Menu

Wzorcowanie analizatora wydechu Alco-Sensor RBTXL w [48H]

Cechy produktu

  • Producent Biochemik 

Opis

Wzorcowanie analizatora wydechu (alkomatu) w dwóch punktach pomiarowych stężenia etanolu: 0,10 mg/dm3 oraz 0,25 mg/dm3. W uwagach do zamówienia prosimy podać typ alkomatu, a także numer seryjny. Czas wykonania usługi wzorcowania wynosi 48 h od momentu otrzymania urządzenia. W przypadku konieczności wcześniejszej adiustacji – 3-5 dni roboczych.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym laboratorium pomiarowym pod numerem 509-644-001

Wzorcowanie alkomatu polega na sprawdzeniu poprawności jego działania względem wzorca odniesienia, którym jest gazowy wzorzec etanolu tworzony in situ z wodnego roztworu etanolu sporządzonego metodą grawimetryczną. Stanowisko pomiarowe kreuje wzorzec o ściśle określonym stężeniu etanolu (od 0,00 mg/l do 2,00 mg/l), a następnie przez porównanie wskazań wzorcowanego alkomatu oraz wskazań oprogramowania sterującego stanowiskiem wydaje się świadectwo wzorcowania alkomatu. Na podstawie wyników wzorcowania realne jest wykonanie adiustacji przyrządu, tak żeby wskazywał precyzyjnie tą samą wartość co wzorzec. Wzorcowanie alkomatu powinno się wykonywać w zależności od częstotliwości użytkowania, lecz nie rzadziej aniżeli co 12 miesięcy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.