Manu

Jabra EasyCall

Cechy produktu

  • Producent Jabra 
  • Rodzaj połączenia bluetooth 
  • Czas czuwania 192 h
  • Czas rozmów 6 h

Opis

Dużo rozmawiasz przez telefon komórkowy? Męczy Cię trzymanie komórki przy uchu? Sprawdź propozycję zestawu słuchawkowego Jabra EasyCall, który może być Ci nieodzowny w codziennym użytkowaniu.

Wprowadzenie

Jeśli w ogóle mówimy "zestaw słuchawkowy" to najczęściej kojarzy on się z jedną słuchawką zamocowaną za pomocą specjalnego klipsa bądź obejmy na małżowinie usznej. Coraz rzadziej to pojęcie kojarzy się z wkładanymi do uszu dwiema lub jedną słuchawką z przewodem i mikrofonem. Zarówno pojedyncza słuchawka bezprzewodowa, jak i słuchawki kablowe z mikrofonami, to najogólniej ujmując - zestawy słuchawkowe. Korzystamy z nich najczęściej w samochodzie, rzadziej chodząc czy siedząc. Niemniej nie można powiedzieć, że używa się ich tylko w aucie. Podstawową funkcją, która jest spełniana przez zestawy słuchawkowe jest odbieranie przychodzących połączeń telefonicznych. Miejmy na uwadze, że takie zestawy raczej nie nadają się dla osób, które same bardzo często wykonują połączenia telefoniczne, ponieważ nie dają możliwości przeglądania książki telefonicznej ani wprowadzania numeru fizycznie. Jeśli zależy nam na prywatności prowadzenia rozmów telefonicznych, na przykład przy kierowaniu auta, to powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Pozwala on bowiem na prowadzenie rozmów prywatnych. Pozostali pasażerowie nie słyszą tego, co mówi nasz rozmówca. Słuchawki zakładane na ucho nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy prowadzimy długie (wielogodzinne) rozmowy. Bez względu na materiały i jakość wykonania, długotrwałe trzymanie urządzenia na uchu powoduje dyskomfort.

Specyfikacja i porady

Do zestawów z telefonem często możemy otrzymać przewodowy zestaw słuchawkowy, który składa się z jednej lub dwóch słuchawek i mikrofonu umieszczonego na przewodzie. Tego typu rozwiązania stają się z każdym rokiem coraz mniej popularne, jednak nadal są w użytku. W chwili obecnej w większości zestawów słuchawkowych zastosowano już funkcję Bluetooth, czyli bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami. Bluetooth jest gwarancją dobrej pracy bez plątaniny kabli. Starsze zestawy słuchawkowe, dołączane do telefonów komórkowych, oferowały użytkownikom kiepską jakość konstrukcji i przerywały połączenia. Najnowsze, gwarantują niezawodność i wysoką jakość rozmowy. Są też całkiem funkcjonalne i są od bezprzewodowych sporo tańsze. Prawdziwą swobodę ruchów zapewniają jednak tylko zestawy Bluetooth. Taką słuchawkę należy zaczepić na małżowinie i włączyć w stan czuwania. Jednocześnie, koniecznie należy uruchomić opcję Bluetooth w naszym telefonie . Słuchawka nie nie ciąży na uchu, z racji niskiej wagi i niewielkich rozmiarów. Ich minusem jest jednak fakt, że dźwięk dociera tylko do jednego naszego ucha. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth są uniwersalne i funkcjonalne. Można je stosować w każdej komórce wyposażonej w funkcję Bluetooth. Ma ją już każdy nowoczesny telefon komórkowy. Umiarkowana cena tychże urządzeń sprawia, że z dnia na dzień właściwie robią się one coraz bardziej popularne wśród użytkowników telefonów komórkowych. Zaletą słuchawek Bluetooth jest ich lekkość i zaawansowana funkcjonalność, pozwalająca na redukcję szumów otoczenia i poprawę jakości głosu oraz kompatybilność z wieloma telefonami komórkowymi z funkcją Bluetooth. Dodatkowo zawsze możemy je sparowac na przykład z komputerem. Ważną kwestią, jest żywotność baterii. Słuchawki bezprzewodowe zużywają stosunkowo dużo energii. Zwykły czas działania wynosi średnio kilka godzin. Jest to spowodowane stanem ciągłego czuwania słuchawki i funkcji Bluetooth. Czas czuwania Jabra EasyCall to mniej więcej 192 godzin. Według producenta, czas rozmów dla tego urządzenia to około 6 godzin.

Jak wybrać

Przy wyborze zestawu słuchawkowego powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie: mikrofonu, wygody noszenia - wyprofilowania słuchawki i żywotność baterii. Mikrofon jest podstawowym elementem całej słuchawki. Dobry sprzęt powinien być czuły, chociaż zabezpieczony przed zewnętrznymi zakłóceniami takimi jak wiatr, czy dźwięki otoczenia. Jeśli chcemy ustrzeć się przed takimi problemami, powinniśmy zawsze wybierać zestawy słuchawkowe z opcją redukcji szumów. Dzięki tej technologii możemy rozmawiać w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach otoczenia. Uczucie komfortu podczas użytkowania zestawu słuchawkowego do telefonu komórkowego jest kluczowe. Na rynku istnieje wiele modeli, które mają fantazyjne kształty i niebywałą lekkość. Przyczynia się to do tego, że można nawet zapomnieć o tym, że nosi się słuchawkę na uchu lub w uchu. Przy kupowaniu, zwrócimy uwagę na to, czy słuchawka posiada silikonową lub gąbczastą nakładkę, którą wkłada się do ucha. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikowi o wiele większą wygodę, a jednocześnie wygłusza hałasy. Nie bez znaczenia dla wygody używania zestawu słuchawkowego są przyciski na słuchawce, służące do zmiany głośności i odbierania połączeń. Powinny być umieszczone w poręcznym miejscu, nie wymuszając konieczności zdejmowania słuchawki.

Podsumowanie

Na rynku oferowane są różne rodzaje zestawów słuchawkowych. Należy przed zakupem zawsze sprawdzić, czy słuchawki bezproblemowo łapią sygnał Bluetooth nadawany przez naszą komórkę. Jeśli kupujemy sprzęt znanej marki, najczęściej nie ma takiej potrzeby. Jeśli jednak decydujemy się na urządzenia "no name", wtedy możemy się rozczarować. Zestaw słuchawkowy Jabra EasyCall, to przykład prostego i ciekawego urządzenia, którego funkcjonalność może nam oszczędzić wiele nerwów w ciągu dnia. Jeśli Ci się spodobał, sprawdź jego ceny i wybierz dla siebie najlepszą ofertę.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie