Menu

Wywiad ze śmiercią - ebook

Opis

„Wywiad ze śmiercią" Michała Wancerza to wbrew pozorom rozmowa o życiu, ludzkości, jej historii oraz przyszłości.

Głównym bohaterem książki jest człowiek, który przeżył śmierć kliniczną, a swoimi przeżyciami postanowił podzielić się z czytelnikami na zasadzie wywiadu udzielonego autorowi, nie ujawniając swej tożsamości. Mężczyzna ten zginął w wypadku samochodowym, a po czterech godzinach od stwierdzenia zgonu powrócił do świata żywych, budząc się w kostnicy. Sama śmierć nie była czynnikiem skłaniającym do napisania książki, ponieważ głównym powodem było to, co wydarzyło się po śmierci. Bohater książki powrócił z „tamtego świata" jako osoba całkowicie odmieniona i bogatsza o nowe doświadczenia. Tajemniczy rozmówca twierdzi z całym przekonaniem, iż wie co dzieje się z nami po śmierci, jak powinniśmy żyć,, a także co czeka nas w przyszłości. Skłania się dodatkowo do stwierdzenia naszego miejsca we Wszechświecie oraz naszej duchowości i cielesności. Cała opisana historia w tej książce to połączenie zróżnicowanych dziedzin jak psychologia, fizyka kwantowa, kosmologia, idee religijne i sporo innych.

Książkę można odebrać na przeróżne sposoby, głównie mieć dystans do zawartych w niej treści i potraktować to wszystko jako ciekawostki, bądź wręcz przeciwnie – uwierzyć w przekaz nieodgadnionego bohatera. Opowieść ta może wzbudzić niemało kontrowersji równocześnie w środowiskach religijnych, jak i naukowych albo zostanie poprzez nie w całości zignorowana. Odbiór tej treści to indywidualna sprawa każdego czytelnika, lecz też umiejętności perswazyjnych człowieka, który przeżył śmierć.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.