Menu

Charakternik (Płyta CD)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363162177 
  • Autor Piekara Jacek 
  • Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna 
  • Ilość stron
  • Rok wydania 2011 

Opis

Fantastyka szlachecka!
,,Więc waćpan jesteś Myszkowski, a waćpan Szczurowicki? - Opasły szlachcic objął rozbawionym spojrzeniem siedzących przed nim panów. - A toście się, waszmościowie, można rzec, dobrali niczym w korcu maku.
- Wielcem rad, żeśmy waści rozbawili - powiedział łagodnie, nie unosząc nawet oczu, pan Myszkowski.
- Wybaczcie śmiałość, waćpanowie - rzekł szybko. - ale zaraz łacno pojmiecie, co miałem na myśli. Otóż matka moja, świętej pamięci, była de domo Jeziorkowska, a ojciec Żytowiecki, jak i ja Korabiem się pieczętujący. Skąd wywiedziono, iż się zrodziłem, kiedy łódź na jezioro wpłynęła. - Roześmiał się tubalnie, a haftowany pas zatrząsł się na jego brzuchu.,,

Jacek Piekara, czołowy pisarz polskiej fantastyki, przepuścił przez sito swej wyobraźni i talentu polską rzeczywistość XVII wielu. Awanturnicze czasy nabrały nowego kolorytu, a gdzieniegdzie do głosu dochodzi delikatne (choć okrutne) fantastyczne drugie dno. Przyjdzie nam więc przemierzać ziemie Rzeczypospolitej w towarzystwie charakternika Myszkowskiego, jego druha Szczurowickiego i ich towarzysza podróży - rubasznego mężczyzny Żytowieckiego. Nie zabraknie tajemnicy, przygody oraz - jak na szlachtę przystało (a i na Piekarę, a jakże!) - humoru i krwi. Wszystko to w profesjonalnej stylizacji językowej i idealnej interpretacji aktorskiej Tomasza Sobczaka.
Czas trwania: 10 godz. 17 min.

Autorzy: Jacek Piekara
EAN: 9788363162177
Format: 12,5x14 cm
liczba stron: 2
ISBN: 9788363162177
Oprawa: pudełko
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.