Menu

zrozumieć chińczyków kulturowe kody społeczności chińskich (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788361203858 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ewa Zajdler|Józef Pawłowski|Leszek Niewdana 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Akademickie Dialog 
  • Ilość stron 313 
  • Rok wydania 2011 
Opis

Jak struktura języka wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości$1531 Czym jest mandat Niebios i jakie znaczenie ma on dla zrozumienia modelu sprawowania władzy w Chinach$1532 Jak tradycja religijna i filozoficzna rzutuje na moralną zasadę wzajemności i jak to wpływa na współczesne problemy z korupcją$1533 Czym jest,,twarz" dla Chińczyków i dlaczego nie sposób tego pojąć nie odwołując się do konfucjanizmu$1534 Oto niektóre z pytań, jakie stawiają i na które odpowiadają autorzy tej prekursorskiej pracy.

Ich duże horyzonty i interdyscyplinarne podejście stanowią o wyjątkowości i sile tej książki. Spis treści Wprowadzenie Jan Rowiński i Józef Pawłowski - Wizja "państwa" w Chinach. Tradycja a współczesność Katarzyna Sarek - Z mandatu Nieba.

Podstawy sprawowania władzy politycznej w dawnych i współczesnych Chinach Zbigniew Wesołowski - Religijność u podstaw tradycji chińskiej i społeczeństwa Leszek Niewdana - Potencjalny wpływ wartości kulturowych na "cud gospodarczy" społeczności chińskich Jan Siniarski i Ewa Zajdler - Kulturowy aspekt kodowania informacji w języku i piśmie - nazwy handlowe wiodących marek zagranicznych we współczesnym języku chińskim Zbigniew Wesołowski - Konfucjańskie podstawy porządku społecznego i zjawisko "twarzy" Leszek Niewdana - Osobowe relacje (guanxi) w chińskim biznesie Leszek Niewdana - "Kultura czerwonych kopert": społeczno-moralne funkcje darów i problem korupcji w społecznościach chińskich Leszek Niewdana - "Cud gospodarczy" społeczności chińskich sukcesem wolnorynkowym$1535 O autorach Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.