Moje konto
  • Nokia BH-108 Nokia BH-108
  • Nokia BH-108 Nokia BH-108
  • Nokia BH-108 Nokia BH-108
  • Nokia BH-108 Nokia BH-108
  • Nokia BH-108 Nokia BH-108

Nokia BH-108

1 oferta z 1 sklepu

Producent Nokia Rodzaj połączenia bluetooth Czas czuwania 120 h Czas rozmów 5 h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentNokia
Rodzaj połączeniabluetooth
Czas czuwania120 h
Czas rozmów5 h

Twój telefon komórkowy ciągle dzwoni? Nie masz dość niewygodnego trzymania telefonu przy uchu? Zobacz zestaw słuchawkowy Nokia BH-108 - to on może być rozwiązaniem Twoich problemów z telefonem "przyklejonym" do ucha.

Wprowadzenie

Jeśli w ogóle mówimy "zestaw słuchawkowy" to najczęściej kojarzy on się z jedną słuchawką zamocowaną za pomocą specjalnego klipsa bądź obejmy na małżowinie usznej. Coraz rzadziej to pojęcie kojarzy się z wkładanymi do uszu dwiema lub jedną słuchawką z przewodem i mikrofonem. Zarówno pojedyncza słuchawka bezprzewodowa, jak i słuchawki kablowe z mikrofonami, to najogólniej ujmując - zestawy słuchawkowe. Korzystamy z nich najczęściej w aucie, rzadziej chodząc czy siedząc. Niemniej nie można powiedzieć, że używa się ich tylko w aucie. Główną funkcją, która jest spełniana przez zestawy słuchawkowe jest odbieranie przychodzących połączeń telefonicznych. Pamiętajmy, że takie zestawy raczej nie oferują możliwości wykonywania połączeń wychodzących, ponieważ nie dają możliwości wybierania numeru z książki telefonicznej ani wprowadzania numeru fizycznie. Jeśli chcemy zachować prywatność swojej rozmowy, na przykład przy kierowaniu auta, to powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Pozwala on bowiem na prowadzenie rozmów prywatnych. Pozostali pasażerowie nie usłyszą tego, co mówi nasz rozmówca. Słuchawki zakładane na ucho nie są najlepszym rozwiązaniem do prowadzenia długich, wielogodzinnych rozmów telefonicznych. Niezależnie od rozwiązań i materiałów, długotrwałe trzymanie urządzenia na uchu powoduje dyskomfort.

Specyfikacja i porady

Do kompletu z telefonem często możemy dostać przewodowy zestaw słuchawkowy, który składa się z jednej lub dwóch słuchawek i mikrofonu umieszczonego na przewodzie. Tego typu rozwiązania stają się z każdym rokiem coraz mniej popularne, jednak nadal są w użytku. Obecnie w większości zestawów słuchawkowych zastosowano już funkcję Bluetooth, czyli bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami. Bluetooth jest gwarancją dobrej pracy bez plątaniny kabli. Starsze zestawy słuchawkowe, dołączane do telefonów komórkowych, oferowały użytkownikom kiepską jakość konstrukcji i przerywały połączenia. Najnowsze, gwarantują niezawodność i wysoką jakość rozmowy. Są też całkiem funkcjonalne i są od bezprzewodowych sporo tańsze. Prawdziwą swobodę ruchów zapewniają jednak tylko zestawy Bluetooth. Taką słuchawkę należy zaczepić na małżowinie i włączyć w stan czuwania. Jednocześnie, trzeba uruchomić opcję Bluetooth w naszym telefonie komórkowym. Słuchawka nie obciąża ucha, z racji niskiej wagi i niewielkich rozmiarów. Ich minusem jest jednak fakt, że dźwięk dociera tylko do jednego naszego ucha. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth są uniwersalne i funkcjonalne. Można je stosować w każdej komórce wyposażonej w funkcję Bluetooth. Ma ją już każdy nowoczesny telefon komórkowy. Umiarkowana cena tychże urządzeń sprawia, że z dnia na dzień właściwie robią się one coraz bardziej popularne wśród użytkowników telefonów komórkowych. Zaletą słuchawek Bluetooth jest ich waga i zaawansowana funkcjonalność, pozwalająca na redukcję szumów otoczenia i poprawę jakości głosu oraz kompatybilność z wieloma telefonami komórkowymi z funkcją Bluetooth. Dodatkowo zawsze możemy je sparowac na przykład z komputerem. Ważną kwestią, jest trwałość baterii. Słuchawki bezprzewodowe zużywają stosunkowo dużo energii. Zwykły czas działania wynosi średnio kilka godzin. Wynika to z faktu ciągłego czuwania słuchawki i funkcji Bluetooth. Zestaw Nokia BH-108 może pozostawać w stanie czuwania przez około 120 h. Zapewnienia producenta odnośnie czasu rozmów sięgają wartości mniej więcej 5 godzin.

Jak wybrać

Przy zakupie zestawu słuchawkowego musimy zwrócić uwagę na kwestie: mikrofonu, wygody noszenia - wyprofilowania słuchawki i żywotność baterii. Mikrofon jest podstawowym elementem całej słuchawki. Dobry sprzęt powinien być czuły, chociaż zabezpieczony przed zewnętrznymi zakłóceniami takimi jak wiatr, czy dźwięki otoczenia. Jeśli chcemy zapobiegać tego typu problemom, powinniśmy zawsze wybierać zestawy słuchawkowe z redukcją szumów. Umożliwiają one przeprowadzanie wyraźnych, dobrej jakości rozmów w zasadzie w każdych, nawet najbardziej trudnych warunkach otoczenia. Uczucie komfortu podczas rozmowy za pomocą słuchawki jest kluczowe. Możemy wybierać spośród wielu modeli, które mają fantazyjne kształty oraz dużą lekkość. Przyczynia się to do tego, że można nawet zapomnieć o tym, że korzysta się ze słuchawki. Jednak przy kupowaniu zestawu słuchawkowego, zwrócimy uwagę na to, czy model słuchawki posiada silikonową lub gąbczastą nakładkę, którą wkłada się do ucha. Wkładki, gumki i inne miękkie elementy dodatkowo mogą tłumić dźwięki z otoczenia. Ważne dla wygody korzystania z zestawu słuchawkowego są przyciski na słuchawce, dzięki którym można zwiększać lub zmniejszać głośność. Dobrze, jeśli są umieszczone w wygodnym miejscu, nie zmuszając do zdejmowania słuchawki.

Podsumowanie

Na rynku oferowane są różne modele zestawów słuchawkowych. Należy przed zakupem zawsze sprawdzić, czy słuchawki bezproblemowo łapią sygnał Bluetooth nadawany przez naszą komórkę. Jeśli kupujemy sprzęt znanej marki, najczęściej nie ma takiej potrzeby. Jeśli jednak decydujemy się na urządzenia "no name", wtedy możemy się rozczarować. Zestaw słuchawkowy Nokia BH-108, to przykład prostego i ciekawego urządzenia, którego funkcjonalność może nam oszczędzić wiele nerwów w ciągu dnia. Jeśli Ci się spodobał, sprawdź jego ceny i wybierz dla siebie najlepszą ofertę.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też