Menu

Wywiad ze śmiercią - ebook

Opis

„Wywiad ze śmiercią" Michała Wancerza to wbrew pozorom rozmowa o życiu, ludzkości, jej historii oraz przyszłości.

Głównym bohaterem książki jest człowiek, który przeżył śmierć kliniczną, a swoimi przeżyciami postanowił podzielić się z czytelnikami na zasadzie wywiadu udzielonego autorowi, nie ujawniając swej tożsamości. Pan ten zginął w wypadku samochodowym, a po czterech godzinach od stwierdzenia zgonu powrócił do świata żywych, budząc się w kostnicy. Sama śmierć nie była czynnikiem skłaniającym do napisania książki, ponieważ głównym powodem było to, co wydarzyło się po śmierci. Bohater książki powrócił z „tamtego świata" jako osoba w pełni odmieniona i bogatsza o świeże doświadczenia. Zagadkowy rozmówca twierdzi z całym przekonaniem, że wie co dzieje się z nami po śmierci, jak powinniśmy żyć, oraz co czeka nas w przyszłości. Skłania się na dodatek do stwierdzenia naszego miejsca we Wszechświecie oraz naszej duchowości i cielesności. Cała opisana historia w tej książce to połączenie różnych dziedzin jak psychologia, fizyka kwantowa, kosmologia, idee religijne i dużo innych.

Książkę można odebrać na przeróżne sposoby, zwykle posiadać dystans do zawartych w niej treści i potraktować to wszystko jako ciekawostki, bądź wręcz przeciwnie – uwierzyć w przekaz zagadkowego bohatera. Opowieść ta może wzbudzić niemało kontrowersji zarówno w środowiskach religijnych, jak i naukowych albo zostanie poprzez nie kompletnie zignorowana. Odbiór tej treści to indywidualna sprawa każdego czytelnika, lecz też umiejętności perswazyjnych człowieka, który przeżył śmierć.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.