Menu

Wiktoria znaczy Zwycięstwo Kulturowe oblicza brytyjskiej królowej (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788323508618 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Dorota Babilas 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 
  • Ilość stron 420 
  • Rok wydania 2017 
Opis
Publikacja ukazująca kulturowe oblicza brytyjskiej królowej Wiktorii, najdłużej panującej w dziejach Anglii władczyni, ikony idei brytyjskiego imperializmu i kolonializmu oraz historię społeczną epoki, ukazująca jej rozkwit i zmierzch oraz bohaterów masowej wyobraźni, jakie ona "wyprodukowała" i na trwale wpisała w dzieje świata. Nie jest to praca historyczna w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale bardziej "historia antropologiczna" skupiona na wybranych zagadnieniach. Praca prezentuje najbliższą autorce perspektywą badawczą, jaką jest tradycja brytyjskich (a także amerykańskich) studiów kulturowych (cultural studies: Raymond Williams, Stuart Hall, Paul Willis czy Lawrence Grossberg).
Jest to lektura wciągająca, a niekiedy wręcz pasjonująca, decydują o tym z zasady trzy podstawowe względy. Po pierwsze, kompetencja, wiedza i pasja, z jaką autorka podeszła do tematu. Po drugie genialny pomysł na całość, proponujący czytelnikowi kulturoznawczy fresk nie tylko o samej królowej Wiktorii i jej opoce, ale także opowieść o recepcji, micie i nieśmiertelnieści jej fenomenu. Po trzecie wreszcie, książka jest po prostu znakomicie napisana i umiejętnie skonstruowana. Co znaczne, typowe dla pracy jest interdyscyplinarne rozumienie kultury; chodzi jednocześnie o jej sens antropologiczny (kultura jako pewna utrwalona zbiorowa forma życia), jak i rozległe formy produkcji kulturowej - od tzw. Sztuki wysokiej do popkultury.

ISBN: 9788323508618
Kod paskowy: 9788323508618
Autorzy: Babilas Dorota
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20322
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 420
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.68
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.