Menu

Kalibracja alkomatu AlcoForce AF-400E plus certyfikat adiustacji

Cechy produktu
  • Producent AlcoForce 
  • Rodzaj sensora elektrochemiczny 
Opis

Alkomat jest urządzeniem które znacznie usprawnia nam życie informując nas o poziomie alkoholu w naszym organizmie. Nawet najwyższej klasy modele z czasem mogą tracić precyzję pomiaru dlatego tak niezwykle ważne jest, by przeprowadzanie okresowej kalibracji alkomatu odbywało się w odpowiednim laboratorium z zachowaniem najwyższych standardów. Każdy, choćby najkorzystniejszej jakości czujka ulega z czasem stopniowemu zużyciu, dostarczając nieprawidłowych danych układowi elektronicznemu. Dlatego także kalibracja alkomatów, zarówno klasycznych, jak i profesjonalnych jest konieczna. W razie podejrzeń, że urządzenie nie działa poprawnie, wystarczy dostarczyć alkomat do naszego serwisu w celu wykonania kalibracji (adiustacji) alkomatu albo jego naprawy.

Pamiętaj o regularnej kalibracji alkomatu

Kalibracja alkomatu to proces sprawdzania i regulacji czujnika w alkomacie w celu zapewnienia starannego odczytu. Bez kalibracji czujnik zacznie wyświetlać niedokładne i niespójne wyniki i ostatecznie ulegnie uszkodzeniu. Dlatego tak szczególnie ważna jest regularna kalibracja alkomatu.

Kalibrację (adiustację) należy przeprowadzić w adekwatnych warunkach (z uwzględnieniem temperatury, wilgotności, siły przepływu powietrza, ustalonej zawartości alkoholu itp.) poprzez przeszkolonych do tego techników. W celu wykonania kalibracji technik musi przestawić alkomat w tryb kalibracji przy pomocy specjalnie do tego asygnowanych narzędzi. Następnie jest podłączony do maszyn kalibracyjnych. W trakcie tego cyklu wpompowywane jest do niego powietrze w ilości zbliżonej do ludzkiego wydechu o ściśle określonych zawartościach alkoholu.

cena kalibracji alkomatu zależy od potężnego modelu. Należy pamiętać, iż te udoskonalone wymagają jej rzadziej. Jeśli więc cena zakupu była dla nas priorytetem, pamiętajmy o tym, że i tak czekać nas będą koszty serwisowania, zwłaszcza wówczas, gdy będziemy badać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu często. Polskie Centrum Wzorcowania proponuje swym klientom wysokiej jakości usługi w tym kalibrację alkomatów wykonywaną poprzez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pamiętaj iż regularna kalibracja zapewni długą pracę twojego urządzenia.

adres do wysyłki alkomatu na kalibrację:

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Św. Jerzego 1A

50-518 Wrocław

* proszę pamiętać żeby dodać swoje dane teleadresowe.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.