Menu

Sony Alpha A7 III

Cechy produktu
  • Producent Sony 
Opis

Główne zalety: Alfa 7 III to trzecia odsłona pełnoklatkowego bezlusterkowca klasy premium należącego do systemu Sony. Wykorzystanie nowo opracowanej matrycy o rozdzielczości 24.2 MPx z 5 osiową stabilizacją pozwala rejestrować wyjątkowo realistyczne zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K.

pokaźny zakres dynamiczny wraz z szybkim i celnym autofokusem pozwalają na fotografowanie w przeróżnych warunkach oświetleniowych, natomiast uszczelniona pokrywa nie obawia się nieprzystępnych warunków atmosferycznych.

Wszystko to sprawia, iż A7 III to wszechstronne urządzenie, które spełni oczekiwania w wielu wykorzystaniach. Atrybuty i korzyści Nowa matryca o szerokiej rozdzielczości Sercem aparatu jest pełnoklatkowa matryca CMOS Exmor R o rozdzielczości 24.2 MPx.

Jest ona wspierana poprzez procesor BIONZ X podkreślający się konkretną mocą obliczeniową – zwiększoną o około 80% w stosunku do modelu Sony A7 II. Tak progresywne części pozwalają uzyskać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości wyróżniające się zakresem dynamicznym sięgającym 15 poziomów EV.

dodatkową zaletą A7III jest obszerny zakres czułości ISO (50-204 800), zezwalający na fotografowanie w niemal każdych warunkach oświetleniowych, od pełnego słońca po ciemne wnętrza. Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW.

Format ten eksponuje się ogromem zapisywanych danych, które możesz wykorzystać w trakcie późniejszej obróbki na komputerze. Zrównoważone zdjęcia z ręki A7 III podobnie jak poprzednik – model A7 II, ma 5-osiową stabilizację obrazu.

lecz w nieniejszej wersji jej produktywność została zwiększona do imponujących 5 stopni EV. W praktyce oznacza to, iż możesz wykonać nieporuszone zdjęcia przy zaimplementowaniu … 32-krotnie dłuższego czasu naświetlania (jest to wartość maksymalna).

na dodatek wykorzystanie takiego rozwiązania zezwala na korzystanie z dobrodziejstw stabilizacji ze wszystkimi wykorzystywanymi obiektywami. Stabilizacja matrycy genialnie sprawdza się także przy filmowaniu w wielu sytuacjach zastępując posiadanie dodatkowych stabilizatorów i gimbali.

nowatorski autofokus i szybka praca Niniejszy aparat marki Sony wykorzystuje pionierską technologię 4D Focus wyraźnie polepszającą charakterystykę pracy samoczynnego ustawiania ostrości. A7III ma aż 425 pól z detekcją kontrastu, a także czujka z 693 polami detekcji fazy analogiczny do zaimplementowanego w modelu α9.

Taka budowa systemu AF pozwala na pokrycie około 93% kadru polami AF pozwalając na ostrzenie w dowolny fragment kadru. W stosunku do A7II poprawiono też pracę AF w słabych warunkach oświetleniowych, w takiej sytuacji model A7III potrafi ustawić ostrość prawie dwa razy szybciej niż druga odsłona linii A7.

Nie ulega wątpliwości, iż A7III to aparat wybijający się na tle konkurencji pod wieloma względami, nie inaczej jest w sytuacji zdjęć seryjnych. Osiągalne jest choćby wykonanie 10 zdjęć na sekundę, natomiast długość serii (liczba produkowanych zdjęć) zależy od formatu zapisywanych plików i prezentuje się następująco: do 177 obrazów JPEG do 89 obrazów RAW (z kompresją) do 40 obrazów RAW (bez kompresji) Filmy 4K nowoczesne funkcje fotograficzne to nie jedyne atuty omawianego aparatu.

Ciekawostką, która pozwoli Ci się rozwinąć jest filmowanie w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). W tym trybie aparat wykorzystuje całkowitą szerokość przetwornika. Nad wyraz ważny jest ponadto cykl rejestracji obrazu, w trakcie którego piksele nie są łączone w grupy.

Aparat rejestruje wtedy wyraźnie więcej danych niż jest to potrzebne do uzyskania rozdzielczości 4K. Dopiero w drugim etapie materiał jest przekształcany do rozdzielczości 4K, dzięki temu eksponuje się niezrównaną szczegółowością i głębią.

Osoby interesujące się filmowaniem od dłuższego czasu docenią możliwość wyboru profilu obrazu HLG zezwalającego na uzyskanie naturalnych obrazów 4K HDR na wyświetlaczach zgodnych z tą technologią. Użytkownicy posiadają w dodatku dostęp do krzywych gamma (S-Log2 i S-Log3) ułatwiających uzyskanie odpowiedniej kolorystyki w trakcie obróbki na komputerze.

Natomiast miłośnicy efektu slow-motion mogą rejestrować filmy o rozdzielczości FullHD w 120 klatkach na sekundę. Obszerna gama akcesoriów dodatkowych, jak mikrofony, rejestratory czy stabilizatory pozwolą rozbudować aparat pod kątem mistrzowskiego zestawu filmowego.

Ergonomia Komfort używania aparatu jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym czy będziemy używać go z przyjemnością. Wiedzą o tym inżynierowie firmy Sony, którzy wyposażyli A7III w przyciski funkcyjne (Fn), menu, wyświetlanie obrazu, porządkowanie fotografii zaraz po ich wykonaniu.

Funkcje te działają na dodatek w trakcie transferu zdjęć z bufora do karty pamięci. Jak przystało na korpus kierowany do miłośników nie mogło zabraknąć dwóch slotów na karty pamięci i wielu przycisków programowalnych, w obecnej wersji jest ich aż 11 i można do nich przypisać łącznie 81 funkcji.

na dodatek poprawiono również zarządzanie energią, dzięki temu można zrobić do 710 fotografii na jednym akumulatorze. By usprawnić udostępnianie fotografii aparat zaopatrzono w technologie Wi-Fi zezwalającą na przesyłanie fotografii do smartfona, tableta albo serwera FTP.

Ruchomy, 2.95-calowy ekran LCD Urządzenie zostało wyposażone w uchylny ekran LCD o rozdzielczości 0.91 miliona punktów. Ruchomy wyświetlacz usprawnia kadrowanie z nietypowej perspektywy co przydaje się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania.

Wysoka rozdzielczość ekranu oraz wierne odwzorowanie odcieni pozwala ocenić efekt już podczas kadrowania. Wizjer elektroniczny o obfitej rozdzielczości zastosowany w aparacie wizjer elektroniczny o rozdzielczości ponad 2mln punktów wyrożnia się doskonałą szczegółowością obrazu.

Pokrycie kadru wynoszące 100% umożliwia zaobserwowanie precyzyjnie tego co odszuka się finalnie na zdjęciu. W wizjerze elektronicznym jeszcze przed zrobieniem zdjęcia widać staranne efekt wybranych ustawień, w tym wszelkego typu filtrów.

Rozwiązanie takie zezwala na ocenienie zdjęcia jeszcze przed wykonaniem. Wizjer elektroniczny wspaniale sprawdza się również do przeglądania zdjęć w ostrym słońcu, gdzie widoczność na wyświetlaczu jest ograniczona.

potężna, uszczelniana pokrywa obudowa aparatu Sony A7 III została tworzona z lekkiego, a także wyjątkowo wytrzymałego stopu magnezu. W połączeniu z licznymi uszczelnieniami wspaniale spełni oczekiwania w niełatwych warunkach, które nieraz występują podczas pracy reportera czy podróżnika.

Możesz więc wziąć aparat wszędzie gdzie tego potrzebujesz i używać wtedy gdy Ci potrzeba, niezależnie od pogody. Aparat poradzi sobie zarówno na śniegu, jak i lekkim deszczu.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.