Menu

Zestaw 52 stopek MATIC do maszyn do szycia

Cechy produktu

 • Producent Inny / zamiennik 

Opis

1. Stopka uniwersalna z linijką
Stopka z linijką zezwala na łatwiejsze prowadzenie materiału albo ściegu. Dzięki stopce możemy szyć równoległe proste ściegi i dekoracje.

2. Stopka uniwersalna
Stopka uniwersalna (standardowa) do ściegów użytkowych.

3. Stopka do naszywania aplikacji metalowa otwarta
Stopka otwarta do naszywania aplikacji przeznaczona przeważnie do ozdabiania za pomocą ściegów ozdobnych.

4. Stopka do zamka zwykłego dwustronna
umożliwia nam szycie bardzo blisko ząbków zamka. Dzięki czemu za każdym razem jesteśmy w stanie uzyskać estetycznie wszyty zamek.

5. Stopka do przyszywania guzików
zastosowanie gumowych wypustek, a także mocowanie na 2 poprzecznych bolcach pomaga zrównoważenie przytrzymać guzik w trakcie szycia.

6. Stopka do wszywania zamków krytych plastikowa
Stopka do zamków krytych, suwaków. Stopka posiada ona na spodzie stopki dwa rowki które ułatwiają przesuwanie po ząbkach zamka.

7. Stopka do aplikacji na kolisto
Stopka zezwala na naszywania ściegów dekoracyjnych i ściegu satynowego po łukach.

8. Stopka do naszywania koralików i pereł obszerna
Stopka przezroczysta plastikowa wielka do wszywania koralików i pereł na sznurku lub na żyłce. Do przyszycia używamy ściegu zyg-zak albo inny ścieg ozdobny.

9. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania ze sprężyną metalowa otwarta (nie pasuje do starych maszyn kl. 400/700)
Skonstruowana w taki sposób,unosiła się razem ze skokiem igły. Stopka dedykowana jest do pikowania, cerowania i haftowania. Istnieje możliwość swobodnego poruszania materiałem, dzięki temu można malować nitką po tkaninie.

10. Stopka uniwersalna z prowadnikiem
Stopka uniwersalna z prowadnikiem upraszczająca szycie przy krawędzi materiału.

11. Stopka do naszywania aplikacji i ściegów dekoracyjnych
Stopka przejrzysta plastikowa do naszycia aplikacji i ściegów dekoratywnych. Dzięki przezroczystej konstrukcji stopki łatwiej możemy przyszyć do materiału np: sznurek, naszywkę itp.

12. Stopka do podwijania 6 mm wielka
Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi delikatnych tkanin. Szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 6 mm.

13. Stopka uniwersalna plastikowa
Stopka wytworzona z plastiku wykorzystywana przy szyciu trudnych materiałów na przykład skóry. Ułatwia ona przesuwanie szytych tworzyw posiadających nietypową powierzchnię.

14. Stopka do naszywania aplikacji plastikowa otwarta
Stopka przezroczysta do naszycia aplikacji do ozdabiania tkanin np.: szycie aplikacji, literek czy łatek (naszywek). Profilowany spód stopki pozwala na szycie przez nierówności powstającej aplikacji.

15. Stopka do naszywania aplikacji wielka metalowa otwarta
Stopka znaczna otwarta do naszywania aplikacji asygnowana przede wszystkim do ozdabiania przy pomocy ściegów ozdobnych.

16. Stopka do naszywania ozdobnych sznurków i gumek
Stopka służy do naszywania sznurków na materiał. Budowa stopki zapewnia równe wszywanie trzech sznurków lub trzech gumek itp.

17. Stopka do patchworku
Stopka do pomocy w szyciu patchworków, łączenia ze sobą tkanin i zszywanie ich. Stopka jest użytkowana do szycia ściegiem prostym (stebnowanie), posiada 2 krawędzie szycia: 1/4 cala oraz 1/8 cala.

18. Stopka splotowa/do przyszywania tasiemek
Stopka dostosowywana, dedykowana jest do przyszywania ozdobnych składników, tj. Cekinów, pereł, wstążek a choćby taśm do maksymalnej szerokości 5 mm.

19. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania ze sprężyną metalowa zamknięta (nie nadaje się do starych urządzeń kl. 400/700)
Skonstruowana w taki sposób,podciągała się razem ze skokiem igły. Stopka asygnowana jest do pikowania, cerowania i haftowania. Istnieje możliwość swobodnego poruszania materiałem, dzięki czemu można malować nitką po dzianinie.

20. Stopka uniwersalna z otworem zabudowana
Stopka uniwersalna, mająca w swojej plastikowej części otwór umożliwiający wszywanie sznurków / taśm o szerokości do 5mm. Jest ponadto zabudowana co ulepszony docisk materiału.

21. Stopka do ściegu prostego / pikowania
Stopka dzięki której ułatwi nam szycie ściegiem prostym równocześnie szczególnie cienkich jak i grubych materiałów.

22. Stopka do patchworku z prowadnikiem
Stopka z prowadnikiem 1/4 cala służąca do pikowania w szwie, a także do łączenia dwóch dzianin. Dzięki stopce możemy przyszyć kilka warstw tworzyw ze sobą na zakładkę lub metodą "na styk". Dzięki temu stopka prowadzona jest tuż przy krawędzi dzianiny.

23. Stopka do ściegu owerlokowego z szerszym języczkiem
Stopka do ściegu owerlokowego ze specjalnym szerszym języczkiem. Wykorzystaniem stopki jest obrzucanie krawędzi materiałów, dzięki czemu boki tkanin nie będą się zawijały oraz marszczyły.

24. Stopka do wszywania kordonków (5)
Dzięki 5 dziurkom na spodzie stopki możemy naszyć 5 kordonków na materiał.

25. Stopka do wszywania kordonków (7)
Dzięki 5 dziurkom na spodzie stopki możemy naszyć 7 kordonków na materiał.

26. Stopka do patchworku z centralnym prowadnikiem
Stopka z centralnym prowadnikiem służąca do pikowania w szwie oraz do łączenia dwóch dzianin. Rozciągliwy a zarazem nisko osadzony prowadnik nadzwyczajnie dostosowuje się do każdych grubości szytych warstw tworzyw.

27. Stopka do wszywania wypustki (bizy)
Stopka wykorzystywana jest przede wszystkim do tworzenia i wszywania wypustek (sznurka, bizy, kedry itp). Posiada specjalne rowki dzięki którym stopka bezproblemowo wszywa wypustki m.in. Sznurek.

28. Stopka do wszywania zamków krytych metalowa
Stopka do zamków krytych, suwaków. Stopka posiada ona na spodzie stopki dwa rowki które usprawniają przesuwanie po ząbkach zamka.

29. Stopka do wszywania frędzli
Stopka dzięki której możemy tworzyć trójwymiarowe pętle przy pomocy ściegu zygzak. Dzięki swojej konstrukcji, formuje możliwość wykonania dekoratywnych frędzli czy dekoratywnego przeszycia.

30. Uchwyt stopki MATIC niski
Uniwersalny uchwyt stopki rodzaju MATIC (szybkowymiennych - na zatrzask) do urządzeń do szycia. Do nowych sprzętów do szycia i starych urządzeń kl. 800 celem zastosowania nowych stopek szybkowymiennych MATIC. Wysokość uchwytu to ok 25 mm.

31. Stopka do wszywania zamków krytych metalowa z noskiem
Stopka do zamków krytych, suwaków. Stopka posiada nosek, a także na spodzie stopki dwa rowki które usprawniają przesuwanie po ząbkach zamka.

32. Stopka do wszywania zaprasowanej lamówki (lamownik)
Stopka służy do wszywania zaprasowanej lamówki. Zakres regulacji lamówki wynosi od 5 mm do 20 mm.

33. Stopka do marszczenia (nie pasuje do starych urządzeń kl. 400/700)
Stopka stworzona z metalu asygnowana do marszczenia materiału albo jego marszczenia z jednoczesnym naszywaniem go na materiał.

34. Stopka do podwijania 3 mm wąska
Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi delikatnych dzianin. Szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 3 mm.

35. Stopka do podwijania 6 mm obszerna
Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi delikatnych tkanin. Szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 3 mm.

36. Stopka do podwijania 3 mm wąska
Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi delikatnych tkanin. Szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 6 mm.

37. Stopka z rolkami do niełatwych i syntetycznych tworzyw
Stopka z metalowymi rolkami używana przy szyciu skomplikowanych tworzyw np: skóry i gumowych tworzyw.

38. Stopka do naszywania koralików i pereł wąska
Stopka krystaliczna plastikowa wąska do wszywania koralików i pereł na sznurku albo na żyłce. Do przyszycia używamy ściegu zyg-zak lub inny ścieg dekoracyjny.

39. Stopka do przyszywania zamków zwykłych wąska
umożliwia szycie niezwykle blisko ząbków zamka. Dzięki temu za każdym razem jesteśmy w stanie uzyskać estetycznie wszyty zamek błyskawiczny.

40. Nawlekacz nitki w igłę
Nawlekacz widocznie ułatwia nawleczenie nitki w igłę.

41. Stopka do ściegu prostego / pikowania otwarta
Stopka dzięki której ułatwi nam szycie ściegiem prostym jednocześnie bardzo cienkich jak i grubych tworzyw.

42. Stopka czterostopniowego obszywania dziurek
Stopka do półautomatycznego (czterostopniowego) obszywania dziurek.

43. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania (nie nadaje się do starych maszyn kl. 400/700)
Stopka asygnowana do cerowania, haftowania, pikowania i fastrygowania. Wznosi się ona razem z igłą i umożliwia przesuwanie materiału albo tworzyw w dowolną stronę na dowolną odległość.

44. Stopka do ściegu krytego z dostosowywanym prowadnikiem
Stopka z regulowanym prowadnikiem do zszywania i ściegu krytego. Specjalna budowa pozwala na wygodne i efektywne zszywanie warstw materiału, a prowadnik zezwala na ich równe wszycie od krawędzi. Stopka pozwala w dodatku na szycie tzw. Ściegiem krytym (podszywanie).

45. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania ze sprężyną
Skonstruowana w taki sposób,podciągała się razem ze skokiem igły. Stopka przeznaczona jest do pikowania, cerowania i haftowania. Istnieje możliwość luźnego poruszania materiałem, dzięki czemu można malować nitką po tkaninie.

46. Stopka dostosowywana do zamków zwykłych (nie pasuje do starych sprzętów kl. 400/700)
Stopka służy do naszywania zamka zwykłego na materiał. Położenie płozy można regulować jednocześnie w prawo jak i w lewo.

47. Stopka do delikatnych dzianin
Specjalny składnik w stopce przetrzymuje materiał w trakcie szycia przez co jest on płynniej przesuwany i nie wbija się w płytkę ściegową.

48. Stopka do wszywania kordu i grubych wypustek
Stopka za pomocą której realne jest wszywanie kordu, a także naszywanie wypustek grubszych (sznurka, bizy, itp.). Na spodzie stopka ma specjalne rowki dzięki którym z łatwością prowadzi się po wypustce.

49. Stopka do wszywania kordu i cienkich wypustek
Stopka za pomocą której realne jest wszywanie kordu oraz naszywanie wypustek cienkich (sznurka, bizy, itp.).

50. Stopka do ściegu krytego z dostosowywanym prowadnikiem metalowa
Stopka z regulowanym prowadnikiem do zszywania i ściegu krytego. Specjalna budowa umożliwia komfortowe i sprawne zszywanie warstw materiału, a prowadnik umożliwia ich równe wszycie od krawędzi. Stopka pozwala także na szycie tzw. Ściegiem krytym (podszywanie).

51. Stopka do ściegu owerlokowego z wąskim języczkiem
Stopka do ściegu owerlokowego ze specjalnym wąskim języczkiem. Zastosowaniem stopki jest obrzucanie krawędzi tworzyw, dzięki temu boki dzianin nie będą się zawijały i marszczyły.

52. Stopka uniwersalna z prowadnikiem
Stopka uniwersalna z prowadnikiem ułatwiająca szycie przy krawędzi materiału.


pasuje do sprzętów do szycia nowego i starego typu:

Stopka pasuje do wszystkich urządzeń z chwytaczem wahadłowym Elna i Janome, a także do starszych Łuczników / Singerów klasa 800 (uchwyt stopki MATIC niski znajduje się w zestawie), do starszych Łuczników / Singerów klasa 400/700/2000 (niezbędny jest uchwyt stopki MATIC wysoki). Do urządzeń marki Toyota, wszystkich modeli Brothera (mechaniczne oraz komputerowe), wszelkich maszyn marki Juki (komputerowe wraz z mechanicznymi) jak również nowych modeli sprzętów Minerva, Singer, Łucznik, AEG, Medium, Silvercrest i wielu innych.

UWAGA - uchwyt niski MATIC do starych maszyn kl. 800 znajduje się w tym komplecie. Do urządzeń kl. 400/700 należy dokupić uchwyt MATIC wysoki - jednak nie wszystkie stopki będą pasować. Przykładowe maszyny w których można zastosować stopkę:
 • Janome: Juno E1015, Sakura 95, 920, 415, 419S, 423S i inne
 • Elna: Sew Zebra, SEW 75, 220eX, 240eX i inne
 • Brother: KD144, BQ17, BQ25, BN27, NV15, NV35, DS140, F420 i inne
 • Juki: HZL-29Z, HL-353, HZL-HD40, HZL-F400, HZL-G110, HZL-G120 i inne
 • Toyota: Super Jeans J15W, Super Jeans J17XL, Super Jeans J34, Super Jeans J26 i inne
 • Minerva: Next 232D, Next 363D, Experience 1000, MC250C, B32 i inne
 • Łucznik: 417, 419, 444, 555, 2008, 2014, 2015, 2016 i inne
 • Singer: 8280, 3221, 3229, 3232, 3323, 4411, 4423, 4432 i inne
 • Łucznik / Singer starego typu kl. 800 - modele: 527, 534, 538, 814, 827, 833, 834, 838, 85, 864, 877, 884, 888 i inne (uchwyt stopki niski MATIC jest w zestawie)
 • Łucznik / Singer starego typu kl. 400, 700, 2000 - modele: 415, 431, 432, 435, 436, 438, 440, 441, 449, 450, 451, 455, 465, 466, 468, 721, 722, 723, 724, 725, 746, 747, 753, 760, 761, 780, 781, 782, 783, 784, 785, 2000, 2002 i inne (konieczny jest uchwyt stopki wysoki MATIC)

W naszym sklepie wyszukasz w dodatku niemało innych stopek do zróżnicowanych zastosowań i uchwyty (przejściówki) MATIC do sprzętów starego typu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.