Moje konto
  • Dremel Moto Saw MS20-1/5 Dremel Moto Saw MS20-1/5

Dremel Moto Saw MS20-1/5

1 oferta z 1 sklepu

Producent Dremel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDremel

Często pracujesz z drewnem lub innymi materiałami, w których wycinać musisz różne kształty? Zastanów się nad zakupem nowej wyrzynarki do drewna i nie tylko. Dobrym przykładem jest urządzenie Moto Saw MS20-1/5 od Dremel.

Specyfika wyrzynarek

Wyrzynarka jest dla wielu nieodłącznym narzędziem w warsztacie każdego majsterkowicza. To urządzenie, dzięki któremu możemy łatwo i szybko wyciąć z powierzchni drewnianej, plastikowej czy metalowej, najróżniejsze, często nawet bardzo skomplikowane kształty - wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji. Wiele modeli wyrzynarek oferuje specjalną dyszę, która może zostać podłączona do odkurzacza lub specjalnych worków na odpady. Dzięki zamkniętemu obiegowi, praca z takim zestawem będzie czysta i przyjemna. Obsługa wyrzynarki jest właściwie dość prosta, jednak jej obsługa wymaga pewnej wprawy. Przydatnym gadżetem jest też wskaźnik cięcia, w postaci punktu laserowego. Dzięki temu oszczędzamy czas i nerwy na ewentualnych poprawkach. Podobnie jest ze specjalnym prowadnicami wspomagąjacymi utrzymanie linii prostej.

Porady

Wybierając takie narzędzie zwróćmy uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpłyną na efektywność naszej pracy z wyrzynarką, a także przełożą się na naszą wygodę. Nie kupujmy sprzętu oczami. Jest to więc maksymalna głębokość cięcia, która określana jest dla drewna, metalu i czasami plastiku. Im większa głębokość cięcia, tym łatwiej będzie nam obrobić grube czy twarde materiały. Drugim ważnym parametrem jest liczba skoków na minutę, od której zależy szybkość cięcia. Najczęstsze wartości dla wyrzynarek wynoszą od 500 do 3000 skoków na minutę pracy. Im więcej skoków - tym sprawniejsza wyrzynarka. Wyrzynarka będzie bezużyteczna bez odpowiednich brzeszczotów. Wybierając|Kupując} wyrzynarkę, koniecznie trzeba sprawdzić, do jakiego rodzaju brzeszczotów jest przystosowana. Zasadniczo wyróżniamy trzy typy mocowań: T, 2T lub U. Przed wyborem wyrzynarki, warto mieć świadomość jakie gniazdo brzeszczotów będzie miało nasze narzędzie.

Użytkowanie

Aby móc w pełni korzystać z wyrzynarki, warto zaopatrzyć sie w sporą ilość brzeszczotów do różnych materiałów. Warto zakupić brzeszczoty dobrej jakości. Są one pewniejsze i najpewniej wytrzymają dłuższy czas niż tanie odpowiedniki. Te do miękkiego drewna czy sklejki mają małe, gęsto rozmieszczone ostrza. Brzeszczoty do twardszych materiałów będą miały większe zęby. Są też ostrza bardzo wąskie, do wycinania skomplikowanych kształtów oraz brzeszczoty z zębami przeciwstawnymi, które także znajdą zastosowanie do cięć precyzyjnych. Do wyrzynarki warto dokupić także specjalną przykładnicę do cięć po idealnie równej linii prostej. Przydatnym dodatkiem jest też cyrkiel pomagający w wycinaniu okręgów. Przydje się też smar do brzeszczotów. Zabezpieczy on nasze ostrza przed przegrzewaniem się. Wiele wyrzynarek można zamontować na sztorc, zamienia się wówczas w piłę stacjonarną. Wymaga do tego odpowiedniej przystawki do blatu, która umożliwia stabilny montaż wyrzynarki z ostrzem skierowanym ku górze.

Podsumowanie

Wyrzynarką z łatwością można wykonywać cięcia prostoliniowe w elementach drewnianych i drewnopochodnych. Dzięki prostocie obsługi każdy może z pomocą wyrzynarki wyciąć nawet bardzo finezyjne kształty. Jest więc to narzędzie, które powinno znaleźć się u każdego majsterkowicza czy budowlańca. Wyrzynarka Dremel Moto Saw MS20-1/5, jest więc przykładem dobrego urządzenia za rozsądne pieniądze. Korzystanie z tego narzędzia może Ci przynieść frajdę i skutecznie zachęcić do przeróbek czy remontów. Jeśli więc podoba Ci się ta propozycja, to poszukaj tego modelu w najlepszej cenie w naszej porównywarce. Jeśli wolisz inny sprzęt, sprawdź pozostałe urządzenia w tej kategorii.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też