Menu

Dali Phantom S-180 / S-80 kino domowe

Cechy produktu

  • Producent Dali Phantom 

Opis

Głośniki ścienne Dali PHANTOM S-180 / S-80 do stereo i kina domowego

Zoptymalizowany 8-calowy głośnik niskotonowy z membraną z włókna drzewnego, aby uzyskać możliwie jak najlepsze osiągi niskich i średnich tonów. Natomiast pokaźniejszą wydajność basów osiągnęliśmy uzupełniając głośnik główny 10-calowym głośnikiem pasywnym. Dzięki tej kompilacji, model PHANTOM S-180 naprawdę uwydatnia się z tłumu.

Tak, to poważny głośnik podtynkowy. Jeżeli zmuszony jesteś, albo chciałbyś ukryć kolumny głośnikowe pozostając przy wysokiej jakości brzmieniu ten artykuł potrafi zagrać wysokiej jakości dźwiękiem.

To kompromis dla osób poszukujących korzystnego, mocnego brzmienia i ukrytych głośników.

pakiet składa się z następujących składników:

- głośniki ścienne frontowe Dali Phantom S-180 - 2 sztuki

- głośnik ścienny centralny Dali Phantom S-80 - 1 sztuka

- głośniki ścienne tylne surround Dali Phantom S-80 - 2 sztuki

Głośniki podtynkowe instalacyjne w wersji stereo/kino domowe. Trzy głośniki instalacyjne (frontowe + centralny) do zamontowania w przedniej części pomieszczenia w okolicach telewizora, a także dwa głośniki instalacyjne jako głośniki tylne ścienne.

System warto rozbudować o subwoofer podtynkowy albo tradycyjny. W naszej ofercie duża gama subwooferów. System można rozbudować o kolejne głośniki klasyczne lub podtynkowe budując np. System Dolby Atmos.

Smukły i kompaktowy głośnik do konstrukcji w ścianie proponuje pełne pasmo przenoszenia, zbliżone jakościowo do tego, które reprezentuje głośnik podłogowy, a równocześnie nie zajmuje dużo miejsca, tak cennego w przestrzeni domowej. Dzięki sprawdzonym technologiom, które wykorzystujemy przy produkcji głośników, jako głośnik montowany w ścianie zagwarantuje on bezkompromisowe osiągi brzmieniowe. Wśród wspomnianych technologii można wymienić charakterystyczną dla naszych produktów membranę z włókna drzewnego, gumową otoczkę o niskiej stratności, przednią przegrodę wykonaną z płyty MDF, nasz element sztandarowy - hybrydowy moduł wysokotonowy, a także iście nowoczesne rozwiązanie - rdzeń nabiegunnika wykonany z miękkiego magnetycznego materiału SMC.

Wszystkie modele montowane są wokół obracanego hybrydowego modułu wysokotonowego dzięki czemu są proste w instalacji bez względu na rodzaj podłączenia - stereo, kanał centralny czy surround.

Smukła, mierząca zaledwie 103 mm głębokości, obudowa wspaniale wpasowuje się w niemal każdą standardową ścianę.

obudowa I POŁOŻENIE

Kompaktowy design PHANTOM S-180 umożliwia jego montaż w niemal każdej standardowej ścianie. Prawdziwym wyzwaniem okazało się skonstruowanie tak płytkiej pokrywy, o głębokości zaledwie 103 mm, która tak nieznacznie akcentuje się z otoczenia, a przy tym proponuje wystarczającą przestrzeń do wnętrza głośnika niskotonowego.

wytwarzana z mocnej pyty MDF obudowa zaopatrzona jest w nietrudny w obsłudze system mocowań i zakończenia. Panel przedni PHANTOM S-180 zgrabnie wtapia się w ścianę dzięki ramce wykonanej z wytłaczanego aluminium, z kolei mocowane magnetycznie maskownice tworzą wizerunek linii PHANTOM S.

Przy instalowaniu głośnika PHANTOM w ścianie, należy umieścić głośnik wstęgowy na wysokości uszu. Chcieliśmy to ułatwić, więc postanowiliśmy odwrócić umieszczenie przetwornika „do góry nogami". Takie rozwiązanie dało możliwość konstrukcji na bardziej tradycyjnej wysokości, tj. Spójnej z odbiornikiem TV, a nie pod nim.

Hybrydowy moduł wysokotonowy także postawiliśmy „na głowie", by zapewnić niedługi dystans pomiędzy kopułką głośnika wysokotonowego a głośnikiem przeciętnie-/niskotonowym. Zapewniliśmy w ten sposób optymalne przekazywanie fal między głośnikiem niskotonowym a głośnikiem wysokotonowym, aby zapewnić reprezentację najniższych częstotliwości. Fizyczny dystans pomiędzy przetwornikami został zoptymalizowany w celu zsumowania dźwięków odtwarzanych poprzez głośnik nisko- i wysokotonowy.

Montując głośniki w takim miejscu odczuliśmy,zarówno współpraca dźwięku z pomieszczeniem, a zwłaszcza z podłogą, jak na dodatek sprawność basów, uległy poprawie.

Przy konstrukcji głośnika PHANTOM S-180 w pozycji horyzontalnej w funkcji kanału centralnego, należy zwrócić uwagę czy wstęgowy głośnik wysokotonowy znajduje się na wysokości jak najmocniej zbliżonej do wysokości uszu. Spowodowane jest to cechami dyspersyjnymi głośnika wstęgowego. Jako mistrz dyspersji wysokich częstotliwości w linii poziomej, nieco mniej wydajnie radzi sobie z rozprzestrzenianiem wysokich częstotliwości w pasmach pionowych. Tutaj właśnie odczuwa się górującą pozycję głośnika wysokotonowego z kopułką i właśnie dlatego kopułka powinna znajdować niżej niżeli głośnik wstęgowy.

technologia SMC

Zegarmistrzowska precyzja oraz redukcja zniekształceń zapewnione poprzez technologię miękkiego materiału magnetycznego (SMC), pierwotnie opracowanego przy tworzeniu linii EPICON, skłoniły nas do użycia tego rozwiązania w głównym głośniku niskotonowym PHANTOM S-180.

technikę SMC znamionuje unikalną zdolność bardzo wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej. Dzięki czemu uzyskuje się ogromną redukcję zakłóceń spowodowanych poprzez histerezę i prądy wirowe wokół rdzenia nabiegunnika. Mówiąc wprost: zasadniczo ogranicza poziom zniekształceń, a równocześnie gwarantuje dostarczenie wszelkich wartości dobrego systemu magnetycznego.

poprzez obudowanie rdzenia nabiegunnika, wykonanego z SMC, pierścieniami aluminiowymi oraz 1,5-calową czterowarstwową cewką głosową uzyskaliśmy adekwatną kontrolę, niski poziom zniekształceń i możliwość przenoszenia znacznej mocy. Otoczka o niskiej stratności, struktura membrany, a także pokrywa przeciwpyłowa prawidłowo się sprawdzają przy odtwarzaniu tonów przeciętnych. Mniejsza przeważnie pokrywa przeciwpyłowa została wygięta na zewnątrz w ramach zoptymalizowania głębokości głośnika niskotonowego.

Wszystko to łączy ze sobą przepustowość ze zdumiewającą szczegółowością dźwięku, a także zdolnością obsługi należycie kontrolowanego basu, a także odtwarzania tonów przeciętnych.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Obracany hybrydowy moduł wysokotonowy w PHANTOM S-180 stanowi wyśmienite rozwiązanie dla częstotliwości wysokich dzięki połączeniu miękkiej kopułki głośnika wysokotonowego z głośnikiem wstęgowym. Takie rozwiązanie gwarantuje niezwykłą reprezentację, a także dyspersję dźwięków o wysokiej częstotliwości, która przewyższa technikę używaną w innych głośnikach wysokotonowych.

jednocześnie głośnik z miękką kopułką, jak i głośnik wstęgowy są pozbawione jakichkolwiek części dodatkowych w swoim paśmie roboczym, np. Rezonansów czy wysokich wartości Q peak. Hybrydowy moduł wysokotonowy charakteryzuje się nad wyraz wygładzoną i szeroką dyspersją horyzontalną, która stanowi jeden ze znaków firmowych projektowanych poprzez nas dźwięków. Stosowna dyspersja horyzontalna wynika także z szczególnie skrupulatnego zaprojektowania powierzchni czołowej tego modułu wysokotonowego.

Do cech typowych głośników wysokotonowych z miękką kopułką należy niska częstotliwość rezonansu, możliwość przenoszenia znacznej mocy i wyjątkowo spora rezerwa na wysokie stopnie ciśnienia akustycznego i skrajne wychylenia.

marka magnetostatycznego wysokotonowego głośnika wstęgowego to prawdziwy mistrz horyzontalnego rozprowadzania wysokich częstotliwości, a także wyjątkowy partner dla głośnika wysokotonowego z miękką kopułką, który ma unikatową zdolność do odtwarzania częstotliwości od poziomu 2 kHz wzwyż.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

zaimplementowany w PHANTOM S-180, specjalnie opracowany, 8-calowy główny głośnik niskotonowy został zaprojektowany i zoptymalizowany równocześnie w zakresie niskich, jak i przeciętnych tonów. Postanowiliśmy stworzyć rdzeń głośnika na bazie miękkiego magnetycznego materiału SMC, który został opracowany dla kolekcji EPICON. Technikę SMC wybraliśmy ze względu na unikalną zdolność tego materiału do dużego ograniczania poziomu zniekształceń dźwięku.

wyposażony w o 70% większą powierzchnię, 8-calowy woofer jest w stanie poruszać pokaźniejszą ilością powietrza i produkować większe ciśnienie dźwięku przy niezwykle niskich częstotliwościach w porównaniu ze typowymi 6,5-calowymi głośnikami niskotonowymi. A wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu precyzyjności dostarczanego dźwięku, bogatym brzmieniu tonów i pełnego pasma przenoszenia, które są charakterystyczne dla konwencjonalnych głośników podłogowych.

mając na uwadze osiągalnie najlepsze osiągi tonów niskich w PHANTOM S-180, wbudowaliśmy 10-calowy pasywny głośnik niskotonowy typu bass reflex, którego kompozycja oparta jest na radiatorze pasywnym wykorzystanym w naszym subwooferze high-end DALI SUB P-10 DSS.

Przy wykorzystaniu takiego samego kosza aluminiowego, miękkiej otoczki i prawidłowo sprawujących się membran z włóka węglowego, radiatory pasywne pozwalają na modelowi PHANTOM S-180 osiągnąć głębię tonów niskich, aby oddać dźwięk taki, jaki kreuje głośnik zamknięty w znacznej skrzyni. Z tą różnicą,zawiera się on w smukłej obudowie.

spora DYSPERSJA

Projektując przetworniki dedykowane do szerokiej dyspersji, ułatwiliśmy wbudowanie głośników w każdym pomieszczeniu zapewniając gładki i prawidłowo zintegrowany dźwięk dla większej pozycji odsłuchowej.

technologia ta nieprzeciętnie nadaje się do modelu PHANTOM S-180, jako iż montuje się go za każdym razem równo z powierzchnią ściany.

użycie optymalizacji pozaosiowej zapewnia, że słuchacz będzie miał dostęp do szerokiego tzw. Genialnego punktu odsłuchowego w najlepszym miejscu sceny dźwiękowej oraz pewność, że dźwięk zachowa wysoką jakość, gdy jego odbiór będzie następował z dala od wyśmienitego punktu odsłuchowego.

poprzez optymalizację sygnału dźwiękowego przy dystrybucji pozaosiowej, zarówno sygnał bezpośredni, jak i ten odbijany będzie charakteryzowała taka sama, wysoka jakość. Oznacza to bardziej spójną wysoką jakość dźwięku w o mnóstwo większej przestrzeni odsłuchowej.

jednorodna dyspersja przy sporym zakresie kątów odsłuchu zagwarantuje gładką, jednorodną energię rozdzielania dźwięków w pomieszczeniu odsłuchowym, co jest kolejnym wyraźnym czynnikiem sprzyjającym spójnej i optymalnie zbalansowanej tonacji. DALI PHANTOM-180 to pełnowymiarowy głośnik high-end do montażu w ścianie

Widok wnętrza z góry:

DALI PHANTOM S-180 SPECS

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najkorzystniejsze ceny, przemyślane produkty bezpłatne

- mistrzowskie doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona wysyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości przekazanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Przykręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK albo o uchwyt montażowy. Przykręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o ścianę. Dalej innowacyjnać jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

Lista dostępnych akcesorii do tego głośnika na dole strony.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.