Moje konto
  • Dremel Moto Saw MS20-1/5 Dremel Moto Saw MS20-1/5

Dremel Moto Saw MS20-1/5

2 oferty z 2 sklepów

Producent Dremel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

narzedzia-online.pl

★★★★★
157 opinii

MOTO SAW MS20-1/5 WYRZYNARKA PRECYZYJANA DREMEL

MOTO SAW MS20-1/5 WYRZYNARKA PRECYZYJANA DREMEL

… cięć w różnych materiałach. Dzięki szerokiemu asortymentowi brzeszczotów wyrzynarka brzeszczotowa Dremel® Moto-Saw sprawdza się w różnych materiałach. Składa się ona z dwóch kompatybilnych elementów: elementu wyrzynającego i stacjonarnego stołu. Element wyrzynający może być stosowany samodzielnie do obróbki większych przedmiotów. Dremel® Moto-Saw - wyrzynarka brzeszczotowa …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDremel

Twoja stara wyrzynarka dogorywa? Zakup nowej wyrzynarki może rozwiązać ten problem. Przykładem niech będzie Dremel Moto Saw MS20-1/5.

Specyfika wyrzynarek

Wyrzynarka jest dla wielu nieodłącznym narzędziem w warsztacie każdego majsterkowicza. Przyda się do przycinania różnych materiałów, a także do precyzyjnego wycinania elementów dekoracyjnych. W sprzedaży są wyrzynarki ze specjalną dyszą, do której można podłączyć rurę odkurzacza, by odsysał on pył powstający w trakcie cięcia. Do tej dyszy można również doczepić worek lub pojemnik z filtrem. Wyrzynarki mogą mieć również płynną regulację kąta pracy brzeszczotu. Przydatnym gadżetem jest też wskaźnik cięcia, w postaci punktu laserowego. Ułatwia to precyzyjne prowadzenie narzędzia.

Porady

Szukając dla siebie narzędzia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które znacząco wpłyną na naszą wygodę obsługi wyrzynarki. Jest to więc maksymalna głębokość cięcia, która podawana jest dla drewna, metalu i czasami tworzywa sztucznego. To od głębokości cięcia zależy, jak grube materiały będziemy mogli obrabiać. Liczba skoków na minutę określa szybkość pracy. Im większa, tym lepiej. Normalne wyrzynarki wykonują 500-3000 skoków na minutę. Pamiętajmy też o uchwycie do brzeszczotów. Kupując wyrzynarkę, warto sprawdzić, do jakiego rodzaju brzeszczotów jest przygotowana. Uchwyt może być dostosowany do brzeszczotów o formach typu 2T,T albo U.

Użytkowanie

Brzeszczotów najlepiej mieć ich po kilka do różnych materiałów. Te do miękkiego drewna i sklejki mają drobne, gęsto umieszczone ostrza. Brzeszczoty do płyt pilśniowych i twardego drewna cechują się dużymi ostrzami. Sprzedawane są też brzeszczoty o zębach skierowanych w górę, przeciwnie niż w brzeszczotach tradycyjnych, polecane do cięć precyzyjnych, oraz wąskie brzeszczoty do wycinania bardzo skomplikowanych kształtów. Aby ułatwić sobie pracę, warto nabyć specjalną prowdanicę, ułatawiającą cięcie po linii prostej. Równie ciekawy jest cyrkiel, za którego pomocą wytniemy okręgi. Sprzedawany jest także smar do ostrzy, który zabezpiecza je przed przegrzewaniem się podczas pracy. Wiele wyrzynarek można zamontować na sztorc, dzięki czemu zamienią się w piłę stacjonarną. Potrzebny jest do tego specjalny blat lub podkładka, którą mocujemy imadłami do stołu roboczego.

Podsumowanie

Wyrzynarką z łatwością można wykonywać cięcia prostoliniowe w elementach drewnianych i drewnopochodnych. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć krzywo-liniowych. Można nią też wycinać otwory o dużej średnicy. Oprócz drewna tnie się nią także metal i tworzywa sztuczne. Wyrzynarka Dremel Moto Saw MS20-1/5, jest więc przykładem dobrego urządzenia za rozsądne pieniądze, które może znacząco podnieść Twój komfort pracy, a także umożliwić Ci tworzenie jeszcze wymyślniejszych wzorów.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też