Menu

Panasonic Lumix DMC-GH5

Cechy produktu
  • Producent Panasonic 
  • Nośnik danych karta SD 
  • Balans bieli zachmurzenie, cień, światło dzienne 
  • Czułość 25600, 100 
Opis

Bezlusterkowy aparat cyfrowy Lumix DC-GH5S stanowi oczywisty dobór dla filmowców. Dzięki możliwości nagrywania video w najwyższej jakości Cinema 4K bez przycinania i czułej matrycy MOS o rozdzielczości 10,2 megapiksela pozwala on tworzyć olśniewające filmy, gdy tylko pojawi się przypływ inspiracji.


Najwyższa jakość obrazu video w historii kolekcji LUMIX
Aparat LUMIX GH5S zagwarantuje najwyższą czułość i najkorzystniejszą jakość obrazu w historii linii produktów LUMIX. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowego czujnika o wspaniałych parametrach z technologią Dual Native ISO, a także najnowszego procesora Venus Engine. Dual Native ISO to bezprecedensowa technologia użytkowana w mistrzowskich kamerach wideo Panasonic, która pozwala na uzyskanie najwyższej czułości przy niskich stopniach szumów. W sytuacji konwencjonalnych przetworników z jednym natywnym ustawieniem ISO rozszerzenie czułości powoduje wzrost stopni szumów. Zastosowany tutaj nowy sensor obrazu ma dwa obwody umożliwiające przełączenie na wysoką czułość natywną przed przetwarzaniem wzmocnienia. Oznacza to możliwość uzyskania błyskotliwego materiału wideo z tłumieniem szumów przy słabym oświetleniu.

Kinowy format 4K 60p/50p z nieograniczonym czasem nagrywania
Pierwszy model LUMIX GH5 umożliwiał nagrywanie materiału video w jakości 4K 60p/50p. W wersji LUMIX GH5S wyraźnie zwiększono możliwości kreatywne, po raz pierwszy w historii umożliwiając nagrywanie wideo w kinowym formacie 4K (C4K: 4096 x 2160) 60p/50p. Dodatkowo nie ma tu ograniczenia czasu nagrywania, choćby w sytuacji materiału video FHD albo 4K. Jedynym ograniczeniem jest pojemność karty pamięci.


Nagrywanie wewnętrzne w 10-bitowej jakości 4:2:2
Aparat LUMIX GH5S wyekwipowano w rewolucyjną wewnętrzną funkcję nagrywania wideo w 10-bitowej jakości C4K/4K 4:2:2. Przykładowo w jakości 10-bitowej można odwzorować wszystkie subtelne detale nieba albo zachodu słońca bez zjawiska pasmowania, które nieraz występuje w jakości 8-bitowej. Wbudowane w aparacie funkcje tworzenia filmów proponują zupełnie świeże możliwości w zakresie niskobudżetowego kręcenia filmów. Można także nakrywać filmy w 10-bitowej jakości 4:2:2 na karcie pamięci SD, a jednocześnie przekazywać sygnał na żywo przez pełnowymiarowe złącze HDMI do zewnętrznego monitora lub rejestratora. Funkcja nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2 zagwarantuje wierne odwzorowanie odcieni i gradacji, proponując ponad miliard , a także rozpiętość tonalną cztery razy większą w sytuacji jakości 8-bitowej, co jest przydatne w wykorzystaniach mistrzowskich. Obraz video w 10-bitowej jakości C4K/4K 4:2:2, 60p/50p jest przekazywany tylko na wyjście.


Zainstalowana fabrycznie funkcja nagrywania filmów V-LogL
Neutralna lub płaska krzywa logarytmiczna („log”) gamma przechwytuje fotografie o szerokim zakresie dynamicznym na zapotrzebowania gradacji barw. Dodatkowo funkcja wyświetlacza LUT pomaga w uzyskaniu adekwatnej ekspozycji i realizacji reżyserskich planów (na przykład konwersji plików LUT ze standardu V-LogL do Rec.709 w celu uzyskania wyglądu HDTV). HDR (High Dynamic Range) to tryb odwzorowujący równocześnie jasne, jak i ciemne części obrazu, dzięki czemu obraz wygląda tak, jak widzi go ludzkie oko.


Hybrid Log Gamma do realizacji filmów w jakości 4K HDR
HDR (High Dynamic Range) to tryb odwzorowujący jednocześnie jasne, jak i ciemne części obrazu, dzięki temu obraz wygląda tak, jak widzi go ludzkie oko.

niemało współczynników proporcji obrazu - tylko w aparacie LUMIX GH5S
czujka aparatu LUMIX GH5S obsługuje dużo współczynników proporcji obrazu - 4:3, 17:9, 16:9 i 3:2. Dzięki szerokim marginesom skutecznych pikseli ogniskowa nie zmienia się przy poszczególnych współczynnikach. Funkcja przystępna w przypadku , a także filmów 4K i C4K. W trybie anamorficznym umożliwia pełne użycie kąta widzenia obiektywu, pozwalając uzyskać idealną ekspresję obrazu! dodatkowo nawet w trakcie korzystania z większego czujnika można uzyskać szerokie prędkości odczytu. W porównaniu z modelem LUMIX GH5 efekt „rolling shutter” został zmniejszony o ok. 1,3 raza przy dużych szybkościach odczytu w trakcie nagrywania filmów albo stosowania elektronicznej migawki.


Maksymalnie 10x wolniejsze tempo nagrywania - VFR (zmienna prędkość klatek)
Aby na dodatek powiększyć możliwości ekspresji w trakcie nagrywania materiału video, aparat LUMIX GH5S udostępnia mnóstwo rozmaitych efektów. Funkcja VFR umożliwia szybsze lub wolniejsze nagrywanie filmów w jakości C4K/4K (maksymalnie 60 kl./s, 2,5 raza wolniej) albo FHD (maksymalnie 240 kl./s, 10 razy wolniej). Mała prędkość klatek w sytuacji efektów przyspieszenia video wynosi 2 kl./s. W przypadku odtwarzania 24p. Stopień efektu zależy od formatu i częstotliwości nagrywania. Po wybraniu prędkości 204 kl./s albo pokaźniejszej kąt widzenia zawęża się.


Wyprowadzanie sygnału HDMI w czasie rzeczywistym w 10-bitowej jakości 4:2:2 i jednoczesne wewnętrzne nagrywanie
Aparat LUMIX GH5S obsługuje wyprowadzanie sygnału obrazu czasu rzeczywistego w 10-bitowej jakości 4:2:2 na zewnętrzny wyświetlacz lub rejestrator przy użyciu opcjonalnego kabla HDMI (pełnowymiarowy rodzaj A) przy jednoczesnym zapewnieniu wewnętrznego nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2*. Nadaje się do zastosowań profesjonalnych, które wymagają skrupulatnego monitorowania obrazu albo nagrywania materiału w wysokiej jakości na zewnętrznych urządzeniach obsługujących kodeki (na przykład ProRes). Do aparatu LUMIX GH5S dołączony jest uchwyt blokady kabla HDMI, który pozwala uniknąć problemów związanych z odłączeniem sprzętu podczas filmowania.


Obsługa wejścia Line
Kod czasowy może być synchronizowany z zewnętrznym urządzeniem przy użyciu dołączonego kabla do konwersji BNC. Upraszcza to nieliniową edycję na osi czasu w trakcie montowania materiału nagrywanego wieloma aparatami. Wejście LINE jest obsługiwane przy użyciu 3,5-milimetrowego gniazda mikrofonu. Dzięki temu źródłem dźwięku może być zewnętrzne urządzenie audio. Zapewnia to bardziej produktywną produkcję wideo.

Gniazdo wejścia/wyjścia kodu czasowego
Kod czasowy może być synchronizowany z zewnętrznym urządzeniem przy użyciu dołączonego kabla do konwersji BNC. Usprawnia to nieliniową edycję na osi czasu podczas montowania materiału nagrywanego wieloma aparatami.


Post Focus - zrób zdjęcie dzisiaj, ostrość ustaw później
Możliwość niezwłocznego zrobienia fotografie, z późniejszym wybraniem punktu ostrości to kompletnie nowy rozmiar swobody artystycznej.


Tryb 4K Photo
Tryb doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdzie fotografujemy niespodzianą scenę. Starczy wcisnąć przycisk migawki, następnie wybieramy ciekawe nas zdjęcie z całej sekwencji fotografii.

pokaźniejsza czułość
poprzez wykorzystanie większej czułości i zoptymalizowaniu matrycy, specjalizujący się w rejestrowaniu obrazów przy słabym oświetleniu LUMIX GH5S uwydatnia się detekcją jasności -5 EV z zastosowaniem funkcji Low Light AF. Kolejną przydatną funkcją jest Live View Boost, która zezwala na sprawdzanie kompilacji obrazów nawet w całkowitej ciemności poprzez rozszerzenie czułości widoku „na żywo”. W trybie nocnym (Night Mode) interfejs menu jest podświetlony na czerwono, który w ciemnym otoczeniu jest łagodny dla oczu. Zwiększenie w ręcznym ustawianiu ostrości zwiększono z wcześniejszego 10x na 20x, co jest bardzo przydatne w fotografii astronomicznej.


trwałość
Z myślą o wytrzymałości aparatu GH5S podczas eksploatacji nawet w trudnych warunkach terenowych jego obudowę wytworzono ze stopu magnezu z ramą przednią i tylną z odlewu ciśnieniowego. Sam aparat jest niepodatny nie tylko na zachlapania i kurz,dodatkowo na mróz nawet do -10 poziomów Celsjusza.


Bluetooth i Wi‑Fi
GH5S ma zintegrowaną łączność Bluetooth i Wi‑Fi, co zapewnia obszerniejszą elastyczność przy wykonywaniu i pozwala na ich natychmiastowe i nietrudne udostępnianie.

Pełny opis na polskiej stronie producenta.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.