆
3840 opinii

Wyrzynarka precyzyjna Dremel Moto-Saw MS20-1/5, F013MS20JA, 70 W

Wyrzynarka precyzyjna Dremel Moto-Saw MS20-1/5, F013MS20JA, 70 W

✓  Dostępny od ręki

509

Przejdź do sklepu ▸ Conrad.pl

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDremel

Twoja stara wyrzynarka dogorywa? Zakup nowej wyrzynarki może rozwiązać ten problem. Przykładem niech będzie Dremel Moto Saw MS20-1/5.

Specyfika wyrzynarek

Wyrzynarka jest niezbędna w warsztacie każdego majsterkowicza. Przydaje się do przycinania różnych materiałów, a także do precyzyjnego wycinania elementów dekoracyjnych. Nabyć możemy wyrzynarki ze specjalną dyszą, do której można podłączyć przewód odkurzacza, by wciągał on trociny powstające podczas cięcia. Do dyszy można również doczepić worek lub pojemnik z filtrem. Wyrzynarki często posiadają też płynną regulację kąta natarcia brzeszczotu. Przydatnym gadżetem jest też laserowy wskaźnik linii cięcia. Ułatwia to precyzyjne cięcie materiału.

Porady

Szukając dla siebie narzędzia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które znacząco wpłyną na naszą wygodę obsługi wyrzynarki. Jest to więc maksymalna głębokość cięcia, która podawana jest dla jednego z materiałów: drewna, metalu i niekiedy także tworzywa sztucznego. To od głębokości cięcia zależy, jak grube materiały będziemy mogli obrabiać. Liczba skoków na minutę określa prędkość cięcia. Im większa, tym lepiej. Zwykłe wyrzynarki wykonują 500-3000 skoków na minutę. Pamiętajmy też o uchwycie do brzeszczotów. Wybierając wyrzynarkę, koniecznie trzeba sprawdzić, do jakiego rodzaju brzeszczotów jest zaprojektowana. Przyłącze może pasować do brzeszczotów o zaczepach typu U, T lub 2T.

Użytkowanie

Brzeszczotów najlepiej mieć kilka do różnych materiałów. Brzeszczoty do miękkiego drewna i sklejki posiadają drobne, gęsto rozmieszczone ząbki. Brzeszczoty do twardego drewna i płyt pilśniowych cechują się dużymi ostrzami. Sprzedawane są też brzeszczoty o zębach skierowanych w górę, przeciwnie niż w brzeszczotach tradycyjnych, polecane do cięć precyzyjnych, oraz wąskie brzeszczoty do wycinania bardzo skomplikowanych kształtów. Aby ułatwić sobie pracę, warto nabyć specjalną prowdanicę, ułatawiającą cięcie po linii prostej. Równie ciekawy jest cyrkiel, za którego pomocą wytniemy okręgi. Warto też kupić smar do brzeszczotów, który zabezpiecza je przed przegrzewaniem się w czasie pracy. Wyrzynarkę można ustawić na sztorc, dzięki czemu zamienią się w piłę stacjonarną. Wymagany jest do tego specjalny stół lub podkładka, którą mocujemy imadłami do stołu roboczego.

Podsumowanie

Wyrzynarką z łatwością można wykonywać cięcia prostoliniowe w elementach drewnianych i drewnopochodnych. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć krzywo-liniowych. Można nią też wycinać otwory o dużej średnicy. Oprócz drewna tnie się nią także metal i tworzywa sztuczne. Wyrzynarka Dremel Moto Saw MS20-1/5, jest więc przykładem dobrego urządzenia za rozsądne pieniądze, które może znacząco podnieść Twój komfort pracy, a także umożliwić Ci tworzenie jeszcze wymyślniejszych wzorów.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.