Menu

Wzorcowanie analizatora wydechu AlcoVisor mercury w [48H]

Cechy produktu

  • Producent Biochemik 

Opis

Wzorcowanie analizatora wydechu (alkomatu) w dwóch punktach pomiarowych stężenia etanolu: 0,10 mg/dm3 i 0,25 mg/dm3. W uwagach do zamówienia prosimy podać wariant alkomatu i numer seryjny. Czas wykonania usługi wzorcowania wynosi 48 h od momentu otrzymania urządzenia. W przypadku konieczności wcześniejszej adiustacji – 3-5 dni roboczych.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym laboratorium pomiarowym pod numerem 509-644-001

Wzorcowanie alkomatu polega na sprawdzeniu poprawności jego działania względem wzorca odniesienia, którym jest gazowy wzorzec etanolu wyprodukowany in situ z wodnego roztworu etanolu sporządzonego metodą grawimetryczną. Stanowisko pomiarowe generuje wzorzec o ściśle określonym stężeniu etanolu (od 0,00 mg/l do 2,00 mg/l), a następnie poprzez porównanie wskazań wzorcowanego alkomatu, a także wskazań oprogramowania sterującego stanowiskiem wydaje się świadectwo wzorcowania alkomatu. Na podstawie wyników wzorcowania osiągalne jest wykonanie adiustacji przyrządu, tak aby wskazywał dokładnie tą samą wartość co wzorzec. Wzorcowanie alkomatu powinno się wykonywać w zależności od częstotliwości użytkowania, lecz nie rzadziej niżeli co 12 miesięcy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.