Menu

Churchill zwany lwem. Ludzie, którzy zmieniali świat. Książka audio CD - Alain Decaux

Cechy produktu

  • ISBN 9788360339442 
  • Autor Alain Decaux 
  • Wydawnictwo Bellona 
  • Rok wydania 2008 

Opis

Ostatni lew brytyjskiego imperium, człowiek bardzo utalentowany. Choć kojarzony w głównej mierze z polityką, był jednocześnie prawidłowym pisarzem i malarzem. Przezywany poprzez niemiecką propagandę tłustym syfilitykiem szybko zasłużył na pokazaną w filmie "Okręt" opinię ze strony marynarzy, że "cholernie korzystnie prowadzi tę wojnę".

Odważny, honorowy pragmatyk nienawidzący wszystkiego rodzaju totalitaryzmów, z równą niechęcią odnoszący się do komunizmu i faszyzmu. Jako sternik słabnącego już brytyjskiego imperium nie ugiął się przed Hitlerem i obiecując Brytyjczykom tylko "krew, pot i łzy" doprowadził do ostatecznego zwycięstwa choć niestety także kosztem narodów Europy Wschodniej.

Mimo iż biografia została napisana przez niezbyt przyjaznego Anglikom Francuza, pokazuje nam tę nietuzinkową postać na przestrzeni całego życia.Czas nagrania 68'Czyta Grzegorz PawlakFormat Audio CD

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.