Menu

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III

Cechy produktu
 • Producent Sony 
 • Rozdzielczość 20.1 Mpx
 • Zoom optyczny 2 x
 • Zoom cyfrowy 11 x
 • Przekątna ekranu 3.0 "
 • Ogniskowa min 24 
 • Ogniskowa max 70 
 • Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD) 
 • Nośnik danych karta microSD, karta SD 
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Kolor czarny 
 • Balans bieli żarówka, auto, zachmurzenie, światło dzienne, cień 
 • Czułość 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 125 
 • Format zapisu zdjęć JPEG 
Opis

Sony RX100 III

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® rodzaju 1,0" o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela
stworzony w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R rodzaju 1,0" zapewnia jasność i czystość obrazu na fotografiach i filmach. Jego specjalna, opracowana poprzez Sony konstrukcja gwarantuje czterokrotnie pokaźniejszą światłoczułość, uzyskaną dzięki przeniesieniu na spód matrycy obwodów zasłaniających światło.
Procesor BIONZ X™: udoskonalony wygląd szczegółów i faktur
Zanim aparat cyfrowy zapisze lub wyświetli piękną fotografię, konieczne jest adekwatne przekształcenie światła docierającego do matrycy. Procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest jednakowo ważny jak użytkowany obiektyw i sama matryca. Z tego powodu marka Sony opracowała progresywny procesor BIONZ™ X. To właśnie dzięki niemu uzyskuje się bardziej naturalne detale, obszerniejszy realizm fotografii i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 – 70 mm F1,8-2,8
Przy najszerszym kącie obiektyw ma ogniskową 24 mm i nieprzeciętnie pasuje do fotografowania architektury i krajobrazów. Maksymalna ogniskowa 70 mm i jasność F2,8 wyśmienicie sprawdzają się przy fotografowaniu portretów i niedużych obiektów (z odległości od 30 cm); umożliwiają także miękkie rozmywanie tła. Optyka producenta ZEISS, będąca owocem przeszło 150 lat tradycji i doświadczeń, zapewnia żywy kontrast i pierwszorzędną ostrość obrazu, a dzięki zaimplementowaniu wielowarstwowej powłoki optycznej eliminuje niepożądane refleksy.
Lepsze fotografie dzięki wbudowanemu wizjerowi elektronicznemu
zaimplementowany wizjer elektroniczny zezwala na precyzyjniejsze komponowanie ujęć, zwłaszcza w aktywnym oświetleniu. Dla większej wygody aparat jest także zaopatrzony w czujka zbliżenia oka, szybko przełączający wyświetlanie między wizjerem a ekranem LCD.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i adekwatnie dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym odcieniu, jak niebo), aby następnie usunąć z nich szum trafnie dostosowaną metodą. Na skutek czego widocznie ulepsza się jakość obrazu, zwłaszcza przy wielkich ustawieniach czułości.
Reprodukcja szczegółów i kompensacja dyfrakcji
Pełne wykorzystaniu potencjału matrycy obrazu i obiektywów usprawniają różne rozwiązania. Technika reprodukcji szczegółów pozwala uniknąć specyficznego dla zdjęć cyfrowych przerysowania krawędzi. Kompensacja dyfrakcji przeciwdziała nieostremu odwzorowywaniu punktów świetlnych, zwłaszcza przy przymkniętej przysłonie (obszerniejszych wartościach F).
Format XAVC S 50 Mb/s — nieprzeciętny do rejestracji prędkiego ruchu
Format XAVC S wyróżnia się dużą przepływnością obrazu i jest przeznaczony dla filmowców, którym zależy na poprawie jakości nagrywanego obrazu. Opracowano go na podstawie fachowego formatu XAVC, stosowanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki inteligentnej kompresji danych uzyskano wymiary plików dostosowane do możliwości sprzętów powszechnego stosowania.
Zapis w formatach XAVC S i AVCHD
Zapis materiału Full HD w formacie XAVC S może się odbywać przy przepływności 50 Mb/s, zapewniającej wyjątkową jakość i minimalną liczba zakłóceń. Filmy można w dodatku nagrywać w formacie AVCHD, obsługiwanym przez niemało programów edycyjnych.
Lepsza jakość obrazu dzięki odczytowi wszelkich pikseli z matrycy
Dzięki wielkiej wydajności i prędkości procesora BIONZ X generacja obrazu odbywa się z użyciem danych ze wszelkich pikseli matrycy. Na skutek czego w obrazie o wysokiej rozdzielczości występuje wyraźnie mniej zakłóceń. Końcowy film przewyższa więc jakością choćby nagrania z drogich, pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych.
wyśmienite portrety z ostrością nastawioną na oczy
W uzyskaniu udanych fotografii portretowych niezwykle pomaga funkcja nastawiania ostrości na oczy. Sekret profesjonalnie wyglądających portretów polega bowiem na połączeniu perfekcyjnej ostrości oczu fotografowanej osoby z miękko rozmytym tłem. Dzięki tej opracowanej przez Sony funkcji takie połączenie uzyskuje się automatycznie — można więc skupić się na wyborze właściwego momentu wyzwolenia migawki.
Śledzenie ostrości ruchomych obiektów
Jak utrzymać genialną ostrość na obiekcie, który chwilami wychodzi poza kadr, odwraca się tyłem do aparatu albo znika za drzewem? Jest na sposób: funkcja śledzenia ostrości pozwoli ostro uchwycić dzieci biegające po podwórku i zawodowych narciarzy na stoku.
Możliwość twórczego, ręcznego nastawiania ostrości
Zdarza się, że automatyka aparatu nie wystarcza do osiągnięcia zamierzonego efektu twórczego. Z pomocą przychodzi wówczas tryb ręcznego nastawiania ostrości (MF). Można w nim używać takich funkcji, jak MF Assist (zwiększanie obrazu) i peaking (wyróżnianie krawędzi obiektów, na które jest ustawiona ostrość).
Odchylany o 180° ekran LCD: elastyczność przy komponowaniu ujęć
Odchylany, 3-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości bardzo upraszcza komponowanie obrazu przy zdjęciach znad głowy lub znad samej ziemi.
przeróżne formaty zapisu: uniwersalność przy nagrywaniu.
Do wyboru jest szereg formatów zapisu, które ułatwiają uzyskanie żądanego materiału. Kodeki AVCHD i XAVC S zapewniają dużą przepływność, ważną przy dalszej edycji nagrania i wyświetlaniu na znacznym ekranie. Pliki nagrane w formacie MP4 można z kolei szybko przesyłać i udostępniać.
Wyświetlanie fotografii 4K na znacznym ekranie
zdjęcia i filmy można wyświetlić na telewizorze Sony 4K — i oglądać spektakularny obraz w towarzystwie rodziny albo przyjaciół. Łączenie maszyn jest bardzo proste i wymaga użycia jednego przewodu HDMI.
Przycisk sterujący i przycisk funkcji użytkownika
Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do nastawiania czasu migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia.
W dostosowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomagają również przyciski o programowanej funkcji, do których można łącznie przypisać 42 dostępne funkcje.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem pozwala na zastosowanie smartfonu albo tabletu jako wizjera i pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać fotografie i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie albo tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz niełatwego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — starczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem za pomocą smartfona, możesz wykonywać fotografie z nietypowych, trudnych do uzyskania perspektyw albo fotografować się z grupą przyjaciół i od razu przesyłać fotografie do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje dokładność barw i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dopasowania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie potrzebne narzędzia do regulacji z prędkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie pytania na temat programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym pytania dotyczące funkcjonalnej kompatybilności, prosimy kierować do producenta Phase One.
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
towar jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.