Moje konto  ▾

Nokia BH-108

Producent NokiaRodzaj połączenia bluetoothCzas czuwania 120 hCzas rozmów 5 h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

ggmedia.pl

101 opinii

Nokia BH-108

Nokia BH-108

… obsługiParametry fizyczne i rozkład funkcjiWymiary 53.5 x 16.2 x 8.3 mmWaga 9 gJeden przycisk wielofunkcyjnyZłącze ładowarki firmy Nokia 2 mmTemperatura pracy od -15°C do +55°CBateria 80 mAh, litowo-polimerowa, do wielokrotnego ładowania Czas działania (maksymalny) 5 godzCzas gotowości (maksymalny) 120 godzCzas ładowania (maksymalny) 2 godzKompatybilne ładowarki Nokia: Kompaktowa ładowarka …

✓  Dostępny od ręki

47

Przejdź do sklepu ▸ ggmedia.pl

MediaMarkt.pl

★★★★★
2686 opinii

Słuchawka Bluetooth NOKIA BH-108 Czarny

Słuchawka Bluetooth NOKIA BH-108 Czarny

Słuchawka Bluetooth NOKIA BH-108 Czarny

✓  Dostępny od ręki

59,90

Przejdź do sklepu ▸ MediaMarkt.pl

HUGO Telefony, Akcesoria, Navigacje

4 opinie

ZESTAW SŁUCHAWKOWY BLUETOOTH NOKIA BH-108 CZARNY

ZESTAW SŁUCHAWKOWY BLUETOOTH NOKIA BH-108 CZARNY

Zestaw słuchawkowy nowy, krajowy Gwarancja Nokia Polska Ważna na terenie całego kraju Po prostu się połącz Zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-108 umożliwia prowadzenie rozmów bez używania rąk i...

✓  Dostępny od ręki

85,01

Przejdź do sklepu ▸ HUGO Telefony, Akcesoria, Navigacje

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentNokia
Rodzaj połączeniabluetooth
Czas czuwania120 h
Czas rozmów5 h

Twój telefon komórkowy ciągle dzwoni? Nie masz dość niewygodnego trzymania telefonu przy uchu? Zobacz zestaw słuchawkowy Nokia BH-108 - to on może być rozwiązaniem Twoich problemów z telefonem "przyklejonym" do ucha.

Wprowadzenie

Jeśli w ogóle mówimy "zestaw słuchawkowy" to najczęściej kojarzy on się z jedną słuchawką zamocowaną za pomocą specjalnego klipsa bądź obejmy na małżowinie usznej. Coraz rzadziej to pojęcie kojarzy się z wkładanymi do uszu dwiema lub jedną słuchawką z przewodem i mikrofonem. Zarówno pojedyncza słuchawka bezprzewodowa, jak i słuchawki kablowe z mikrofonami, to najogólniej ujmując - zestawy słuchawkowe. Korzystamy z nich najczęściej w samochodzie, rzadziej chodząc czy siedząc. Niemniej nie można powiedzieć, że używa się ich tylko w aucie. Główną funkcją spełnianą przez zestawy słuchawkowe jest odbieranie przychodzących połączeń telefonicznych. Trzeba zaznaczyć, że takie zestawy raczej nie oferują możliwości wykonywania połączeń wychodzących, ponieważ nie dają możliwości przeglądania książki telefonicznej ani wprowadzania numeru fizycznie. Jeśli zależy nam na prywatności prowadzenia rozmów telefonicznych, szczególnie w samochodzie, to powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Pozwala on bowiem na prowadzenie rozmów prywatnych. Inni pasażerowie nie słyszą tego, co mówi nasz rozmówca. Słuchawki zakładane na ucho nie są najlepszym rozwiązaniem do prowadzenia długich, wielogodzinnych rozmów telefonicznych. Niezależnie od rozwiązań i materiałów, długotrwałe trzymanie urządzenia na uchu powoduje dyskomfort.

Specyfikacja i porady

Do zestawów z telefonem często możemy otrzymać przewodowy zestaw słuchawkowy, który składa się z jednej lub dwóch słuchawek i mikrofonu umieszczonego na przewodzie. Tego typu rozwiązania stają się z każdym rokiem coraz mniej popularne, jednak nadal są w użytku. Obecnie w większości zestawów słuchawkowych zastosowano już funkcję Bluetooth, czyli bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami. Bluetooth, jako funkcja w urządzeniu słuchawkowym, ma za zadanie zapewnić wygodniejszą rozmowę. Starsze zestawy słuchawkowe, dołączane do telefonów komórkowych, oferowały użytkownikom kiepską jakość konstrukcji i przerywały połączenia. Najnowsze, gwarantują niezawodność i wysoką jakość rozmowy. Są też całkiem funkcjonalne i są od bezprzewodowych sporo tańsze. Prawdziwą swobodę ruchów zapewniają jednak tylko zestawy Bluetooth. Taką słuchawkę należy zaczepić na małżowinie i włączyć w stan czuwania. Jednocześnie, koniecznie należy uruchomić opcję Bluetooth w naszym telefonie . Słuchawka nie obciąża ucha, z uwagi na niską wagę i niewielkie rozmiary. Ich minusem jest jednak fakt, że dźwięk dociera tylko do jednego naszego ucha. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth są uniwersalne i funkcjonalne. Można je stosować w każdej komórce wyposażonej w funkcję Bluetooth. Ma ją już każdy nowoczesny telefon komórkowy. Umiarkowana cena tychże urządzeń sprawia, że z dnia na dzień właściwie robią się one coraz bardziej popularne wśród użytkowników telefonów komórkowych. Zaletą słuchawek Bluetooth jest ich lekkość i zaawansowana funkcjonalność, pozwalająca na redukcję szumów otoczenia i poprawę jakości głosu oraz kompatybilność z wieloma telefonami komórkowymi z funkcją Bluetooth. Dodatkowo zawsze możemy je sparowac na przykład z komputerem. Ważną kwestią, jest żywotność baterii. Słuchawki bezprzewodowe zużywają stosunkowo dużo energii. Zwykły czas działania wynosi średnio kilka godzin. Wynika to z faktu ciągłego czuwania słuchawki i funkcji Bluetooth. Zestaw Nokia BH-108 może pozostawać w stanie czuwania przez około 120 godzin. Zapewnienia producenta odnośnie czasu rozmów sięgają wartości mniej więcej 5 godzin.

Jak wybrać

Przy wyborze zestawu słuchawkowego musimy zwrócić uwagę na kwestie: mikrofonu, wygody noszenia - wyprofilowania słuchawki i żywotność baterii. Mikrofon jest podstawowym elementem całej słuchawki. Dobry sprzęt powinien być czuły, chociaż zabezpieczony przed zewnętrznymi zakłóceniami takimi jak wiatr, czy dźwięki otoczenia. Jeśli chcemy zapobiegać tego typu problemom, powinniśmy zawsze wybierać zestawy słuchawkowe z opcją redukcji szumów. Dzięki tej technologii możemy rozmawiać w każdych, nawet najbardziej trudnych warunkach dookoła nas. Poczucie komfortu podczas rozmowy za pomocą słuchawki jest bardzo istotne. Na rynku istnieje wiele modeli, które mają różne kształty i dużą lekkość. Przyczynia się to do tego, że można nawet zapomnieć o tym, że korzysta się ze słuchawki. Przy kupowaniu, zwrócimy uwagę na to, czy słuchawka posiada żelową lub gąbczastą wkładkę, którą wkłada się do ucha. Wkładki, gumki i inne miękkie elementy dodatkowo mogą tłumić dźwięki z otoczenia. Ważne dla wygody używania zestawu słuchawkowego są przyciski na słuchawce, dzięki którym można zwiększać lub zmniejszać głośność. Dobrze, jeśli są umieszczone w poręcznym miejscu, nie wymuszając konieczności zdejmowania słuchawki.

Podsumowanie

W sklepach oferowane są różne typy zestawów słuchawkowych. Należy przed zakupem zawsze sprawdzić, czy słuchawki bezproblemowo łapią sygnał Bluetooth nadawany przez naszą komórkę. Jeśli kupujemy sprzęt znanej marki, najczęściej nie ma takiej potrzeby. Jeśli jednak decydujemy się na urządzenia "no name", wtedy możemy się niemile zaskoczyć. Zestaw słuchawkowy Nokia BH-108, to przykład prostego i ciekawego urządzenia, którego funkcjonalność może nam oszczędzić wiele nerwów w ciągu dnia. Jeśli Ci się spodobał, sprawdź jego ceny i wybierz dla siebie najlepszą ofertę.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.