Menu

Nikon Z6

Cechy produktu
  • Producent Nikon 
  • Nagrywanie filmów 1280 x 720 (HD) 
  • Wizjer tak 
  • Rodzaj zasilania akumulator 
  • Balans bieli ręczny, auto, cień, zachmurzenie, światło dzienne 
  • Czułość 100, 51200, 25600 
Opis
Bezlusterkowce Nikon – nieustająca inspiracja

Nikon to marka, której nie trzeba nikomu prezentujeć. Japoński producent aparatów z powodzeniem działa na rynku od ponad 100 lat. Profesjonalne lustrzanki Nikon na stałe zapisały się na kartach historii – fotoreporterzy z całego świata korzystali z nich, aby uwieczniać najważniejsze wydarzenia XX wieku. Niemało z tych fotografii stało się rozpoznawanymi poprzez wszelkich symbolami. Nowy wiek przyniósł świeże wyzwania; wśród nich znalazł się rewolucyjny typ aparatu, błyskawicznie zyskujący popularność wśród pasjonatów i profesjonalistów – bezlusterkowiec. Nikon po raz kolejny nie zawiódł. Pełnoklatkowe aparaty z serii Z to system, który może pochwalić się mocowaniem, o największej na świecie średnicy (w chwili wypuszczenia na rynek), co pozwala kreować wyjątkowo jasne obiektywy o genialnej optyce. Kolekcja Z daje Ci całkowitą twórczą swobodę.

Nikon Z6 - daj się ponieść pragnieniom


Witaj w świecie pełnej klatki – Nikon Z6 ma czułą matrycę w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 mln pikseli oraz procesor EXPEED 6 odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu. Dzięki czemu zrobisz zdjęcia o niskim poziomie szumów i obszernym zakresie dynamiki. Z6 spełni oczekiwania rewelacyjnie do kręcenia filmów z ręki w skomplikowanych warunkach; docenią go także fotografowie zajmujący się reporterką, potrzebujący szybkiego autofokusa i korpusu o małej wadze. Możliwość nagrywania filmów w jakości 4K z szybkością dochodzącą do 30 kl/s powinna zadowolić filmowców, poszukujących mistrzowskiego narzędzia do pracy. Nowe linie obiektywów z mocowaniem Z zaskoczą parametrami i nieprzeciętnym odwzorowaniem szczegółów, a dzięki adapterowi FTZ wykorzystasz szkła NIKKOR F ze swej serii.


Czysty ekspresjonizm

dzisiaj możesz nagrywać pełnoklatkowe filmy w jakości 4K, w których każda scena jest widoczna w najdrobniejszych szczegółach. Nagrywaj pełnoklatkowe filmy w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p. Nagrywaj filmy Full HD z prędkością choćby 120p z urzekającymi scenami w zwolnionym tempie i o niezwykłym poziomie szczegółowości. W trakcie nagrywania filmów w jakości 4K albo Full HD możesz bez trudu rejestrować nieruchome ujęcia. Nadpróbkowanie do jakości 6K zezwala na nagrywanie materiałów w jakości 4K o niezwykłej precyzji i zaskakującym poziomie szczegółów. Prędki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 generuje rewelacyjnie czyste fotografie wolne od szumów, efektu mory i przekłamań odcieni.

Cięcie. Montaż. Inspiracja

Znajdź natchnienie, gdziekolwiek jesteś – na planie czy w montażowni. Sceny pełne wyrazu. Nagrywaj filmy z niezwykłą 10-bitową głębią koloru, która pozwala utrwalić czterokrotnie więcej informacji niż format 8-bitowy, zapewniając maksymalną jakość zdjęć do konstrukcji i obróbki koloru. Włącz funkcję Asystent przeglądania i sprawdź efekt prostej kompensacji kolorów na typowym zdjęciu. Nie trać synchronizacji. Rejestruj pokaźniki czasowe w trybie pomijania klatek albo bez pomijania klatek i zapisuj nagranie w formacie gotowym do wyświetlenia poprzez złącze HDMI z obsługą 10-bitowej głębi koloru. Aparat Z 6 obsługuje otwarty protokół Atomos, dzięki temu można synchronizować momenty rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania filmu HDMI z poziomu zewnętrznego rejestratora lub aparatu.

Dalej. Wyżej. Poza utarte ścieżki

Sekret niezawodności tego aparatu w każdych warunkach tkwi w wytrzymałym, a zarazem lekkim korpusie wytwarzanym z magnezowego odlewu, a także precyzyjnym zabezpieczeniu obudowy przed czynnikami atmosferycznymi. Testy potwierdzają wysoką precyzję i trwałość migawki aparatu nawet do 200 000 cykli. Głęboko wyprofilowany uchwyt zapewnia bezpieczne trzymanie aparatu, który wydaje się być po prostu przedłużeniem ręki. To sprawi, że niechętnie go odłożysz. Komfortowe i intuicyjne rozmieszczenie przycisków oraz składników sterowania powoduje, że od razu opanujesz obsługę aparatu. Jeśli musisz prędko ustawić ekspozycję czy czas otwarcia migawki, z pomocą przychodzi tryb automatyczny.

Pełnoklatkowy format. Pełny obraz

Ultraszeroki autofokus z pokryciem 90% kadru pozwala rejestrować zniewalająco ostre fotografie. Dzięki współpracy z fenomenalnym mechanizmem autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z producenta Nikon bez trudu wykrywane są obiekty choćby na krawędzi kadru. Z niezwykłą precyzją – choćby w przypadku kadrów pionowych. Pomiar ekspozycji do –4 EV jest przystępny w sytuacji fotografowania obiektywem o maksymalnym otworze względnym f/2 albo jaśniejszym. Zobacz nieuchwytne niuanse w cieniach. Ustawienie ekspozycji na szczegółach nawet przy świetle Księżyca nie jest już problemem. System AF natychmiast wyłapuje ruch. Choćby małe albo ekspresowo poruszające się obiekty można śledzić z maksymalną precyzją niezależnie od warunków oświetleniowych. Tryb staranny AF pozwala rewelacyjnie uchwycić choćby najmniejsze szczegóły.

Fotografuj wszystko, na co skierujesz wzrok

Ciesz się swobodą komponowania. Zaawansowany technologicznie wizjer elektroniczny marki Nikon o rozdzielczości 3686 tys. Punktów gwarantuje płynny podgląd obrazu. Wyjątkowo jasny i ostry obraz w elektronicznym wizjerze jest starannym odwzorowaniem całego rejestrowanego kadru. Soczewki asferyczne i powłoki ochronne eliminują flary i odblaski, a przy tym uniemożliwiają ograniczaniu widoczności poprzez zanieczyszczenia. Sprawdź wyraźny obraz każdego fotografowanego ujęcia – niezależnie od oświetlenia i pory dnia. Elektroniczny wizjer wyświetla fotografie w postaci, w jakiej zostaną zapisane przy aktualnych ustawieniach. Można również wybrać podgląd rzeczywistego obrazu, podobnie jak w przypadku obserwacji przez wizjer optyczny. Aparat umożliwia nałożenie najważniejszych danych zdjęciowych, które ułatwią uzyskanie kompilacji w dowolnym widoku.

Współpracuj

wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth szybkie połączenie aparatu z dowolnym urządzeniem inteligentnym przy pomocy technice SnapBridge. Momentalnie dziel się zdjęciami w formacie JPEG. Teraz możesz zdalnie fotografować i nagrywać filmy. Fotografie w formacie JPEG i RAW możesz płynnie przesyłać w trybie Stacja lub Punkt dostępowy. Opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WT-7A zapewnia połączenie z przewodową albo bezprzewodową siecią LAN na pokaźniejsze odległości.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.