Manu

Nokia HF-210

Cechy produktu

  • Producent Nokia 

Opis

W ciągu dnia, w pracy, w samochodzie dużo rozmawiasz przez telefon? Nie masz dość niewygodnego trzymania telefonu przy uchu? Poznaj samochodowy zestaw głośnomówiący Nokia HF-210, który może Cię skutecznie odciążyć podczas rozmów telefonicznych.

Wprowadzenie

Jeśli mówimy "zestaw głośnomówiący", to mamy na myśli podłączony na stałe w aucie system, z którym nasz telefon się łączy, i pozwala tym samym na rozmowę bez potrzeby trzymania telefonu przy uchu. Podstawową funkcją, która jest spełniana przez zestawy głośnomówiące jest odbieranie i wykonywanie połączeń. Stosowanie takiego urządzenia jest zalecane dla kierowców, a także bezpieczniejsze niż na przykład przewodowe słuchawki tkwiące w uszach. Jeśli chcemy zachować prywatność swojej rozmowy, na przykład przy kierowaniu auta, to powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Pozwala on bowiem na prowadzenie rozmów prywatnych. Pozostali pasażerowie nie usłyszą tego, co mówi nasz rozmówca.

Bezprzewodowość

Tylko zestaw oparty na Bluetooth jest w stanie nam zagwarantować pełną swobodę korzystania. Przed pierwszym skorzystaniem musimy sparować zestaw z telefonem, ale nie zajmuje to dużo czasu. Jest to bardzo proste, wystarczy włączyć zestaw głośnomówiący i uruchomić tryb łączności Bluetooth w telefonie. Nasza komórka znajdzie zestaw głośnomówiący i połączy się z nim. Tym samym słuchawka nie przeszkadza w czasie jazdy, a my możemy bezpiecznie kierować pojazdem.

Specyfikacja i porady

Wybierając zestaw głośnomówiący powinniśmy zwrócić uwagę na wygodę korzystania z niego, umiejscowienie całości, czułości mikrofonu i żywotność baterii. Dobre urządzenie będzie posiadało system redukcji szumów, co skutecznie uprzyjemni korzystanie. Funkcja redukcji szumów potrafi ułatwić prowadzenie rozmów, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Warto więc poszukać zestawu z taką funkcją. Komfort użytkowania jest bardzo ważny. Wiele z urządzeń ma ciekawe, designerskie kształty, jednak zawsze powinniśmy wybierać go pod kątem wygody i prostoty montażu. Zestawy głośnomówiące są tak zaprojektowane, aby być lekkimi, więc o to raczej nie musimy się specjalnie obawiać. Nam pozostaje tylko kwestia wyboru miejsca w aucie i instalacji. Istotną kwestią, ważną przy wyborze zestawu głośnomówiącego, jest jego zasilanie. Możemy nabyć urządzenia zasilane bateryjnie lub z akumulatora samochodowego. Zwykły czas trwania baterii przed ponownym ładowaniem, wynosi średnio kilka dni. Jest to spowodowane stanem ciągłego czuwania i aktywnej funkcji Bluetooth. Problem ten kończy się w momencie, w którym do zasilania zestawu użyjemy podłączenia z gniazda zapalniczki. To najskuteczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie w sytuacji, gdy często z tego urządzenia korzystamy. Obok kwesti stricte technicznych, dobrze jest też, gdy zestaw głośnomówiący jest niewielkich rozmiarów, pozwalających umieścić go w miejscu, w którym nie będzie nam przeszkadzał.

Funkcje

Dobry zestaw głośnomówiący sprawdzi się nie tylko do rozmów telefonicznych. Obecnie urządzenia te, pozwalają na transmisję dźwięku z naszego przenośnego odtwarzacza muzycznego lub z pamięci telefonu komórkowego. Dodatkowo często zestawy głośnomówiące pozwalają na przekierowanie tak pozyskanego dźwięku na system głośników samochodowych. Każdy system głośnomówiący powinien mieć opcję wyciszania muzyki podczas rozmowy telefonicznej. Dzięki temu, możemy spokojnie rozmawiać prowadząc samochód, bez potrzeby ręcznego ściszania muzyki.

Podsumowanie

W sklepach oferowane są różne rodzaje zestawów głośnomówiących. Jeśli kupujemy sprzęt znanej marki, najczęściej nie ma strachu o to, że coś nie będzie działać. Jeśli jednak decydujemy się na urządzenia "no name", wtedy możemy się rozczarować. Zestaw głośnomówiący Nokia HF-210, to przykład prostego i ciekawego urządzenia, którego funkcjonalność może nam oszczędzić wiele nerwów, a także mandatów. Jeśli Ci się spodobał, sprawdź jego ceny i wybierz dla siebie najlepszą ofertę.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 12 opinie

+ Dodaj opinie
Rafał - Wystawiona 3 lata temu
Ma wszystko co powinien mieć taki produkt. Bez zbędnych bajerów rozpraszających uwagę. Do tego atrakcyjna cena.
anfarma - Wystawiona 3 lata temu
Godny polecenia. Niedrogi.
rumburak21 - Wystawiona 3 lata temu
Uchwyt ma specjalne nacięcie - przetłoczenie za zgięciu od strony aparatu. Musi w tym miejscu pęknąć i pękł. To się nazywa programowaniem życia produktu. Wstyd dla NOKII. Ekolodzy powinni zakrzyczeć tego typu praktyki stosowane nagminnie przez koncerny. Ładowark specjalna typ NOKIA zamiast np. USB mikr.
waldi - Wystawiona 2 lata temu
Prosty w obsłudze i doskonale zdający rolę do jakiej jest przeznaczony
Romi - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo fajny i prosty w obsłudze zestaw. Wszystkie funkcje w jednym przycisku. Gorąco polecam.
Krish - Wystawiona 2 lata temu
produkt godny polecenia sprawuje sie jak profesjonalny sprzęt do takich celów. jak na razie uchwyt mi trzyma i pękł
Bodek - Wystawiona 2 lata temu
Po około 2 latach użytkowania zaczęło się bez powodu rozłączać. Ostatnio całkowicie przestało działać.
Dominik - Wystawiona 3 lata temu
działa póki co a jak w praktyce to się okaże z czasem
Andrzej - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo przyzwoity zestaw, dobry stosunek ceny do jakości.
Barbara - Wystawiona 3 lata temu
Wygodny. Dobrze współpracuje z różnymi telefonami.Kupiłam identyczny jak miałam od kilku lat, gdy w starym padła bateria
Zadowolony - Wystawiona 3 lata temu
Produkt polecam. bardzo prosty w użyciu. To co na początku wydaje się zagdaka bardzo szybko sprawdza się w praktyce okazuje się, ze to urządzenie to posiada.
ela - Wystawiona 2 lata temu
jeszcze nie używany,prezent dla męża ;)