Menu

Fujifilm INSTAX Mini LipLay (czarny)

Cechy produktu
  • Producent Fujifilm 
Opis
Instax mini LiPlay to aparat natychmiastowy na miarę naszych czasów. Oto 10 funkcji, za które go pokochasz

Dzięki Bluetooth łączy się ze smartfonem i ma dużo kreatywnych szablonów i filtrów. A do tego nadzwyczajnie wygląda. Poznaj go bliżej.

Już pierwszy kontakt z nowym instaxem. To najmniejszy i zarazem najefektowniejszy instax w historii. Stylu dodają niebanalna faktura aparatu, dbałość o detale i lubiane kolory. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.

Z tyłu ma 2,7-calowy, jasny i kontrastowy wyświetlacz LCD. Sprawną obsługę zagwarantuje aż 14 przycisków, które posiadają dużą kulturę pracy. Spust jest staranny i niemały.

To jednak możliwości aparatu robią największe wrażenie. To w nich się zakochasz, gdy je poznasz.

1. Proste fotografowanie

Prostota i zdjęcia to cechy charakterystyczne aparatów natychmiastowych serii instax. To dzięki nim instaxy podbiły serca milionów na całym świecie. LiPlay jest wzorem tej filozofii, lecz został zaopatrzony w dużo więcej funkcji niż pozostałe instaxy.

Samo fotografowanie jest bajecznie proste. Starczy włączyć aparat, wycelować, wcisnąć spust – i zdjęcie gotowe.

Autofokus ostrzy szybko, sam wybiera punkt ostrości.

Nowy LiPlay jest prosty w obsłudze jak smartfon.

W odróżnieniu od większości instaxów LiPlay nie drukuje fotografie od razu po tym, jak wciśniemy spust. Zdjęcia można wydrukować osobno, w menu aparatu.

dzięki czemu mamy całkowitą kontrolę nad tym, które fotografie drukujemy, unikając nieudanych kadrów.

Możemy czuć się bardziej komfortowo, eksperymentować, bawić się zdjęciami, oglądać je na ekranie, aby wybrać do druku tylko te najkorzystniejsze.

Jedno zdjęcie drukuje się 12 sekund, a akumulator starczy na wydrukowanie aż 100 zdjęć.

Urządzenie ma Bluetooth, więc bezprzewodowo zespoisz się z nim z poziomu swego smartfona. Wystarczy pobrać aplikację mini LiPlay, przystępną dla maszyn z systemami iOS oraz Android.

W ten sposób LiPlay daje nam nie tylko wielką prostotę fotografowania, lecz także ogromne możliwości panowania nad zdjęciami, ich selekcji, obróbki, a także dzielenia się nimi w cyfrowy sposób.

2. Zamień aparat w drukarkę

Fujifilm instax mini LiPlay to tak naprawdę aparat cyfrowy z funkcją drukarki, a nie tradycyjny analogowy aparat natychmiastowy, jak lubiany instax mini 8. To daje ogromne możliwości.

starczy pobrać na smartfon aplikację mini LiPlay, otworzyć ją i jednym kliknięciem zbratać się z aparatem. W odpowiedniej zakładce można wyszukać zdjęcie, które już jest na smartfonie, i wysłać je do druku.

LiPlay wydrukuje je w identyczny sposób, jakbyśmy robili zdjęcie bezpośrednio samym aparatem: momentalnie i w wysokiej jakości.

Urządzenie korzysta z lubianych i dostępnych cenowo wkładów systemu instax mini.

3. Dodaj dźwięk do fotografie

LiPlay to najmocniej nowoczesny i przełomowy aparat natychmiastowy w historii. Z przodu urządzenia wynajdziemy pokaźny, kolisty przycisk, po wciśnięciu którego aparat zacznie rejestrować dźwięk. Kiedy zdecydujesz się wcisnąć spust i zrobić zdjęcie, LiPlay zapisze 10 sekund dźwięku – przed ujęciem i po nim. W ten sposób spokojnie uchwycisz najważniejszy moment.

Następnie obraz wraz z nagraniem jest automatycznie przesyłany do sparowanego przez Bluetooth smartfona z aplikacją mini LiPlay. Wciskając przycisk druku na aparacie, możesz wybrać opcję wydruku z kodem QR. Po jego zeskanowaniu użytkownikowi otwiera się strona instaxa ze zdjęciem i nagranym dźwiękiem. Odbitka staje się analogową wizytówką, pamiątką zabawnej, atrakcyjnej historii czy zaproszeniem. Zdjęcie natychmiastowe ożywa i łączy dwa światy – analogowy z cyfrowym.

FOTO: PODPIS: W opcjach aparatu można zmienić pozycję drukowanego kodu QR, ale także jego kolor.

4. Wybierz filtry i nadaj fotce atmosferę

Dodaj do fotografii unikatową atmosferę dzięki sześciu filtrom. Do wyboru są: czarno-biały, sepia, rybie oko, żywy, plakatowy oraz stylowy.

Korzystanie z filtrów w aparacie instax LiPlay jest szczególnie proste. Wystarczy wcisnąć w dół przycisk Cross.

Na ekranie wyświetli się napis z nazwą filtra. Każdy filtr jest też pokazywany w podglądzie na żywo. Można dowolnie zmieniać filtry, eksperymentować z nimi.

5. Dodaj do fotografie zabawny szablon

Zabawne szablony to prawdziwy hit mediów społecznościowych. Nie mogło ich więc zabraknąć w najnowszym LiPlayu.

Do wyboru jest 10 interesujących szablonów w samym aparacie, a także 30 ramek w aplikacji. Wszystkie z nich można nakładać na fotografie jeszcze przed ich wydrukowaniem.

6. Nie ma kto Ci zrobić fotki? Użyj samowyzwalacza

Włącz samowyzwalacz trzema wciśnięciami przycisku, postaw aparat w odpowiednim miejscu, uśmiechnij się – i zdjęcie gotowe. To takie proste, a jednocześnie takie funkcjonalne, kiedy chcesz np. Zrobić zdjęcie grupowe z rodziną czy przyjaciółmi, tak by każdy znalazł się w kadrze.

7. Wybierz ulubione opcje do szybkiego drukowania zdjęć

Dodanie ulubionego szablonu lub filtra i szybkie wydrukowanie fotografie nigdy nie było tak proste. Fujifilm instax LiPlay ma trzy specjalne przyciski. Do każdego z nich przypisany jest jeden z szablonów. Starczy wcisnąć wybrany przycisk i zrobić zdjęcie z ulubionym szablonem. Bez uruchamiania menu, przeglądania po kolei wszelkich filtrów. Prościej się nie da.

8. Zrób sobie selfie za pomocą lusterka z przodu

Chcesz precyzyjnie wycelować aparat prosto w swoją twarz? Żaden problem. Starczy, że spojrzysz w znikome lusterko przy obiektywie. To poprawnie znane, proste, lecz jakże wydajne i szanowane rozwiązanie używane do robienia selfie.

9. Postaw instaxa gdziekolwiek i przejmij nad nim kontrolę za pomocą smartfona

Prosta w obsłudze i krystaliczna aplikacja mini LiPlay to dodatkowa wartość tego progresywnego aparatu. Możesz scalić się z instaxem poprzez aplikację i zastosować smartfon jako zdalny pilot do wyzwalania, z podglądem na żywo.

10. Gdy jest niewiele światła albo robisz fotę pod słońce, ustaw odpowiednią siłę błysku

Lampa błyskowa to cecha poprawnie znana fanom instaxów. W LiPlayu masz pełną kontrolę nad błyskiem. Możesz ją włączyć, kiedy robisz zdjęcia pod słońce albo kiedy warunki oświetleniowe są kiepskie, albo wyłączyć, gdy słońca jest pod dostatkiem.

LiPlay łączy dwa światy

Kochamy dzielić się zdjęciami, emocjami, filmami. Z nowym instaxem LiPlay możesz robić to w zupełnie nowy sposób, łącząc swoje ukochane fotografie natychmiastowe z możliwościami smartfonów.

wariant aparatu fotograficznego: instant kamera
Menu w języku polskim: Nie
Materiał pokrywy: plastik
Gwint statywu: Nie

detektor

rodzaj czujnika: CMOS
Lczba punktów efektywnych (foto): 4,9 Mpx
Max. Wrażliwość: 1600
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.