Menu

Brandy Metaxa 7* 0,7l

Cechy produktu

  • Producent Metaxa 
  • Rodzaj brandy 
  • Pojemność 0.7 l

Opis

Metaxa z całą pewnością należy do najszczególniej rozpoznawalnych i lubianych winiaków - co przypisać należy jej złożonemu, bogatemu aromatowi i smakowi pełnemu elegancji. Receptura napoju owiana jest tajemnicą, wiadomo, że powstaje z mieszanki przeważnie greckich szczepów - black corinth, savatiano, sultanina. Do wina dodawany jest muskat z wysp Morza Egejskiego i nieszablonowa mieszanka ziół a być może i płatków róży, której skład powierzany jest jedynie zaufanym pracownikom producenta. Po zmieszaniu destylatów w adekwatnych proporcjach, rozlewa się je do beczek z dębu francuskiego, gdzie leżakują poprzez 7 lat – stąd 7 gwiazdek.

Metaxa to stosunkowo młody napój – powstał w latach 80. XIX wieku, kiedy to młody kupiec jedwabny, Spiros Metaxas, założył w mieście Chyphisa destylarnię produkującą alkohole typu brandy. W 1888 roku wysłał w świat pierwsze butelki z winiakiem podpisanym własnym nazwiskiem. Nad wyraz szybko zyskała zwolenników, była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych wystawach i z ochotą serwowano ją na przyjęciach europejskich i amerykańskich krezusów.

Metaxę najlepiej pić bez dodatków,znakomicie smakuje też z tonikiem, sokiem pomarańczowym i grejpfrutowym.

0,7l.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.