Menu

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 IV

Cechy produktu

 • Producent Sony 
 • Rozdzielczość 20.1 Mpx
 • Zoom optyczny 2 x
 • Zoom cyfrowy 11 x
 • Przekątna ekranu 3.0 "
 • Ogniskowa min 24 
 • Ogniskowa max 70 
 • Nagrywanie filmów 3840 x 2160 (4K Ultra HD) 
 • Nośnik danych karta SD, karta microSD 
 • Balans bieli auto, zachmurzenie, cień, światło dzienne, żarówka 
 • Czułość 12800, 125 

Opis

Sony RX100 IV

Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* idealnie odwzorowuje detale
wielki obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24–70 mm F1,8–2,8 pozwala na szerokokątne fotografowanie już z 24 mm. Maksymalna przysłona F2,8 w trybie teleobiektywu umożliwia fotografowanie bez efektów drgań aparatu i rozmyć ruchomych obiektów i realizowanie zdjęć (np. Portretowych) z ładnym efektem rozmycia tła. Powłoka ZEISS T* osłabiająca efekty zjawy i odblaski.
Przetwornik obrazu CMOS Exmor RS® typu 1,0" i skutecznej rozdzielczości 20,1 MP
Pierwszy na świecie przetwornik Stacked CMOS typu 1,0" z układem DRAM pozwala na nagrywanie w wyjątkowo zwolnionym tempie (do 40x) i zapewnia krótki czas otwarcia migawki (1/32 000 s) przekraczający możliwości ludzkiej percepcji. Rozbudowany obwód pozwala na jeszcze szybsze przetwarzanie sygnału i ponad pięciokrotnie szybszy odczyt niż obwody w konwencjonalnych modelach.
Procesor BIONZ X™: lepszy wygląd szczegółów i faktur
Aparaty cyfrowe przetwarzają światło przechwycone przez przetwornik na obraz cyfrowy. Jako iż procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest równie ważny jak stosowany obiektyw i przetwornik, aparat cyfrowy RX100 IV wykorzystuje prędki procesor BIONZ™ X. To właśnie on zagwarantuje bardziej naturalne detale, pokaźniejszy realizm fotografii i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Nagrywanie w szczególnie zwolnionym tempie do 40x
Wybierając tryb HFR za pomocą pokrętła trybu pracy, można łatwo tworzyć filmy w zwolnionym tempie i uwieczniać energiczne wydarzenia z precyzyjnością do tysięcznych sekundy. Do wyboru są następujące liczby klatek na sekundę: 960/1000, 480/500 albo 240/250 (NTSC/PAL), co pozwala na dobranie ustawień do szybkości ruchomego obiektu. Jakość obrazu jest zbliżona do Full HD w sytuacji 240/250 kl./s i HD w sytuacji 480/500 kl./s w trybie priorytetu jakości. Tryb wyzwalania wstecznego umożliwia zarejestrowanie od 2 do 4 sekund wydarzeń mających miejsce przed naciśnięciem przycisku filmowania, dzięki czemu można nagrać decydujący moment.
Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka z czasem otwarcia 1/32 000 s
Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka o czas otwarcia do 1/32 000 s minimalizuje występowanie zniekształceń związanych ze zjawiskiem określanym jako rolling shutter. Niesłychanie niedługi czas otwarcia migawki pozwala na robienie fotografii z efektem rozmycia tła dzięki sporemu otworowi przysłony — nawet w istotnie jasnym otoczeniu aż do 19 EV.
Do 16 kl./s w trybie fotografii seryjnych ze zredukowanym niedoświetlaniem cieni
Nowy, wyjątkowo prędki przetwornik obrazu — pomimo wysokiej rozdzielczości 20,1 MP — sprawia, iż aparat cechuje się jeszcze wyższą szybkością odczytu i pozwala na rejestrowanie do 16 kl./s w trybie fotografii seryjnych. Dzięki czemu można uchwycić wszystkie ulotne chwile albo wyrazy twarzy.
Jasny wizjer XGA OLED Tru-Finder™ ułatwia kreatywną pracę
Wysuwany wizjer elektroniczny (EVF) o wysokim kontraście gwarantuje dużą rozdzielczość rzędu 2 359 000 punktów. Genialna rozdzielczość i elektroluminescencja pozwalają na wyświetlanie najdrobniejszych szczegółów, upraszczając skrupulatną kompilację. Soczewki okularu wizjera zostały pokryte warstwą ZEISS T* w celu zredukowania niepożądanych odbić światła i zapewnienia nieprzeciętnej widoczności w całym obszarze wizjera.
Pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania
Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do mistrzowskiej, ręcznej regulacji ustawień, np. Nastawiania czasu otwarcia migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia.
Odchylany o 180° ekran LCD: elastyczność przy komponowaniu ujęć
Odchylany ekran o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości ułatwia komponowanie obrazu w sytuacji autoportretów i rejestracji obrazu znad głowy lub z poziomu podłoża. Można go zastosować w przypadku rejestracji obrazu z górnej albo dolnej perspektywy i wytwarzać perfekcyjne, twórcze kombinacje.
Szybka reakcja mechanizmu AF, dzięki której uchwycisz decydujący moment
Aparat wykorzystuje funkcję Fast Intelligent AF — wyjątkowo prędki i szczególnie skrupulatny autofokus oparty na wykrywaniu kontrastu. System AF, usprawniony względem rozwiązania użytkowanego w linii α7, osiąga ostrość, minimalizując zbędne ruchy obiektywu, przewidując zakres AF i przyspieszając napęd obiektywu — skrócony czas reakcji pozwala na uchwycenie wszelkich ulotnych chwil.
Bezpośrednie nagrywanie filmów 4K za pośrednictwem samego aparatu
Aparat RX100 IV może rejestrować filmy 4K o wysokiej precyzyjności. Ponadto zezwala na realizowanie niebywale starannych fotografii 4K bez efektu „schodków" i mory, a także zapisywanie ich bez łączenia pikseli w grupy i pomijania linii.
przyłączanie do smartfona lub tabletu jednym dotknięciem
zdjęcia i filmy błyskawicznie prześlesz do smartfona albo tabletu z systemem Android: dzięki pobranej do aparatu aplikacji PlayMemories Mobile i wbudowanej łączności Wi-Fi® i NFC™ (Near Field Communication) starczy jedno dotknięcie aparatu. Jednym dotknięciem można aktywować w dodatku aplikację Smart Remote
Embedded umożliwiającą zdalne sterowanie aparatem z urządzenia mobilnego i rozpoczynanie/zatrzymywanie nagrywania filmu.
Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps (PMCA)
Oto aparat, który z upływem czasu może się stawać coraz bardziej użyteczny. Jak to realne? Dzięki stale zwiększającej się ofercie serwisu PlayMemories Camera Apps, zawierającego aplikacje do zdalnego sterowania oraz przetwarzania fotografii i filmów z zastosowaniem efektów specjalnych. Ich instalowanie jest niezwykle proste: można to zrobić za pośrednictwem komputera albo przy użyciu łącza Wi-Fi® zaimplementowanego w aparat.
Dzięki szerokiemu zakresowi czułości ISO można fotografować praktycznie wszędzie
Czułość do ISO 12800 zagwarantuje istotniejsze obrazy przy szczególnie słabym oświetleniu. Tryb Auto ISO może samoczynnie określać najszczególniej odpowiednie ustawienia albo użytkownik może ustawić czułość ręcznie, choćby do ISO 80. Aparat zezwala na na dodatek ustawienie dolnej granicy czasu otwarcia migawki w ustawieniach trybu Auto ISO.
przypasowanie działania przycisku gwarantuje twórczy komfort
W dopasowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomaga też przycisk o programowanej funkcji (C), do którego można przypisać jedną z ponad 40 dostępnych funkcji. Przypisując stosowaną funkcję albo wybrane ustawienie do przycisku, można ułatwić ich wywoływanie podczas pracy. Dzięki temu dostęp do wybranych funkcji można uzyskać jednym palcem, co zapewnia szybszą, bardziej intuicyjną obsługę aparatu.
Opcja Dual Rec — fotografowanie podczas nagrywania filmu
Aparat umożliwia fotografowanie z rozdzielczością 17 MP podczas nagrywania filmu. Aparat pozwala robić zdjęcia w nieprzeciętnie wysokiej jakości, nawet w trakcie nagrywania filmu. Nowa funkcja samoczynnego zapisu w dwóch trybach (Dual Rec) sprawia, że aparat samoczynnie wykonuje zdjęcia podczas nagrywania filmu. Wybierz częstotliwość funkcji automatycznego zapisu w dwóch trybach spomiędzy następujących ustawień: szeroka, typowa i śladowa.
mnóstwo usprawnionych funkcji pracy migawki
Poprawiono funkcje związane z pracą migawki. Na przykład samowyzwalacz obsługuje dzisiaj bracketing, więc można skorzystać z tej cennej funkcji w sytuacjach, w których nie można własnoręcznie nacisnąć spustu migawki. Ilość ujęć z bracketingiem ekspozycji została rozszerzona do dziewięciu.
Regulacja jasności
Na przykład funkcję rozjaśniania obrazu można przypisać do programowalnego przycisku, co ułatwi dostęp do niej podczas fotografowania rozgwieżdżonego nieba albo innych, ciemnych scen.
Funkcja MF Assist i wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów umożliwiają bardziej staranną regulację ostrości
Funkcje te umożliwiają optymalizację ostrości według jednostkowych potrzeb. Asystent ręcznej regulacji ostrości zwiększa docelowy obszar, umożliwiając jeszcze skrupulatniejsze dobranie ustawień, w trakcie gdy wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów zaznacza najostrzejszy obszar wybranym kolorem, dzięki temu można stwierdzić, czy potrzebna jest dalsza optymalizacja ustawień.
Śledzenie ostrości w trybie AF zezwala na wykorzystanie wszelkich możliwości zdjęciowych
Aby włączyć śledzenie ostrości, wystarczy do połowy nacisnąć spust migawki. Tryb ten samoczynnie dopasowuje rozmiar ramki AF do rozmiaru obiektu, polepszając wydajność śledzenia i umożliwiając użycie każdej okazji na zrobienie fotografie.
Do wyboru profesjonalna jakość XAVC S i format AVCHD
Format XAVC S, rozwiązanie dla poważnych filmowców, zagwarantuje niską kompresję, wysoką jakość filmów i niewiele znaczący poziom zakłóceń, choćby w scenach pełnych ruchu. Przystępny jest też format AVCHD ułatwiający edycję i udostępnianie. Aparat wykorzystuje kodek obsługujący nagrywanie filmów 4K z maks. Przepływnością 100 Mb/s i pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD.
różne funkcje filmowania fachową obsługę
mnóstwo funkcji nagrywania filmów, w tym profile obrazu (określające charakter nagrania poprzez zmianę podstawowych parametrów, np. Efektów chromogenicznych i regulację przejścia tonalnego), krzywa gamma S-Log2 (powiększająca zakres aktywny nagrania w celu zredukowania możliwości wystąpienia efektów prześwietlonego tła albo tzw. „black crush"), TC/UB, sterowanie zapisem, nagrywanie filmu w dwóch formatach itp.
Obsługa zdalnego sterowania aparatem
Gdy aparat jest podłączony do komputera, można używać zdalnego sterowania, by robić fotografie albo zmieniać ustawienia aparatu przy pomocy komputera podłączonego poprzez port USB. Starczy pobrać aplikację do zdalnego sterowania w wersji obsługiwanej poprzez komputer.
Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje precyzyjność barw i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dobrania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z prędkością i niedługim czasem reakcji. * Wszelkie zapytania dotyczące zakupu i używania rozwiązań Capture One oraz pomocy w tym zakresie należy kierować do firmy Phase One.
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
towar jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X, a także iMovie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.