Menu

Sony Alpha A6400

Cechy produktu

  • Producent Sony 

Opis

Aparat cyfrowy Sony A6400

Aparat α6400 to niezwykła sprawność w lekkim i kompaktowym korpusie. Jest to urządzenie, które nadąży za wartką akcją, uchwyci zapierające dech w piersiach ujęcia i ułatwi robienie autoportretów. Dzięki niemu zawsze uzyskasz atrakcyjne zdjęcia i filmy 4K HDR o wysokiej rozdzielczości.

nowoczesny system przetwarzania obrazu.
Przetwornik obrazu Exmor TMCMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela i rozmiarach APS-C gwarantuje czułość w szerokim zakresie i rewelacyjną wydajność z śladowymi zakłóceniami. W połączeniu z procesorem BIONZ XTM nowej generacji daje to wyśmienite wyniki - błyskotliwe obrazy o wysokiej rozdzielczości o niezwykłej przezroczystości i reprodukcji tekstur.

Kluczem do błyskotliwych zdjęć jest nieprzeciętna efektywność funkcji autofokusa.
prędki i staranny autofokus, dzięki kombinacji zróżnicowanych prekursorskich technice, pozwala uchwycić ulotne chwile w oszałamiających szczegółach. Za imponującą prędkość odpowiada 425 punktów AF z detekcją fazy wraz z AF z detekcją kontrastu. Z kolei technologia śledzenia AF o wysokiej gęstości pozwala śledzić choćby te obiekty, które poruszają się nietypowo.

lepsza automatyczna regulacja ostrości przy słabym oświetleniu.
Dzięki usprawnieniom algorytmu AF autofokus uzyskuje wysoką precyzję nawet w ciemnej scenerii. W tym modelu, przy włączonym trybie AF-S, dolny limit zakresu jasności detekcji AF jest równy EV-2.

AF przy funkcji powiększania obrazu przy nastawianiu ostrości ulepszoną regulację ostrości.
Gdy potrzebna jest nad wyraz skrupulatna samoczynna regulacja ostrości, np. Podczas robienia makrofotografii, możesz powiększyć obszar, na którym chcesz się skoncentrować, następnie skrupulatnie wyregulować punkt ostrości w wizjerze albo na wyświetlaczu LCD.

Funkcja śledzenia obiektu w czasie rzeczywistym.
w trakcie śledzenia błyskawicznie poruszającego się obiektu lepszy mechanizm wykorzystuje nowy algorytm do rozpoznawania obiektów, analizując informacje koloru, schematu (jasności), odległości do obiektu (głębi) i twarzy lub oczu.

Portrety i autoportrety z funkcją Eye AF.
Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym automatycznie lokalizuje oczy obiektów i skupia na nich ostrość, gdy naciśniesz do połowy przycisk migawki. Można ustawić punkt skupienia na lewe oko lub na prawe oko, albo wybrać opcję samoczynną.

Niezwykła jakość obrazu, niskie natężenie zakłóceń i szerszy zakres czułości ISO.
Maksymalną czułość charakterystyczną ISO podniesiono do wartości 32 000 (do fotosów wartość ta wynosi 102400), a lepsze algorytmy do obrazowania, technika reprodukcji szczegółów i redukcja zakłóceń podziału na obszary powodują, że tekstury są bardziej realistyczne, w obszarach zacienionych jest więcej szczegółów, a barwy są bardziej jak żywe (dotyczy to jednocześnie koloru skóry ludzkiej, jak i kolorów roślin).

14-bitowy format RAW z bogatymi przejściami tonalnymi.
Gdy robisz zdjęcia w formacie RAW, 14-bitowe sygnały cyfrowe konwertowane z analogowych w przetworniku obrazu przesyłane są do układu o wielkiej skali integracji i procesora obrazu BIONZ X, gdzie przechodzą 16-bitowe przetwarzanie przed ponowną konwersją do 14-bitowego formatu RAW. Dzięki czemu przejścia tonalne w tych obrazach są bardziej płynne i naturalne.

Nagrywanie filmów 4K w formacie XAVC S o wysokiej przepływności.
Format Super 35 i funkcja nagrywania filmów 4K z odczytem wszystkich pikseli matrycy bez ich łączenia zezwalają na nadpróbkowanie z ilością informacji 2,4-krotnie wyższą od ilości danych niezbędnych do formatu 4K (QFHD: 3840 × 2160), co pozwala uzyskać ekwiwalent formatu 6K i większą głębię obrazu. Format XAVC S o wysokiej przepływności (maks. 100 Mb/s) będący przychylną dla użytkownika wersją formatu użytkowanego przez zawodowców i obsługa HLG pozwalają zwiększyć jakość filmów.

zrównoważone i skrupulatne śledzenie AF polepszające jakość filmów.
Fast Hybrid AF gwarantuje wysoką prędkość, staranność i wysoką wydajność śledzenia, co pozwala spełnić bezkompromisowe kryteria dotyczące autofokusa przy nagrywaniu filmów 4K. Czułość śledzenia AF można ustawić albo na zrównoważoną ostrość, albo na czułą zmianę ostrości (w zależności od rodzaju scenerii). Z kolei funkcja śledzenia dotykiem pozwala na rozpoczęcie śledzenia obiektu w ruchu zwykłym dotknięciem ekranu LCD.

Nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie, a także wysokiej szybkości 120 kl./s.
Filmy w zwolnionym tempie (choćby pięciokrotnie) i przyspieszonym tempie (nawet 60-krotnie) mogą być nagrywane w aparacie w wysokiej jakości formacie Full HD. Do tego przeglądanie materiałów w zwolnionym bądź przyspieszonym tempie jest możliwe bez przetwarzania na komputerze. W dodatku można nagrywać filmy Full HD o wysokiej przepływności 100 Mb/s i wykorzystać je w postprodukcji do uzyskania materiałów w zwolnionym tempie o wysokiej jakości obrazu.

Wyrafinowane funkcje ułatwiające kręcenie filmów.
Aparat α6400 ma obfity zakres funkcji upraszczających przepływ pracy mistrzowskich filmowców, w tym między innymi: czysty sygnał HDMI, kod czasowy/bity użytkownika (TC/UB), sterowanie nagrywaniem, wyświetlanie/ustawianie znaczników, funkcję zebry, zwolnione i przyspieszone tempo, jednoczesne nagrywanie filmów proxy, ekstrakcja i przechowywanie w osobnych pamięciach zdjęć z filmu, wspomaganie wyświetlania gamma i wyświetlanie aktualnej wartości ISO, gdy włączony jest tryb ISO Auto.

zdjęcia seryjne wykonywane w odstępie czasowym służące do tworzenia filmów poklatkowych.
Tryb zdjęć seryjnych z interwałem czasowym w przedziale 1-60 sekund jest teraz przystępny w aparacie. Uzyskane zdjęcia można zastosować do stworzenia na komputerze filmu poklatkowego. Do tego służy aplikacja Viewer z pakietu Imaging Edge. Prosta funkcja podglądu o zmiennej prędkości pozwala zobaczyć na aparacie, jak będzie wyglądał ukończony film.

Obsługa mistrzowskiej jakości mikrofonów i wejść dźwiękowych.
Do gniazda mikrofonu można podłączyć zewnętrzny mikrofon, a przy użyciu sprzedawanego osobno złącza XLR można liniowo podłączyć wysokiej klasy mikrofony z wtyczką XLR i uzyskać dźwięk profesjonalnej jakości.

świetny obraz w wizjerze OLED.
Wizjer XGA OLED TruFinder o sporej rozdzielczości i wysokim kontraście gwarantuje dobrą widoczność, wysoką jakość szczegółów (choćby w ciemniejszych obszarach), skrupulatność odcieni i płynność obrazu przy prędkości zarówno 60 kl./s, jak i 120 kl./s. Aby poprawić płynność wyświetlania, można zmienić ustawienie liczby klatek na sekundę. Ustawienia standardowe i ustawienia wysokiej jakości są dzisiaj przystępne równocześnie do wizjera, jak i monitora LCD.

Obracany o 180° wyświetlacz LCD z wszechstronnymi funkcjami dotykowymi.
3-calowy wyświetlacz LCD o obfitej rozdzielczości (921 tys. Punktów) można odchylić o 180°, co usprawnia kadrowanie, robienie autoportretów i nagrywanie wideoblogów. Do intuicyjnych funkcji dotykowych wyświetlacza LCD zalicza się: panel dotykowy (umożliwia płynne przesuwanie punktu ostrości), nastawianie ostrości poprzez dotknięcie, funkcję migawki wyzwalanej dotykiem i śledzenie dotykiem (aktywacja AF w czasie rzeczywistym).

solidna i wytrzymała kompozycja gwarantująca odporność.
Mechanizm migawki o niepokaźnych wibracjach zaprojektowano i przetestowano tak, by wytrwał około 200 000 cykli zwolnień migawki. Z kolei korpus, górną i przednią osłonę produkowano z lekkiego,szczególnie sztywnego stopu magnezu. Wszystkie główne przyciski i pokrętła są uszczelnione, a komponenty pokrywy posiadają dwuwarstwową, połączoną strukturę, co zapobiega dostawianiu się pyłu i wilgoci.

videoblog z praktycznymi funkcjami
Jeśli nagrywasz wideoblogi, przyda Ci się odchylany o 180° ekran LCD, który pomaga kadrować ujęcia własne. Jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku, poza gniazdem na mikrofon zewnętrzny dostępne jest jeszcze dopełniające złącze XLR (sprzedawane osobno), które umożliwia stosowanie fachowych mikrofonów do uzyskania lepszej jakości dźwięku.

Tworzenie filmów poklatkowych
Sony A6400 pozwala robić fotografie z przerwami (to po prostu zdjęcia seryjne robione w odstępie czasowym w przedziale 1–60 sekund). Tej funkcji można wykorzystać do tworzenia filmów poklatkowych na komputerze za pomocą aplikacji Viewer z pakietu Imaging EdgeTM.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.