Menu

Adaptacyjne zarządzanie środowiskiem (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788301213381 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Bródka Sylwia 
  • Ilość stron 322 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Zagadnienia adaptacji, a także transformacji systemów przyrodniczych w obliczu zmian i zagrożeń i możliwość skutecznego sterowania tymi procesami stały się w ostatnich latach ważną składową wiedzy naukowej i ergonomicznej.

Książka jest pierwszym w Polsce przykładem kompleksowego podejścia do problematyki adaptacyjnego zarządzania środowiskiem (AZŚ) w jego rozmiarze teoretycznym i aplikacyjnym. Opracowanie składa się z pięciu rozdziałów, które dotyczą następujących zagadnień: niepodatności przyrodniczej i jej znaczenia w kształtowaniu zdolności adaptacyjnych środowiska; podstaw teoretycznych badań nad systemami przyrodniczymi, jednostajnym rozwojem, a także zarządzaniem adaptacyjnym; prawnych uwarunkowań zarządzania środowiskiem, a także jego wytrzymałością; propozycji modelowego ujęcia sytemu adaptacyjnego zarządzania środowiskiem oraz wskazania kierunków i możliwości diagnozowania części tego systemu.

Przedstawiony w publikacji model AZŚ i koncepcja jego analizowania mogą być inspiracją dla prac naukowych, istotnie o aplikacyjnym charakterze oraz ważnym elementem opracowań eksperckich i dokumentów strategicznych odnoszących się do środowiska przyrodniczego albo jego poszczególnych zasobów.

Omówione w książce zagadnienia stanowią ważne źródło wiedzy dla wykładowców i studentów kierunków uniwersyteckich związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska, geografią, biologią, gospodarką przestrzenną, architekturą krajobrazu i zarządzaniem kryzysowym oraz dla pracowników administracji państwowej i samorządowej i podmiotów prywatnych zajmujących się tą problematyką.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.