Menu

Kalibracja alkomatu FA 4000 marki FITalco z certyfikatem

Cechy produktu

  • Producent FITalco 

Opis

Alkomat jest urządzeniem które znacznie ułatwia nam życie powiadamiając nas o poziomie alkoholu w naszym organizmie. Choćby najwyższej klasy modele z czasem mogą tracić precyzję pomiaru dlatego tak szczególnie ważne jest, by przeprowadzanie okresowej kalibracji alkomatu odbywało się w odpowiednim laboratorium z zachowaniem najwyższych standardów. Każdy, choćby najkorzystniejszej jakości czujnik ulega z czasem stopniowemu zużyciu, dostarczając nieprawidłowych danych układowi elektronicznemu. Dlatego też kalibracja alkomatów, równocześnie klasycznych, jak i profesjonalnych jest konieczna. W razie podejrzeń, iż urządzenie nie działa poprawnie, wystarczy dostarczyć alkomat do naszego serwisu w celu wykonania kalibracji (adiustacji) alkomatu albo jego naprawy.

Pamiętaj o regularnej kalibracji alkomatu

Kalibracja alkomatu to proces sprawdzania i regulacji czujnika w alkomacie w celu zapewnienia precyzyjnego odczytu. Bez kalibracji sensor zacznie wyświetlać niedokładne i niespójne wyniki i ostatecznie ulegnie uszkodzeniu. Dlatego tak wyjątkowo ważna jest regularna kalibracja alkomatu.

Kalibrację (adiustację) należy przeprowadzić w stosownych warunkach (z uwzględnieniem temperatury, wilgotności, siły przepływu powietrza, ustalonej zawartości alkoholu itp.) przez przeszkolonych do tego techników. W celu wykonania kalibracji technik musi przestawić alkomat w tryb kalibracji za pomocą specjalnie do tego dedykowanych narzędzi. Następnie jest podłączony do urządzeń kalibracyjnych. W trakcie tego procesu wpompowywane jest do niego powietrze w ilości zbliżonej do ludzkiego wydechu o ściśle określonych zawartościach alkoholu.

wartość kalibracji alkomatu zależy od konkretnego modelu. Należy pamiętać, iż te ulepszone wymagają jej rzadziej. Jeśli więc wartość zakupu była dla nas priorytetem, pamiętajmy o tym, iż i tak czekać nas będą koszty serwisowania, zwłaszcza wówczas, gdy będziemy badać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu często. Polskie Centrum Wzorcowania oferuje swym klientom wysokiej jakości usługi w tym kalibrację alkomatów realizowaną przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pamiętaj że regularna kalibracja zapewni długą pracę twojego urządzenia.

adres do wysyłki alkomatu na kalibrację:

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Św. Jerzego 1A

50-518 Wrocław

* proszę pamiętać aby dodać swoje informacje teleadresowe.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.