Menu

Alkomat elektrochemiczny PROMILER AF300 - kalibracja gratis!

Cechy produktu
  • Producent ALCOFORCE 
  • Rodzaj sensora elektrochemiczny 
Opis

Alkomat jest urządzeniem które pokaźnie ułatwia nam życie powiadamiając nas o poziomie alkoholu w naszym organizmie. Nawet najwyższej klasy modele z czasem mogą tracić precyzję pomiaru dlatego tak niezwykle ważne jest, aby przeprowadzanie okresowej kalibracji alkomatu odbywało się w odpowiednim laboratorium z zachowaniem najwyższych standardów. Każdy, choćby najkorzystniejszej jakości detektor ulega z czasem stopniowemu zużyciu, dostarczając nieprawidłowych danych układowi elektronicznemu. Dlatego też kalibracja alkomatów, zarówno konwencjonalnych, jak i mistrzowskich jest potrzebna. W razie podejrzeń, iż urządzenie nie działa poprawnie, starczy dostarczyć alkomat do naszego serwisu w celu wykonania kalibracji (adiustacji) alkomatu albo jego naprawy.

Pamiętaj o regularnej kalibracji alkomatu

Kalibracja alkomatu to proces sprawdzania i regulacji czujnika w alkomacie w celu zapewnienia skrupulatnego odczytu. Bez kalibracji czujnik zacznie wyświetlać niedokładne i niespójne wyniki i ostatecznie ulegnie uszkodzeniu. Dlatego tak niezwykle ważna jest regularna kalibracja alkomatu.

Kalibrację (adiustację) należy przeprowadzić w trafnych warunkach (z uwzględnieniem temperatury, wilgotności, siły przepływu powietrza, ustalonej zawartości alkoholu itp.) przez przeszkolonych do tego techników. W celu wykonania kalibracji technik musi przestawić alkomat w tryb kalibracji przy pomocy specjalnie do tego asygnowanych narzędzi. Następnie jest podłączony do sprzętów kalibracyjnych. Podczas tego procesu wpompowywane jest do niego powietrze w ilości zbliżonej do ludzkiego wydechu o ściśle określonych zawartościach alkoholu.

wartość kalibracji alkomatu zależy od solidnego modelu. Należy pamiętać, iż te ulepszone wymagają jej rzadziej. Jeśli więc cena zakupu była dla nas priorytetem, pamiętajmy o tym, iż i tak czekać nas będą koszty serwisowania, zwłaszcza wówczas, gdy będziemy badać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu często. Polskie Centrum Wzorcowania oferuje swym klientom wysokiej jakości usługi w tym kalibrację alkomatów wykonywaną poprzez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pamiętaj że regularna kalibracja zapewni długą pracę twojego urządzenia.

adres do wysyłki alkomatu na kalibrację:

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Św. Jerzego 1A

50-518 Wrocław

* proszę pamiętać aby dodać swoje informacje teleadresowe.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.