Menu

Piątka z panoramy Pragi - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375455878 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Sujecki Janusz 
  • Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR 
  • Ilość stron 174 
  • Rok wydania 2015 
Opis

"Piątka z panoramy Pragi" jest opowieścią o pięciu zabytkowych budynkach położonych w tej dzielnicy Warszawy. Trzy spośród nich wzniesiono jako kamienice czynszowe, czwarty budowano jako obiekt dedykowany na mieszkania dla pracowników kolei warszawsko-terespolskiej, piąty mieścił pierwotnie w swoich wnętrzach magazyn warsztatowy służący potrzebom tej kolei.

Pięć adresów: Sierakowskiego 4, Wrzesińska 2, Targowa 56, Kijowska 5, Lubelska 33A. Zróżnicowane dzieje i odmienne losy. Dom przy ul. Kijowskiej 5 ma już za sobą generalny remont, kamienica przy ul. Sierakowskiego 4 czeka na rozpoczęcie rewaloryzacji, Targowa 56 jest w trakcie remontu, przyszłość czynszówki przy ul.

Wrzesińskiej 2 jest niepewna, dom przy ul. Lubelskiej 33A nakryto nowym dachem i przerwano dalsze prace remontowe. Trzy budynki: Sierakowskiego 4, Targowa 56 i Lubelska 33A przetrwały do dziś w pierwotnej formie, kamienicę przy ul.

Wrzesińskiej 2 nadbudowano jeszcze przed I wojną światową, dom przy ul. Kijowskiej 5 podwyższono w 2012 roku. Co zatem łączy wyszczególnione domy, poza faktem, że wszystkie znajdują się na terenie jednej historycznej dzielnicy$674 Cała "piątka" uwieczniona została na fotograficznej panoramie Pragi, wyprodukowanej 26 sierpnia 1873 roku przez Konrada Brandla z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.