Menu

Kalibracja alkomatu Satelite plus certyfikat kalibracji

Cechy produktu

  • Producent FITalco 

Opis

Alkomat jest urządzeniem które wyraźnie usprawnia nam życie informując nas o poziomie alkoholu w naszym organizmie. Nawet najwyższej klasy modele z czasem mogą tracić precyzję pomiaru dlatego tak szczególnie ważne jest, aby przeprowadzanie okresowej kalibracji alkomatu odbywało się w odpowiednim laboratorium z zachowaniem najwyższych standardów. Każdy, nawet najkorzystniejszej jakości detektor ulega z czasem stopniowemu zużyciu, dostarczając nieprawidłowych danych układowi elektronicznemu. Dlatego też kalibracja alkomatów, równocześnie tradycyjnych, jak i fachowych jest konieczna. W razie podejrzeń, iż urządzenie nie działa poprawnie, wystarczy dostarczyć alkomat do naszego serwisu w celu wykonania kalibracji (adiustacji) alkomatu lub jego naprawy.

Pamiętaj o regularnej kalibracji alkomatu

Kalibracja alkomatu to proces sprawdzania i regulacji czujnika w alkomacie w celu zapewnienia dokładnego odczytu. Bez kalibracji czujnik zacznie wyświetlać niedokładne i niespójne wyniki i ostatecznie ulegnie uszkodzeniu. Dlatego tak szczególnie ważna jest regularna kalibracja alkomatu.

Kalibrację (adiustację) należy przeprowadzić w odpowiednich warunkach (z uwzględnieniem temperatury, wilgotności, siły przepływu powietrza, ustalonej zawartości alkoholu itp.) poprzez przeszkolonych do tego techników. W celu wykonania kalibracji technik musi przestawić alkomat w tryb kalibracji za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych narzędzi. Następnie jest podłączony do sprzętów kalibracyjnych. Podczas tego cyklu wpompowywane jest do niego powietrze w ilości zbliżonej do ludzkiego wydechu o ściśle określonych zawartościach alkoholu.

cena kalibracji alkomatu zależy od solidnego modelu. Należy pamiętać, że te lepsze wymagają jej rzadziej. Jeśli więc cena zakupu była dla nas priorytetem, pamiętajmy o tym, iż i tak czekać nas będą koszty serwisowania, zwłaszcza wówczas, gdy będziemy badać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu często. Polskie Centrum Wzorcowania proponuje swoim klientom wysokiej jakości usługi w tym kalibrację alkomatów realizowaną przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pamiętaj że regularna kalibracja zapewni długą pracę twojego urządzenia.

adres do wysyłki alkomatu na kalibrację:

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Św. Jerzego 1A

50-518 Wrocław

* proszę pamiętać aby dodać swoje informacje teleadresowe.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.