Menu

Befungin koncentrat Syberyjska Czaga Brzozowa Huba 100 ml

Cechy produktu

  • Producent Vifteh 

Opis

Ekstrakt pozyskiwany z grzybu czaga (huby brzozowej), którego działanie wynika z jego części biologicznie czynnych (polisacharydy, humusopodobny kwas szaginowy, kwasy naturalne, pierwiastki nieznaczne, w tym Mn i Co, związki sterydowe i inne związki). Składniki te r egulują procesy metaboliczne, wzmacniają mechanizmy obronne organizmu, posiadają ogólne działanie tonizujące i przeciwbólowe. Wyciąg z Czagi użytkowany jest w medycynie ludowej do profilaktyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego, wątroby, chorób serca, gruźlicy. Naukowcy wyjaśniają jego właściwości lecznicze biologicznie czynnymi substancjami, które powstają w wyniku interakcji brzozy i grzyba.

Spacerując nieraz można spotkać brzozy, na których pniach znajdują się czarne narośla-pasożyty o najróżniejszych wymiarach.niewiele osób wie, iż to czaga - grzyb brzozowy, który pomaga radzić sobie z wieloma zróżnicowanymi dolegliwościami. Ekstrakt z Czagi znany był od czasów starożytnego Rzymu - był stosowany w leczeniu stawów, chorób skóry, bólów brzucha, obrzęków oraz użytkowany był dla wigoru i ogólnego samopoczucia.

W całym swym cyklu życiowym grzyb brzozowy absorbuje składniki odżywcze, soki drzewne i przeciwciała wykonane poprzez brzozę w celu ochrony przed pasożytami. W konsekwencji skład grzyba jest nasycony minerałami (magnez, żelazo, srebro, cynk, glin, wapń, kobalt, potas, miedź, sód), solami krzemu, kwasami, związkami steroidowymi, purynami, fenolami, polisacharydami, ligniną. Wszystkie te komponenty biorą bezpośredni udział w bioenergetycznych procesach komórkowych, potrzebną szczelność ścian naczyń krwionośnych, wpływają na naturalny poziom hormonalny, utrzymując prawidłowy stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu.

Ze względu na ogromną ilość przeciwutleniaczy zawartych w czadze oraz jej zdolności do oczyszczania organizmu z toksyn, chaga może być z powodzeniem wykorzystywana do odchudzania.

Czaga ma korzystny wpływ na cały przewód pokarmowy, nie tylko wspomaga gojenie się wrzodów i pomaga przy zapaleniu żołądka, lecz także ulepsza perystaltykę jelit. Ta właściwość czagi będzie na pewno przydatna dla osób cierpiących na zaparcia. Huba brzozowa działa wyjątkowo delikatnie, stolec normalizuje się w ciągu tygodnia po rozpoczęciu regularnego przyjmowania.

Czaga może być wykorzystywana nie tylko w profilaktyce raka, lecz także podczas jego leczenia konwencjonalnymi metodami. Wyciąg z czagi przynosi na ogół ulgę dzięki dużej zawartości w nim flawonoidów i polifenoli (przeciwutleniaczy), które po zaimplementowaniu ekstraktu natychmiast zaczynają aktywnie neutralizować wolne rodniki, których ilość w organizmie pacjenta jest niezwykle znaczna. Wątroba zaczyna się oczyszczać z toksyn i trucizn, co jest niezwykle ważne, jeśli pacjent przechodzi chemioterapię. W tym przypadku ma to silny wpływ na układ wytrzymałościowy, zezwalając maksymalnie włączyć mechanizmy obronne organizmu.

Naukowcy zidentyfikowali inne dobre atrybuty czagi:

wzmocnienie i rewitalizacja układu niepodatnościowego;

likwidowanie nadmiernego napięcia nerwowego;

przyspieszenie procesów regeneracji na poziomie komórkowym;

utrzymanie normalnego tętna i poziomu ciśnienia krwi;

stymulacja procesów enzymatycznych i metabolicznych, powiększona aktywność mózgu;

zmniejszenie stężenia glukozy we krwi.

Wysokie atrybuty przeciwzapalne, antyseptyczne, hemostatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe, przeciwnowotworowe, przeciwhistaminowe, ściągające poszerzają spektrum działania środka, poprzez co jest przydatny w wielu patologiach narządów albo układów.

Jak stosować Befungin ekstrakt z syberyjskiej czagi brzozowej:

Przed zastosowaniem zawartość butelki wstrząsa się. Rozcieńczyć 3 łyżki stołowe Befunginu w 150 ml ciepłej, przegotowanej wody. Tak przygotowany roztwór czagi po 1 łyżce przed posiłkiem, 3 razy dziennie. Stosujemy od 3 do 5 miesięcy. Po przerwie 7-10 dni, można powtórzyć.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.