Menu

PEŁNOWYMIAROWA GRAWEROWANA ZBROJA RYCERSKA Z XVI w

Cechy produktu

  • Producent PŁATNERZE HISZPAŃSCY 

Opis


PEŁNOWYMIAROWA GRAWEROWANA ZBROJA RYCERSKA Z XVI w


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA spektakularna ZBROJA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

UWAGA - artykuł JEST realizowanY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM W TOLEDO (MIASTO TOLEDO OD CZASÓW średnioWIECZNYCH JEST ZNANYM OŚRODKIEM PŁATNERSKIM W EUROPIE, STAL TOLEDAŃSKA renomowanA JEST ZA bardzo WYSOKĄ JAKOŚĆ).

UWAGA – TEN artykuł JEST DOSTARCZANY NA NASZ KOSZT W KAŻDE MIEJSCE W POLSCE.

ZAKUP TEGO nieszablonowEGO MODELU WYMAGA WPŁACENIA ZALICZKI W WYSOKOŚCI 50% WARTOŚCI. PO OTRZYMANIU WPŁATY PRZYSTĘPUJEMY DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA. TOWAR ZOSTANIE DOSTARCZONY DO KLIENTA NASZYM TRANSPORTEM. TERMIN REALIZACJI WYNOSI 30 DNI OD MOMENTU OTRZYMANIA ZALICZKI.

Producent: ZAKŁAD PŁATNERSKI Z TOLEDO
(904)


Materiał:
wysokowęglowa stal toledańska

podstawa z drewna polakierowanego


WYSOKOŚĆ 190cm
waga 44 kg

Ta wyjątkowa pełnowymiarowa replika jest wzorowana na XVI wiecznej zbroi rycerskiej. Zbroja została produkowana z wysokowęglowej stali toledańskiej (polerowanej i grawerowanej). Poszczególne części są rozłączane. Całość zamontowana jest na drewnianej podstawie i prezentuje się niezwykle okazale. Replika miecza jest elementem zestawu. Zbroja jest wyprodukowana w pełni ręcznie poprzez najwyższej klasy płatnerzy z Toledo.

„Zbroja – część pasywnego uzbrojenia ochronnego wojowników, użytkowana od starożytności do ok. XVII wieku. W Polsce przetrwały aż do wieku XVIII jako zbroje husarskie i kolczugi pancernych.

elementy zbroi pojawiały się później, jednak były to odosobnione przypadki. Na XVIII i XIX-wiecznych polach bitew walczyli ciężkozbrojni jeźdźcy, kirasjerzy, na wyposażeniu których były kirysy, a także skórzane bądź żelazne hełmy – tzw. Kaski. Podczas I wojny światowej uprzywilejowani oficerowie zaopatrzeni byli w tzw. Pancerze okopowe, które miały za zadanie osłaniać dowódców przed m.in. Pociskami szrapnelowymi. Pod koniec XX wieku wrócono do idei użytkowania pancerzy w uzbrojeniu żołnierzy w postaci płyt ceramicznych lub tytanowych uzupełniających kamizelki kuloodporne. Termin \\\\\\\"zbroja\\\\\\\" jest nieprecyzyjny, ponieważ niektórzy bronioznawcy (np. Andrzej Nowakowski w Uzbrojenie przeciętniewieczne w Polsce) wprowadzają podział na dwa odrębne typy uzbrojenia ochronnego: pancerza jako ochrony sprężystej, i zbroi tworzonej ze sztywnych składników. Ów podział jest dość płynny, zaś w obiegowym znaczeniu oba pojęcia są tożsame.1"


1-Zbroja [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2009-05-9 04:49Z [dostęp: 2009-05-17 10:02Z]. Przystępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zbroja&oldid=16983350

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.